دانلود کتاب های راهنمای گردشگری

انواع ویزای شینگن

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
انواع ویزای شینگن - 4.5 out of 5 based on 2 votes

انواع ویزای شینگن

ویزای شینگن در انواع و نمونه‌های مشخصی صادر می‌شود که در این مطلب در رابطه با هریک از این نمونه‌ها اطلاعاتی را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

ویزای شینگن

یکی از ویزاهایی که برای سفر به کشورهای مختلف صادر می‌شود، نوع شینگن آن می‌باشد. در ابتدا توضیحاتی در رابطه با این نوع ویزا در اختیارتان قرار خواهیم داد و در ادامه به انواع ویزای شینگن خواهیم پرداخت. برای سفر به چند کشور که در اتحادیه اروپا عضو می‌باشند، می‌توانید از ویزای شینگن استفاده کنید. درواقع ویزاهای شینگن نوعی ویزا برای سفر به هر یک از این کشورها می‌باشند. شما می‌توانید با دریافت ویزای شینگن هر یک از این کشورها که در ادامه به بیان آن‌ها خواهیم پرداخت، به کشورهای دیگر عضو این پیمان سفر کنید. البته با توجه به مدت اعتبار این ویزا می توانید به این کشورها سفری داشته باشید.

 از کشورهایی که عضو پیمان شینگن هستند می‌توان به آلمان، اسپانیا، فرانسه، هلند، لوکزامبورگ، نروژ، دانمارک، لهستان، مجارستان، چک، یونان و چند کشور دیگر اشاره نمود که با این کشورها در حدود ۲۶ کشور می‌باشند که عضو پیمان شینگن هستند. فراموش نکنید که برای دریافت ویزای شینگن می‌بایست ابتدا به کشوری که ویزای آن را دریافت کرده‌اید سفر نموده و سپس برای سفر به کشورهای دیگر عضو شینگن از این ویزا استفاده کنید. در ادامه در رابطه با انواع ویزای شینگن اطلاعاتی را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

انواع ویزای شینگن

همان‌طور که در مطلب قبلی نیز اشاره نمودیم ویزاهای شینگن می‌توانند برای سفر به کشورهای عضو اتحادیه اروپا گزینه‌ای مناسب محسوب شوند، چراکه شما برای سفر به کشورهای عضو این پیمان می‌توانید با دریافت یک ویزا به این کشورها سفر کنید. نیازی نخواهد بود که برای سفر به کشورهای دیگر به دریافت ویزای منحصر به همان کشور اقدام کنید؛ اما در این مطلب در رابطه با انواع ویزای شینگن اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهیم داد. درواقع برای اینکه بتوانید ویزاهای شینگن را دریافت کنید می‌بایست هدف خود را از سفر به کشورهای حوزه شینگن مشخص کنید.

قبل از اقدام برای دریافت انواع ویزای شینگن شما می‌بایست هدف سفر خود را مشخص کنید. دریافت ویزا با توجه به نوع آن برای شما مقدور خواهد شد. به‌عنوان‌مثال می‌توان اشاره کرد که ویزای نوع شینگن در چهار نوع صادر می‌شود. نوع A, نوع B, نوع C و نوع D که هر یک از این ویزاها نیز خود به‌تنهایی در انواع و نمونه‌های مختلف صادر خواهند شد. در ادامه اطلاعات کامل‌تری در رابطه با انواع مختلف ویزای شینگن را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

انواع ویزای شینگن

ویزای شینگن نوع A

همان‌طور که در بحث قبلی اشاره کردیم ویزای شینگن در انواع مختلف می‌تواند برای مسافران و توریست ها صادر شود. درواقع قبل از اینکه اقدامات لازم برای سفر خود را نهایی کنید می‌بایست هدف خود را از انجام این سفر به کشورهای حوزه شینگن مشخص کنید. با توجه به این مطالب می‌توان عنوان نمود که ویزای شینگن نوع َ A یکی از این نوع ویزاهای شینگن محسوب می‌شود که مسافران عزیز می‌توانند نسبت به دریافت آن از طریق سفارتخانه اقدام کنند.

 شاید این پرسش پیش آید که ویزای نوع A چه نوع ویزایی محسوب می‌شود. ویزای شینگن نوع A به نام ویزای ترانزیت شناخته می‌شود. درواقع در این نوع ویزای شینگن مسافران تنها می‌توانند در فرودگاه قرار گرفته و برای تغییر مسیر خود به کشورهای عضو شینگن از پروازهای دیگر استفاده کنند. برای توضیح کامل‌تر باید به این نکته اشاره‌کنیم که مسافر حق خروج از فرودگاه را ندارد و تنها می‌توانند از هواپیما خارج‌شده و برای سفر به کشور دیگر عضو پیمان شینگن از هواپیمایی دیگر استفاده کند. درواقع این ویزا برای تغییر پرواز در داخل فرودگاه در حوزه شینگن صادر می‌شود.

انواع ویزای شینگن

ویزای شینگن نوع B

در ادامه مبحث انواع ویزای شینگن به نوع B این نوع ویزا می‌توانیم اشاره‌کنیم. درواقع ویزای شینگن نوع B می‌تواند نوعی ویزا برای خروج از فرودگاه محسوب شود. به این نوع ویزا در اصطلاح علمی ویزای عبور گفته می‌شود. درواقع ویزای عبور یا نوع B ویزای شینگن برای عبور و مرور در بیرون از فرودگاه صادر می‌گردد.

در اطلاعات کامل‌تر در رابطه با این نوع ویزا می‌بایست به این نکته اشاره‌کنیم که افرادی که به دریافت این ویزا اقدام می‌کنند باید به این نکته توجه نمایند که تنها ویژگی این ویزا نسبت به نوع A شینگن این است که افراد می‌توانند به‌صورت زمینی به کشور مقصد خود سفر کنند و تنها به این دلیل می‌توانند از فرودگاه خارج‌شده و به‌صورت زمینی به یکی دیگر از کشورهای خارج از عضو پیمان شینگن سفر نمایند؛ بنابراین با توجه به اطلاعات ارائه‌شده می‌توان به این نکته اشاره نمود که ویزای نوع B شینگن تنها به‌قصد عبور از حوزه شینگن و برای ورود به کشوری دیگر مورداستفاده قرار می‌گیرد که از ویژگی‌هایی که در ابتدا عنوان نمودیم برخوردار است.

ویزای شینگن نوع C

در کنار دو نوع ویزای شینگن که در مطلب قبلی به آن اشاره نمودیم می‌توانیم به نوع دیگری از ویزای شینگن اشاره‌کنیم، درواقع این نوع ویزا از پر درخواست‌ترین ویزاها در میان افراد ایرانی محسوب می‌شود و دلیل آن نیز کوتاه‌مدت، توریستی و گردشگری بودن این نوع ویزای شینگن میباشد. حال این پرسش پیش خواهد آمد که این نوع ویزای شینگن از چه ویژگی‌های بارزی برخوردار است که بسیار مورد استقبال اکثر ایرانی‌ها واقع‌شده است؟

باید به این نکته اشاره‌کنیم که این نوع ویزای شینگن این امکان را برای دریافت‌کنندگان فراهم می‌کند که برای مدت کوتاهی بتوانند به کشور مقصد سفر کرده و از مکان‌های دیدنی آن بهره‌مند شوند و پس از اعتبار آن می‌توانند وارد کشورهای عضو پیمان شینگن دیگر شوند؛ بنابراین با توجه به این ویژگی‌ها می‌توان اذعان نمود که دریافت این ویزا می‌تواند فرصت مناسبی برای گردش و تفریح در کشورهای عضو پیمان شینگن باشد. مزایای گفته‌شده می‌تواند مورد استقبال افراد و مخصوصاً ایرانی‌ها باشد. این نکته را نیز قیدکنیم که این نوع ویزا از دسته‌بندی مشخصی برخوردار است که در ادامه به بیان آن خواهیم پرداخت.

انواع ویزای شینگن

انواع ویزای شینگن نوع C

همان‌طور که در بخش قبلی نیز اشاره نمودیم، ویزای شینگن نوع C می‌تواند برای سفر کوتاه‌مدت و تفریحی در حوزه پیمان شینگن صادر شود. از نکات مهم این نوع ویزا می‌توان به انواع آن اشاره نمود. ویزای یک‌بار ورود، دو بار ورود و همچنین ویزای چند بار ورود از انواع این نوع ویزای شینگن شناخته می‌شود که هریک دارای شرایط و ویژگی‌های مشخصی می‌باشند. ویزای یک‌بار ورود نوع C شینگن دارای ویژگی خاصی است که افراد تنها برای یک‌بار می‌توانند برای سفر به یکی از کشورهای عضو شینگن از آن استفاده نمایند و با خروج از کشور موردنظر اعتبار این ویزا از بین خواهد رفت.

 ویزای دو بار ورود هم به‌مانند ویزای یک‌بار ورود است که می‌توان برای دو بار از آن برای سفر به کشورهای عضو شینگن بهره‌مند شد و پس‌ازآن اعتبار این ویزا باطل خواهد شد؛ اما ویزای چند بار ورود نوع C برای چند بار ورود در مدت‌زمان اعتبار نود روز به کشورهای عضو شینگن صادر می‌شود. این میزان اعتبار با توجه به شش ماه سال تعیین‌شده است؛ بنابراین با توجه به هریک از این ویزاهای نوع C می‌توانید سفر خود را به کشورهای عضو شینگن آغاز نمایید.

انواع ویزای شینگن

ویزای شینگن نوع D و شرایط آن

در کنار تمامی ویژگی‌های شینگن که در مباحث قبلی به آن‌ها اشاره نمودیم می‌توانیم به ویزای مهم شینگن در این حیطه اشاره‌کنیم. ویزای شینگن نوع D یکی دیگر از انواع این ویزا شناخته می‌شود. این ویزا از شرایط و ویژگی‌های خاصی برخوردار است که می‌توان به‌یک‌بار و چند بار ورود بودن آن اشاره نمود. درواقع این نوع ویزا مخصوص دانشجویان، تجار و بیماران صادر می‌شود.

با استفاده از این ویزا افراد می‌توانند در کشور عضو شینگن معین شده برای مدتی اقامت داشته و به انجام کارهای مربوطه خود بپردازند. به‌عنوان‌مثال برای ورود به کشورهای دیگر عضو پیمان شینگن می‌توان از نوع D این نوع ویزا استفاده نمود بدون اینکه نیاز به دریافت روادید دیگری باشد؛ اما ویزای یک‌بار ورود شینگن نوع D برای خدمات درمانی یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌تواند مناسب و ایده آل باشد.

انواع ویزای شینگن

شرایط ویزای شینگن نوع D

در مبحث قبلی در رابطه با ویزای شینگن نوع D اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دادیم. در این بخش در رابطه با شرایط این نوع ویزا توضیحاتی را ارائه خواهیم داد. افراد مشخصی می‌توانند از این نوع ویزا استفاده نمایند. به‌عنوان‌مثال هنرمندان و همچنین ورزشکاران می‌توانند به دریافت این ویزا اقدام کنند. دانشجویان برای تحقیق و یا ادامه تحصیل می‌توانند از این ویزا استفاده کنند. در کنار این افراد کسانی که هدفشان کار و تجارت می‌باشد نیز می‌توانند نسبت به دریافت این ویزا مبادرت نمایند. کسانی که برای خدمات پزشکی به یکی از کشورهای عضو شینگن سفر می‌کنند می‌توانند از این ویزا بهره‌مند شوند؛ بنابراین با توجه به مواردی که گفته شد می‌توان عنوان نمود که این نوع ویزا می‌تواند برای افراد خاصی مناسب باشد.

انواع ویزای شینگن

ویزای شینگن نوع USV

ویزای اتحادیه شینگن نوع USV نیز یکی دیگر از انواع ویزای شینگن محسوب می‌شود. این ویزا از شرایط زمانی برای اقامت در کشور عضو شینگن برخوردار می‌باشد. با بررسی این نکته می‌توان این‌گونه بیان کرد که افراد با توجه به مدت‌زمان مشخص می‌توانند در زمان‌هایی از سال با استفاده از این ویزا به یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر نمایند. هر شش ماه یک‌بار می‌توان از این ویزا استفاده نمود. 

مراحل و مدارک دریافت انواع ویزای شینگن

برای دریافت انواع ویزای شینگن می‌بایست مدارک و مراحل مختلف را در نظر بگیرید. ازجمله این موارد، ارسال دعوت‌نامه از سمت افرادی است که در کشور عضو شینگن اقامت دارند. در مرحله بعد می‌بایست فرم‌های مربوطه را تکمیل کنید. از سفارت‌خانه نوبت برای مصاحبه دریافت نموده و در زمان مقرر به این سازمان برای دریافت ویزا مراجعه نمایید. دو الی چهار هفته می‌بایست برای دریافت ویزا منتظر بمانید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید