دانلود کتاب های راهنمای گردشگری

دیدنیهای لیسبون

بنای یادبود پیروزی لیسبون

بنای یادبود پیروزی لیسبونیکی از مهمترین مراکز حمل و نقل در شهر لیسبون استادیوم شرق نام دارد. در این مکان ایستگاه‌های اتوبوس، تاکسی و قطار شهری در کنار یک‌دیگر جای گرفته اند. ساختمان تاریخی "گیر دو اورینتس" که بنای یادبود پیروزی نیز نام دارد، از جنس شیشه‌ و بسیار مستحکم میباشد و تاکنون سالم باقی مانده‌است. این ساختمان به هنگام تابش آفتاب و یا نورافشانی شهر در شبانگاه، بسیار زیبا میشود. بنای یادبود پیروزی که به سبک معماری "سانتیاگو کالاتراوا" ساخته شده، در جشنوارهٔ والنسیای اسپانیا به‌عنوان بنای برگزیده معرفی گردید.

میدان کامرس لیسبون

میدان کامرس لیسبون این مکان برای اثبات تابعیت جدید خود از اقتصاد لیسبون، نام گرفته است. ساختمان متقارن از مربع با ادارات دولتی پر شد که آداب و رسوم و تنظیم فعالیت های بندر را عهده دار بودند. قطعه اصلی این میدان مربوط به اسب سواری مجسمه شاه خوزه در سال 1775 در مرکز میدان گشایش یافت. این مجسمه برنزی به شاه لیسبون تقدیم شده بود. تماشای این مجشمه تاریخی در لیسبون خالی از لطف نیست.

منطقه سینترا لیسبون

منطقه سینترا لیسبون اینجا ناحیه ای خوش آب و هوا ودارای پوشش جنگلی بسیار زیبایی میباشد. در این ناحیه ارتفاعات سرسبز مشرف به اقیانوس اطلس با موزه ها و قصرهای با شکوه و منحصر به فرد وجود دارد. ثروت طبیعی و میراث معماری شهر سینترا و اطراف آن باعث شده است که همه این مجموعه در فهرست میراث جهانی ثبت گردد. این دهکده زیبا و آب و هوای مطبوعش باعث شده که بسیاری از پادشاه های پرتغال این مکان را برای ساختن قصرهایشان انتخاب کنند. سینترا همچنین موزه هایی را شامل میشود که تاریخ اولین ساکنین این منطقه را روایت…

دهانه جهنم لیسبون

دهانه جهنم لیسبون این مکان يكي از جاذبه هاي طبيعي ليسبون بشمار میرود. دهانه جهنم به محلي صخره اي در حاشيه اقيانوس اطلس، در ناحیه كشكايش گفته مي شود. برخورد آب به صخره هاي سنگي ساحل خصوصا در ايامي كه اقيانوس طوفاني میباشد صداي ترسناک و رعب انگيزي بوجود می آید. البته علاوه بر ترسناک بودن این صداها جذابیت خاص خود را نیز دارند.از دهانه جهنم مي توان نماي زيبايي از اقيانوس را نظاره گر بود.

عمارت بلم لیسبون

عمارت بلم لیسبوناین عمارت تاریخی کناره رودخانهٔ تاقوس و در نزدیکی برج بلم قرار گرفته است. این عمارت اولین جاذبهٔ گردشگری در منطقهٔ جریرونیموس و موستریو محسوب میگردد. ساخت عمارت بلم در سال ۱۵۰۱ شروع گردید و سرانجام پس از هفتاد سال در سال ۱۵۷۱ به انجام رسید. در مدت ساخت آن هزینهٔ بسیاری صرف خرید مصالح مختلف گردید. بیش‌ترین هزینهٔ ساخت عمارت بلم از طریق سرمایه‌گذاری تأمین شده بود. این عمارت یکی از مجهزترین نمونه‌های دست‌ساز بشر است. عمارت بلم از معماری گوتیک تأثیر بسیار الهام گرفته است و در دورهٔ رنسانس بنا گردیده است.

كليساي ژرونيموس لیسبون

كليساي ژرونيموس لیسبوناین كليسا ساختمانی بسيار زيبا و تاريخي میباشد كه معماري دوران گذشته پرتغال را روایت میکند. اين كليسا قبلا مسجد مسلمانان بوده و پس از آنكه مسيحيان مسلمانان را از ليسبون بيرون رانند آثار مسجد را محو و كليساي ژرونيموس را به جاي بنا نمودند.مجسمه نماد اكتشافات به منظور گرامي داشت دريانوردان پرتغالي كه در قرون پانزده و شانزده براي كشف سرزمين هاي جديد از اين نقطه در حاشيه رود تژو عزيمت مي نمودن ساخت و تعبیه شده است.

منطقه بلم لیسبون

منطقه بلم لیسبوناین منطقه يك منطقه گردشگری بسیار معروف در کناره رود تژو میباشد كه كليه گردشگران خارجي براي ديدن جاذبه هاي طبيعي، آثار تاريخي و معماري جديد از آن بازديد مي نمايند. كليساي ژرونيموس،برج بلم،نماد اكتشافات،مركز فرهنگي بلم و رود تژو در مجموعه بلم وجود دارند.بازدید ازین منطقه به علاقمندان طبیعت و آثار تاریخی پیشنهاد میشود.

پل بیست و پنج آوريل لیسبون

پل بیست و پنج آوريل لیسبوناین پل، یک پل معلق است كه طول آن دو كيلومتر و دويست و هفتادوهفت متر میباشد واز جمله جاذبه هاي ديدني ليسبون محسوب میشود و شهر ليسبون را به شهر آلمادا متصل میکند. پل بیست و پنج آوريل را با پل گلدن گيت در سانفرانسيسكوي آمريكا مقايسه و شبيه مي دانند. البته اين شباهت اتفاقي نيست چرا كه سازنده هر دو پل يك شركت بوده است. اين پل در سال 1996 گشوده شده است و در سال 1999 يك خط آهن به آن اضافه شده كه هم اكنون جهت حمل و نقل مسافران با…

پل معروف رود تژو لیسبون

پل معروف رود تژو لیسبوناین پل يكي از دو پل شناخته شده واقع بر روي رود تژو میباشد که پل واسكودو گاما نام دارد كه طول آن صد و هفتاد و دو كيلومتر میباشد و طولاني ترين پل اروپا و نهمين پل طولاني جهان محسوب میشود. اين پل در یسبت و نه مارس 1998 گشوده شد و زمان ساخت آن به مدت هجده ماه طول كشيده است. ساخت اين پل در قالب طرح اكسپو نود و هشت و به منظور گرامي داشت پانصدمين سال رسيدن واسكوداگاما به هند در نظر گرفته شد. اين پل در دهانه رود تژو، محل ريختن…

پارك ملل لیسبون

پارك ملل لیسبون این پارک منطقه اي گسترده در كرانه رود تژو را در بر میگیرد. ساخت اين پارک كه داراي جاذبه هاي زیاد گردشگري مي باشد به سال 1998 بازمي گردد. در آن سال به مناسبت برگزاري نمايشگاه جهاني ليسبون با عنوان اقيانوس ها، ميراث آينده مقامات دولتي پرتغال تصميم گرفتند پروژه اي عظيم را در اين منطقه شروع کنند. اين پروژه در عين حال با هدف گرامي داشت پانصدمين سال اكتشافات پرتغال اجرا گرديد. مجموعه پارك ملل شامل آكواريوم بزرگ ، مركز خريد بزرگ واسكوداگاما، آبشار مصنوعي، برج نمادين بادباني شكل،تله كابين،رقص آب مصنوعي آتشفشاني شكل و سالن…