دانلود کتاب های راهنمای گردشگری

خیابان شانزه لیزه پاریس

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خیابان شانزه لیزه پاریس - 5.0 out of 5 based on 2 votes

خیابان شانزه لیزه پاریس

خیابان شانزه لیزه پاریس
این مکان بین میدان شارل دوگل و میدان کنکورد قرار گرفته است. این بلوار به طول هزار و نهصد و ده متر در منطقه هشت پاریس و در شمال غربی این شهر قرار دارد. این خیابان از میدان کنکورد آغاز شده و به میدان شارل دوگل ختم می‌شود. شانزه لیزه بخشی از محور تاریخی پاریس محسوب میشود. طول این خیابان حدود دو کیلومتر می باشد. معروفترین و گران ترین برندها در خیابان شانزه لیزه قرار دارند. بهترین رستوران ها و کافه ها را می توان در این خیابان یافت. پارک ها و گل کاری های این خیابان نیز بسیار دیدنی هستند. یعنی علاوه بر سالن های سینما و تئاتر، کافه و رستوران، دارای فضاهای سبز و پارک های سرسبزی میباشد که مکان های خوبی برای تفریح و استراحت محسوب میشوند. کاخ الیزه نیز در نزدیکی این خیابان قرار گرفته است. الیزه در اساطیر یونان به معنی بهشت معروف است. فرانسوی‌ها از شانزه لیزه به عنوان زیباترین خیابان جهان نام میبرند.
خیابان شانزه لیزه پاریس

خیابان شانزه لیزه پاریس مشهورترین بولوار در دنیا است. اگر یادگارها و منظره  متقارن آن، شما را قانع نکرد، به یاد داشته باشید که شانزه لیزه به معنی (زمین های بهشتی) است و به شخصی برمیگردد که فکر می کرد این خیابان بهشتی بر روی زمین است. یادمان ها و تاریخ شهر پاریس به این خیابان وصل شده است و بیشتر از حقیقت مکانی امروزش، ارزش دارد. همچنان که این بولوار یکی از ضروری ترین سایت های توقف در شهر پاریس است، صرفا سایه ای از مکانی ست که استفاده می شود. یک بار نقطه ای برای ملاقات های سیاسیون و نخبگان مشهور است و یک بار،کافه های باکلاس آن با محیط تبلیغاتی عمومی به فروشگاه های بزرگی مانند صفورا، گپ، ویرجین و حتی مک دونالد راه باز میکند. در حالی که فرانسوی ها این آثار را به شکل نظام سرمایه داری و کورکورانه آمریکا می بینند، اما مخفیانه آنها را تحسین میکنند. یکبار روز شنبه ظهر به این خیابان سر بزنید تا متوجه مطلب گفته شده بشوید. با این حال، اگر بتوانید منطقه را در دوران قرون وسطی خود تصور کنید، ارزش پیاده روی در پیاده روهای عظیم آن را با نمایشهای زیبا و درختان پهن برگ آن درمی یافتید. بولوار قدیمی تر توسط کدهای شدید ساختمان سازی، محدودیت ساخت و ساز برای استانداردهای معتبر ارتفاع محافظت می شد.و خیابانی ساختند که مکرراً برای به پولداران جامعه پاریسی بود. در سالهای اخیر، با دسترسی به مترو و انعطاف بیشتر قانون های تقسیم بندی، خیابان شانزه لیزه به سمت انبوهی از گردشگران و وحشتی از مصرف گرایی کشیده شده است.

 

خیابان شانزه لیزه پاریس

بولوار شانزه لیزه خط مستقیم کاملی را از موزه لوور از میان باغهای تویلرز، و محوطه کاخ ترسیم میکند، میگذرد و به تاق پیروزی جایی که از آنجا خیابان دولاگرند آرمی و قسمت مدرن آن خیابان شروع می شود. این ناحیه مالی جدید پاریس است. قدم زدن در باغ های تویلرز به شدت توصیه می شود. شما می توانید از موزه لوور خارج شوید و برای استراحت به پارک برگردید. در پارک، کافه ها و نیمکت هایی برای استراحت در کنار چشمه مشهور مرکزی آن پیدا می کنید که میتوانید صندلی های فلزی مردم را که برای حمام آفتاب گرفتن استفاده میشود را صاحب شوید. در ماه های شلوغ تابستان یکی از این صندلی های رایگان را که شاهکاریست بگیرید. من به شما توصیه میکنم اگر شما در یک گروه هستید، از آن جدا شوید و بعد با امیدواری سعی کنید شانس خود را در گرفتن صندلی بالا ببرید. مردم برای گرفتن یکی از این صندلی های با ارزش می دوند و خود را به جلوی شما پرتاب میکنند. بنابراین خود را برای یک جنگ آماده کنید. سریع حرکت کنید و اصلا به چشم های کسی نگاه نکنید. زمانی که یک صندلی پیدا کردید و صاحبش شدید هیچکس شما را مجبور به بلند شدن نمیکند. اگر به دستشویی احتیاج داشتید سرویس های بهداشتی پولی در کنار ورودی پارک روبروی میدان کنکورد قرار دارد که میتوانید استفاده کنید منتها باید با صندلی خود خداحافظی کنید. در شمال و جنوب پارک دو موزه قرار گرفته است- موزه جو دو پوم که منحصرا برای عکاسی استفاده می شود و اورنجری که در حال حاضر در حال بازسازی است (فعلا بسته است) و خانه ای برای مجموعه پر زرق و برق امپریالیسم است. اورنجری در ابتدا به عنوان یک پرورشگاه برای درختان نارنگی ساخته شد اما بعد از آن به عنوان محل استراحت نقاش معروف مونت و نیلوفرهای آبی او شد که اکنون مرکز موزه می باشد.

 

خیابان شانزه لیزه پاریس

میدان کنکورد نقاط مهم نمای پاریسی را نشان می دهد. از اینجا شما میتوانید طاق را در دوردست، خیابان شلوغ شانزه لیزه ، مجلس ملی، کلیسای مادلین، هتل معروف دو کریلیون، کاخ بزرگ، ابلیسک لوکسور و برج ایفل را که در پشت همه آنها قد علم کرده بینید. با این منظره زیبایی که نفس را در سینه حبس میکند، هزاران مردمی را به یاد می آود که در زمان انقلاب در دوره لوئی شانزدهم و ماری آنتوانت در مرکز این میدان اعدام شدند. ابلیسک یک هدیه از طرف کشور مصر در دوران قدیم است. تصور کنید یک ابلیسک با 2300 سال قدمت برای حیاط پشتی خود بگیرید. به هیچ عنوان این وسیله را نمیتوانید در داخل کمد خود نگهداری کنید. در روبروی ابلیسک هتل دو کریلیون قرار گرفته است.جایی که برای بودجه ها کم خانوادگی مناسب بود. این هتل به عنوان منحصربه فرد ترین هتل در پاریس شناخته می شود. این هتل در مجاورت سفارت آمریکا قرار دارد، جایی که بنجامین فرانکلین با لوئی شانزدهم ملاقات کرد تا معاهده ی به رسمیت شناختن استقلال آمریکا را امضا کند. برای امضا تنها پادشاه لوئی کافی بود. این جریان مربوط به قبل از آن است که سرش را از دست بدهد. زمانی که هوا دارد تاریک می شود در این خیابان قدم بزنید و ورشن شدن چراغ ها را ببینید ، یا حتی بهتر، در کریسمس زمانی که هزاران لامپ به درختان بزرگ خیابان آویزانند در آن قدم بزنید. سعی کنید از کسانی که میخواهند با شما انگلیسی صحبت کنند دوری کنید زیرا این یک شیوه برای گول زدن شما و در نهایت دستبرد زدن به پولتان می باشد. اگرچه این بستگی به خودتان دارد.

 

خیابان شانزه لیزه پاریس

اگر به سمت طاق بایستید در سمت چپ خود، ناگهان دو ساختمان مشخص می بینید. یکی با سقف شیشه ای متمایز از دیگری. این بنا کاخ بزرگ است و این خواهر کوچکتر آن کاخ کوچک است. این دو بنا برای نمایشگاه جهانی سال  1900 ساخته شدند و از آن به بعد برای نمایشگاه های بیشتری مورد استفاده قرار گرفت.( موقتاً برای مرمت بسته است) اینجا، ساختمانی است که بیشتر سالن نمایشگاهی برای مدرسه رسمی پاریس در آن برقرار می شود. گذشته از موزه ها، پونت الکساندر سوم قابل توجه است. اگرچه بر روی مجسمه های طلاکاری شده و معماری دلربایش بیش از حد کار شده است. که شما را به سمت گنبدی طلایی در دوردست سوق می دهد.

 

خیابان شانزه لیزه پاریس

در ادامه خیابان شانزه لیزه پاریس تعدادی کافه، مغازه رستوران ها و سالن های تیاتر شروع می شوند و تا نزدیک تاق بزرگ ادامه پیدا میکنند. کلاس فین دو سیکل از بین رفته است اما دو کافه/ رستوارن مشهور همچنان به جذب طرفدارانش ادامه می دهد. لادوره یک کافه با ظرافت قرن 19 می باشد، جایی که فوقوتس (بدون زاویه در نظر گرفته شده) سایبان قرمز متمایز، یک جمعیت مدرن را با یک محیط بسیار مشابه نقاشی می کند. اگر شما میخواهید جانی دپ را با ونسا یا دوپاردیو در پاریس ببینید، این مکان  مناسب است. صفحات طلا در پیاده رو دلیل دیگری برای بازیگران است که این مکان را دوست داشته باشند. آنها امیدوارند زمانی که اسکار فرانسه را دریافت می کنند نامشان را بر روی زمین ببینند. یکی از نقاط مورد علاقه گردشگران پلاک کوچکی مربوط به یک ساختمان قدیمی است که نشان می دهد توماس جفرسون بین سالهای 1785 تا 1789 در آنجا زندگی می کرده است. بر خلاف جان آدامز، که پیش از او بود، او چیزی شیک پوش بود و احتمالا از سواری کردن در کالسکه گرانش، درگرانقیمت ترین خیابان جهان به عنوان رئیس جمهور آمریکای تازه متولد شده لذت می برد. کاباره لیدو هم در نزدیکی این محل قرار دارد. این کاباره اگرچه زمانی به عنوان بزرگترین  کاباره جهان بود اما در سالهای گذشته این عنوان را از دست داده است. در حال حاضر عمدتاً توسط گروه های گردشگری و اغلب گروه های بزرگی از بازرگانان ژاپنی پر می شود که به نظر می رسد علاقه خاصی به نمایش های قدیمی از خود نشان می دهند. با اینحال هنوز دیدنی است و اگر شما در پاریس بودید و به دنبال جایی میگشتید که شبی را در آن خوش بگذرانید چرا که نه. شما میتوانید شام خود را در آنجا رزرو کنید و به تماشای نمایش های لیدو بپردازید یا می توانید بلیطی برای صرف شام در موزه لوور و سپس دیدن نمایش کاباره لیدو و قایق سواری کروز هم زمان تهیه کنید.

 

خیابان شانزه لیزه پاریس

آخرین ساختمان، تاق پیروزی است که توسط ناپلئون ساخته شده است. ناپلئون می خواسته است که پیروزی خود در نبرد استرلیتز، به تصویر بکشد و همچنین به عروس جوان خود ماری لوئیس هم فخر بفروشد. متاسفانه این ساختمان در زمان ازدواج آنها تنها چند متر ارتفاع داشت و با پس زمینه ای رنگ شده برای ادامه کار پنهان شده بود. این ساختمان یک نماد مشخص شد و زمانی که جسدش از تبعید به میهن بازگشت، برای مراسم تشییع جنازه او، به اتمام رسید. این بنا هنوز نقطه شروع برای اکثر فرمان های فرانسوی است، و در حالی که طاق آن سنگین به نظر می رسد، توده عظیم آن چشمگیر است. این بنا در شب بسیار خیره کننده است و با لامپ هایی پر نور از پایین نورپردازی و روشن شده است. در پی آن آرامگاه سربازان مفقود الاثر است. برای کسانی که از پله بالارفتن خوششان می آید، یک تراس و یک موزه کوچک در بالای تاق قرار دارد.  12 خیابان بزرگ در تقاطع طاق می باشد که باعث می شود که آن را مانند یک ستاره غول پیکر از بالا ببینید. به همین دلیل است که فرانسوی ها آن را لوتویل یا ستاره نامیده اند. سعی نکنید از ترافیک سنگین این میدان عبور کنید. یک زیرگذر وجود دارد که شما را به وسط میدان و تاق هدایت می کند. دیدن نورهای ترافیک شلوغ از چندین گوشه و وسط تاق می تواند برای عکاسان جذاب باشد. تقریبا باور نکردنی است که این دایره ترافیک غول پیکر بدون چراغ راهنمایی و یا خطوط راهنما حرکت می کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید