دانلود کتاب های راهنمای گردشگری

رومن فوروم رم

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
رومن فوروم رم - 5.0 out of 5 based on 1 vote

رومن فوروم رم
اینجا میدان اصلی رم قدیم میباشد و خرابه های ساختمان های دولتی رم باستان در اطراف این میدان قرار گرفته اند. این میدان مرکز بازرگانی، سیاسی و مذهبی رم باستان بوده است و طاق سپتیموس سوروس، معبد ساترن، طاق تایتوس و خانه وستال ها در این میدان تعبیه شده بودند. این مکان یکی از پر بازدید ترین جاذبه های دیدنی ایتالیا در تور ایتالیا است و یادتان باشد که حداقل یک ساعت زمان برای دیدن این مجموعه تاریخی در نظر بگیرید.

فوروم رومی یا انجمن رومی یکی از پرطرفدارترین جاذبه های دیدنی دنیا است و مرکز سیاسی، اداری و مذهبی روم باستان به حساب می آمد. در اینجا نگاهی به برخی از حقایق جالب، شنیدنی و مهم انجمن رومی می اندازیم.

رومن فوروم رم

 

در واقع انجمن رومی شناخته شده نبود، تا زمانی که یک باستان شناس به نام کارلو فی در سال 1803 شروع به کاوش در این منطقه کرد و فوروم رومی را کشف کرد. حفاری ها برای تمیز کردن تما فوروم روم بیش از 100 سال طول کشید و تا قرن بیستم، کسی آن را به طور کامل کاوش نکرد. فوروم نامی بود که رومیان به میدان مرکزی شهر اطلاق میکردند. فوروم رومی خرابه هایی از چندین قرن پیش را همگی در یک مکان، با توجه به اینکه این ساختمان های جدید بر روی بناهای رومی قدیمی تر ساخته شده اند، نشان می دهد. همه معابد در این مجموعه مختص به خدایان نیست.بلکه بعضی از معابد به مردم پیشکش شده است. رومیان معتقد بودند که با ساختن یک معبد و اختصاص دادن آن به شخصی، آن فرد متدین می شود.رومن فوروم رم

معبد سترن به عنوان خزانه دولتی مورد استفاده قرار می گرفت که در لاتین آراریوم بود. خزانه دولت شامل پول و حساب های مالی دولت بود. در روم باستان، دو نوع فوروم وجود داشت: فوروم شهری و فوروم پارلمان. فوروم شهری فورا برای آثار و مجسمه های تاریخی شهری مانند طاق طوفان و دادگاه های عدالت برای استفاده عموم مردم طراحی شده بود. باقی مجموعه برای خرید، فروش و تجارت احداث شده بود که معادل آن اصطبلها، بازار و تجارتخانه ها میشد. در واقع فوروم های بسیاری در رم باستان بودند، اما وجود مجلس سنا در این مجموعه باعث شده بود که فوروم رومی، مهمترین آنها باشد.

رومن فوروم رم

بخش مهمی از فوروم رومی، رسترا، سکویی بود که در کنار کوریا بود. کوریا مکانی بود که سخنوران از آنجا با مردم رم صحبت میکردند. سکوی سخنرانی بسیار مهم بود آنچنان که جولیوس سزار روسترا را مجددا از سنگ مرمر ساخت.  این مکان ساخته شده از سنگ مرمر روسترای جدید بود که مارک آنتونی سخنرانی خود را به جولیوس سزار تحویل داد.

هنگامی که امپراتوری روم سقوط کرد، فوروم رومی هم محاصره شد و بسیاری از آثار و ساختمان ها غارت شدند و در دیگر نقاط شهر به کار گرفته شدند، از جمله دیوارهای واتیکان و بسیاری از کلیساهای رم. این منطقه به عنوان "کمپو واسینو" یا "زمین های گاوداری" "  شناخته می شود و تبدیل به یک زمین متروک و مخروبه شد.

نام لاتین برای فوروم رومی رومانوم فوروم بود. این فوروم در حدود 1400 سال مسکونی بود. یعنی از زمان ساختش در حدود 800 پیش از میلاد تا 600 میلادی رونق داشت. در این  فوروم شما می توانید ویا ساکرا را پیدا کنید که در طول امپراطوری روم یک راه بسیار مهم بود، چرا که ارتش ها از این مسیر به رم بازمی گشتند و امپراطورها برای تاج گذاریشان از این مسیر عبور میکردند.

امروزه فوروم رومی بیش از 4.5 میلیون در سال بازدید کننده دارد. اندازه مساحت فوروم رومی 250 متر در 170 متر می باشد. مکان فوروم رومی در اصل یک جنگل خاکی بود، اما رومی ها منطقه را با استفاده از یکی از اولین سیستم های فاضلاب شناخته شده در جهان به عنوان کلوآکا ماکزیما از منطقه تخلیه کردند و سپس فوروم به مرکز فعالیتهای سیاسی و اجتماعی تبدیل شد.

رومن فوروم رم

فوروم رومی در طول تاریخ، 3 طاق داشته است. اولین طاق توسط آگوستوس در سال 29 قبل از میلاد که امروزه قابل مشاهده نیست، دومین طاق تیتوس در سال 81 میلادی ساخته شده بود و سوم طاقسپتیموس سوروس که در سال 203 میلادی ساخته شد.

معبد ونوس و رم واقع در سمت کولوسئوم فورورم، بزرگترین ساختمان مذهبی روم باستان در سال 135  میلادی ساخته شد و متراژی به اندازه 100 متر در 145 متر دارد. معبد به رم اختصاص داده شده است، تجسم شخصیت شهر و ونوس، مادر آئنیس (پدر رموس و رومولوس محسوب می شود). اکثر بناها در زمان سلطنت ژولیوس سزار و جانشین او آگوستوس ساخته شده اند.

مورخان معتقدند قبل از اینکه رومیان در این مکان شهرشان را بسازند، در کنار فوروم یک قبرستان اتروسک قرار داشته است.

 جهت اطلاع از آفرهای تور اروپا و تور ایتالیا با آژانس سفری دیگر در تماس باشید.       

تلفن  02188851080

 

 

تماشاخانه تصویر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید