دانلود کتاب های راهنمای گردشگری

خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 2149

برج ایفل

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
برج ایفل - 5.0 out of 5 based on 2 votes

طراحی و ساخت برج ایفل
برج ایفل، یکی از جاذبه های پر بازدید در شهر پاریس است، که سالانه تقریبا هفت میلیون نفر بازدید کننده را پذیرا میباشد. در سال 1889، پاریس برگزاری نمایشگاه جهانی را به عهده گرفت . در این نمایشگاه بیش از 100 هنرمند طرح های رقابتی خود را برای یک بنای تاریخی در قصر مریخ، واقع در مرکز پاریس، ارائه کردند. این کمیسیون این پروژه عظیم به سازنده پل های مشهور، معمار و متخصص فلزات الکساندر گوستاو ایفل، اعطا شد. در حالی که خود ایفل اعتبارش را با طراحی بنای یادبودی که هم اسم خودش بود، بدست آورد.

ستون های پایه برج ایفل با چهار نقطه قطب نما گرایش دارند
در طرح نهایی برج ایفل، بیش از 18،000 قطعه آهن گودال، نوعی آهنکاری که مورد استفاده در ساخت و ساز و 2.5 میلیون پرچم است، مورد نیاز بود. چند صد کارگر دو ساله مونتاژ چارچوب برج غول پیکر را انجام دادند که در مراسم افتتاحیه مارس 1889 نزدیک به 1000 فوت ارتفاع داشت و بلندترین ساختمان جهان بود . در سال 1957، آنتن اضافه شد که ارتفاع ساختار را 65 فوت افزایش داد، و آن را بلندتر از ساختمان کرایسلر کرد. در ابتدا تنها تا دو طبقه از برج ایفل، به روی عموم باز شد، باگذشت مدتی، تمام سطوح برای عموم قابل دسترسی بود که دو تا از طبقات آن رستوران ها هستند. رستوران ها توسط راهرو و یکی از هشت آسانسور برج قابل دسترس خواهد بود. میلیون ها نفر از بازدیدکنندگان در طول و پس از نمایشگاه جهانی، از معماری جدید برج ایفل در پاریس شگفت زده شدند. با این حال در اوایل ساخته شدن برج ایفل، تمام ساکنان شهر مشتاق به دیدن برج ایفل نبودند، بسیاری از پاریسی ها از این موضوع ناراحت بودند که ساختار زیبایی ندارد. به عنوان مثال، گای دپوآسانت رمان نویس، گفته است که از برج بسیار متنفر است، درحالیکه او اغلب اوقات ناهار را در رستوران های ایفل میل میکند.

برج ایفل تبدیل به یک نگین ماندگار در افق پاریس
این برج در اصل به عنوان یک نمایشگاه موقتی در نظر گرفته شده بود، برج ایفل هنوز کامل نشده بود و تقریبا از هم گسیخته بود که در سال 1909 افتتاح شد. پس از به رسمیت شناخته شدن ارزش آن تصمیم گرفتند به عنوان یک ایستگاه رادیویی تلگراف آن را ثبت کنند. چند سال بعد، در طول جنگ جهانی اول، برج ایفل، ارتباطات رادیویی دشمن را متوقف کرد، هشدارهای زپلین را رد کرد و برای ارسال نیروهای اضطراری نیروهای نظامی مورد استفاده قرار گرفت. هیتلر در ابتدا دستور تخریب گران قیمت ترین نماد شهر پاریس را داد که نابود شود ولی این فرمان هرگز انجام نشد. همچنین در طول اشغال آلمان در پاریس، کابل آسانسور برج ایفل را به طوری از بین بردند که بعده ها مورد بازسازی قرار گرفت. در طول سالها، برج ایفل، مرکز بسیاری از مانیتورهای برجسته، رویدادهای مراسم و حتی آزمایش های علمی بوده است. فیزیکدان آلمانی، Theodor Wulf در سال 1911، از الکترومتر برای تشخیص سطوح بالاتری از تابش در بالای آن استفاده کرد تا از پایه آن، به دنبال تأثیرات آنچه که اکنون اشعه کیهانی نامیده می شود، استفاده شود. البته بیش از 30 نسخه ساختار مشابه از برج ایفل در شهرهای مختلف سراسر جهان ساخته شده است.

خدمات و کارکنان برج ایفل
برج ایفل هر 7 سال یکبار رنگ آمیزی می شود که این امر توسط گروهی متخصص انجام میشود که در کمترین زمان اماده شود. تورست های برج ایفل حدود 7 میلیون نفر در سال است که بازدیدکنندگان این برج برای بازدید نرخ بلیط بیشتری از سایر بناهای تاریخی پرداخت می کنند.  این برج عظیم حدود 500 کارمند، نیروهای خدماتی، نیروهای امنیتی در بیرون و درون برج، راهنمای توریست، مهندسین نور و روشنایی شبانه روزی مشغول به کار هستند. رستوران ها، نمایشگاه ها و...  خدماتی هستند که نیروهای متخصصی در برج ایفل فراهم کرده اند.

واقعیت های جذاب در مورد برج ایفل

1-      این برج با ارتفاع 324 متر (از جمله آنتن) است و وزن آن 10،100 تن است.

2-      از زمان افتتاح آن تقریبا 250 میلیون نفر از برج بازدید کرده اند.

3-      امروزه از برج ایفل، تقریبا 7 میلیون نفر در سال استقبال می کند، و این باعث می شود که این شهر بیشترین توریست و گردشگر را در جهان داشته باشد.

4-      در طول اشغال آلمان، کابل بالابر برج قطع شد. سربازان نازی پس از آن تلاش کردند تا یک سواستیک را به سمت بالا ببرند، اما آنقدر بزرگ بود که آن را منفجر کرده و خسارت های زیادی را وارد کردند.

5-      بازسازی برج، که هر هفت ساله اتفاق می افتد، نیاز به 60 تن رنگ دارد.

6-      برج در قسمت اول پیروزی متفقین در سال 1914 در جنگ اول مارن نقش مهمی ایفا کرد. یکی از فرستنده های آن، ارتباطات رادیویی آلمان را مختل کرد و مانع پیشرفت آنها شد.

7-      برج شامل 18000 قطعات فلزی است که توسط 2.5 میلیون پرچم متحد شده اند.

8-      اسامی 72 مهندس، دانشمند و ریاضیدان در طرفین برج حک شده اند، که هر یک از آنها به ساخت آن کمک کرده است.

9-      20 هزار لامپ در برج ایفل استفاده می شود تا هر شب زیبایی را به چشمان بینندگانش هدیه دهد.

10-  تولید کننده ماشین فرانسوی Citroen ، در سال های 1925 تا 1934 از برج ایفل به عنوان تابلوهای بزرگ تبلیغاتی استفاده کرد، نام شرکت در برج با استفاده از 250هزار لامپ ساخته شده بود و به عنوان بزرگترین آگهی در جهان، در کتاب رکوردهای گینس ثبت شد.

جهت اطلاع از آفرهای تور اروپا با ما در تماس باشید.     02188851080

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید