دانلود کتاب های راهنمای گردشگری

دره راین

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دره راین و دره موسِل Rhine Valley and Mosel Valley

راین وموسل هر دو با وجود نهرهای زیبا و قصرهای بارونی و تاکستان ها پایه های اصلی گردشگری آلمان هستند. حال و هوای خوشگذرانی در خیابان های سنگی و حیاط های پر از تاک کاملاً مشهود است.


زیباترین گستره راین Rhine از بن شروع می شود. جاییکه تپه های Siebengebirge (هفت کوه) دراخِنفلز Drachenfels(سنگ اژدها) را بین خود جای داده اند. گفته می شود که زیگفریِد Siegfried قهرمان دشمن آتشین نفس خود را در اینجا کشته است.
شهر کوبلنز Koblenz در کنار قلعه بزرگ اِرن برانشتاین Ehrenbreitstein در محل تلاقی راین و موسل واقع شده است. موسل Mosel که از کوه های فرانسه شروع می شود از نزدیکی تریر Trier، زیباترین شهر رومی آلمان، که دروازه سیاه آن به پورتا نیگرا Porta Nigra معروف است، وارد این کشور می شود. بین این شهر و کوبلنز، موسل از میان تاکستان ها می گذرد.
از دیدنی های این منطقه می توان به دهکده های خوش منظره برنکاستل کوئس Burg Eltz اشاره کرد. این قلعه تا بلندای درختان اطراف آن بالا رفته و فضای داخلی آن هنوز مبلمان اصلی را دارد.
در جنوب کوبلنز، راین ازدل یک تنگه زیبا به طول ۶۰ کیلومتر سربرمی آورد، جاییکه بخاطر باریکی، سرعت، و عمق رودخانه، و نیز وجود امواج خروشان قایق سواری در آن بسیار خطرناک می شود. قلعه های باقیمانده از بارونها تبدیل به ویرانه شده اند، اما شما می توانید از مهمترین آنها یعنی بورگ رینفلز Burg Rheinfels بالای دهکده سن گوآر St Goar دیدن کنید. یکی از قلعه های عجیبی که ارزشی تماشا را دارد ماستورم Maueturm (برج موش ها) است که چهار برج مراقبت دارد.
تمام دهکده ها و شهرهای کوچک کنار رودخانه سعی دارند تا بازدید کنندگان را برای قایق - سواری جذب خود کنند و در این میان رودسهایم Rudesheim در انتهای جنوبی دره بیش از همه مصمم است. در دروسل گاسی Drosselgasse، خیابان اصلی این شهر، تاکستان ها در زمین های متوالی سربرآورده اند. از دیگر شهرهای دیدنی این منطقه می توان به بوپارد Ворpard ، یک شهر باستانی با بقایای استحکامات رومی و قرون وسطایی، اشاره کرد.
بااینحال یکی از دیدنی های جذاب سر راهتان سنگ لورِلای (Lorelei Rock) است که گفته می شود حوری موطلایی در اینجا ملوانان را با قدرت سوداگر آواز خود به سمت گور پرآب فریب می داده است. داستان این حوری در یک مرکز مدرن مخصوصی بازدیدکنندگان بنام Loreley Besucherzentrum  نقل می شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید