دانلود کتاب های راهنمای گردشگری

باغ های تویلری در پاریس

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
باغ های تویلری در پاریس - 5.0 out of 5 based on 2 votes

باغ های تویلری در پاریس

باغ های تویلری در پاریس

باغ های تویلری و پارک کاروسل زمینی به مساحت 70 هکتار از تاریخ را در بر میگیرد و مکانی رویایی برای پیاده روی و قدم زدن می باشد.

باغ تویلری یکی از بزرگترین و مشهورترین فضاهای سبز پاریس است. که در مرکز شهر نور( لقب شهر پاریس) قرار گرفته است و به موزه لوور، موزه اورسی، موزه جودو پائوم، و میدان کنکورد مرتبط است. همچنین از این پارک می توانید به رود سن هم برسید. این محل مکان مناسبی برای کسانی است که می خواهند در آرامش قدم بزنند یا اینکه به باقی فعالیت های تفریحی در پارک بپردازند.

باغ های تویلری در پاریس

در گذشته، قبل از باغ های تویلری، یک کارخانه کاشی سازی در این محل وجود داشت، که نامش تا کنون بر روی این باغ ماندگار شده است. کاخ تویلری در این پارک توسط ملکه کاترین مدیچی در سال 1564 ساخته شد. این کاخ با یک باغ پر از درخت به سبک ایتالیایی ساخته شد و پیاده روهای بسیار، یک حوض و فواره، و یک غار تزئینی دارد. یک قرن بعد،، در سال 1664  پادشاه لوئی چهاردهم و ژان باتیست کولبرت، کنترل مالی دولتی، به باغدار معروف خود، آندره لو نوتر سفارش دادند که طرحی جدید برای باغ بکشد و آن را بزرگتر طراحی کند. آندره لو نوتر باغهای زیبایی را به نمایش گذاشت تا دیگران را به سبک مدرن باغ فرانسوی خود جلب کنند. در آن زمان، باغ ها برای استفاده عموم باز بود و در دسترس همه پاریسی ها قرار داشت. هر چند می بایست از زیبایی های پارک محافظت شود. امروزه کاخ تویلری دیگر وجود ندارد و در سال 1883 تخریب شده است. با این حال همچنان بازدید کنندگان و پاریسی ها در آن قدم میزنند. افراد پیاده در پارک توسط مجسمه ها و فواره های پارک میخکوب می شوند. مجسمه های مایلول در کنار کارهای رودین یا جیاکومتی ایستاده اند. دو استخر پارک مکانی عالی برای استراحت هستند. این پارک مکانی عالی برای پیاده روی و بازی کردن بچه ها می باشد. نیمکت ها و صندلی های فلزی رایگان هستند در نتیجه همه میتوانند از تغییرات نوتر لذت ببرند.

هر ساله، بخشی از هفته مد پاریس در این مکان برگزار می شود، که همه ستاره ها، مدل ها، و عاشقان پاریس را به هور هم جمع میکند. این باغ همچنین مکانی برای جشنواره تویلری پاریسی است مراسمی که هر ساله از ماه جون تا آگوست برپاست. موزه اورنجری جایی که بازدیدکنندگان میتوانند آثار مونه را تحسین کنند، در جنوب غربی باغ های تویلری واقع شده است.

باغ های تویلری در پاریس

نزدیک باغ های تریلری: باغ های لوور

باغ های کاروسل در سمت شرق باغ های تویلری قرار گرفته اند. شما بدون اینکه بفهمید از یک پارک به پارک بعدی می روید. از هرم لوور، تنها کافیست که از باغ کاروسل بگذرید تا به این باغ ها برسید. این منطقه در مقایسه با باغ های تویلری بالاتر قرار گرفته است و با مجسمه های مجسمه ساز فرانسوی به نام آریستید مایول تزئین شده اند. تاق پیروزی کاروسل پیروزی فرانسه را در جنگ آسترلیتز در سال 1805 جشن میگیرد، که نیروهای ناپلئون بناپارت را در جنگ با روسیه و امپراتوری اتریش نشان می دهد. مجسمه بالای تاق نشان دهنده یک کار است که به عنوان میدان جنگ توسط نیروهای ناپلئون در ونیز را ارئه می دهد. این مجسمه مارک مقدس را به همراه 4 اسب نشام می دهد. اصل این مجسمه در سال 1815 بعد از غلبه در جنگ واترلو به اینجا برگردانده شد. دو مجسمه ای که تاق پیروزی را در برگرفته است تاریخ و پیروزی های فرانسه را نشان می دهد که توسط آنتوان فرانسوا گارد ساخته شده است.

باغ های تویلری در پاریس

رسیدن به باغ تویلری:

  • مترو1، ایستگاه تویلری یا کنکورد
  • مترو1 و 7، ایستگاه کاخ سلطنتی- موزه لوور
  • مترو 8 و 12، ایستگاه کنکورد
  • مترو 14، ایستگاه هرم لوور
  • شبکه حمل و نقل سریع منطقه ای C، ایستگاه موزه اورسی

 

قیمت ها برای دسترسی به باغ های لوور:

باغ های تویلری و باغ های لوور بدون هزینه هستند.

ساعات بازدید از باغ های تویلری

7 صبح تا 9 شب از آخرین یکشنبه ماه مارس تا 31 ماه می، و از 1 سپتامبر تا آخرین شنبه ماه سپتامبر

از 1 ماه جون تا 31 ماه آگوست. از ساعت 7 صبح تا 11 شب

از آخرین یکشنبه ماه سپتامبر تا آخرین شنبه ماه مارس. از ساعت 7:30 صبح تا 7:30 بعد از ظهر.

عموم مردم باید پارک را نیم ساعت قبل از تعطیل شدن آن ترک کنند.

از ماه مارس تا دسامبر، تورهای رایگان در فرانسه برای این باغ و پارک آن برگزار و سازماندهی می شوند.  علاقه مندان به پشمک، سوارکاری و هیجان، از ماه ژوئن تا آگوست میتوانند به جشنواره تویلری بروند.

باغ های تویلری در پاریس

سه رستوران در این باغ ها قرار دارد که میتوانید در آن غذاهای فرانسوی را میل کنید. اولین رستوران به نام تراس دو پومون می باشد که همه روزهای سال باز است. دومین رستوران کافه د مارنیر است که از دوشنبه تا یکشنبه بین ساعات 7 صبح تا 9 شب باز است و سومین رستوران مدیسه است که نهار را از ساعت 10:30 تا 5 بعد از ظهر و شام را از 5 بعد از ظهر تا 7 شب سرو میکند.

اگر با کودکانتان به پاریس سفر میکنید حتما از این باغ ها دیدن کنید.

 جهت اطلاع از آفرهای تور اروپا و تور فرانسه با آژانس سفری دیگر در تماس باشید.       

تلفن : 02188851080

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید