دانلود کتاب های راهنمای گردشگری

خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 2149

دروازه براندنبورگ برلین

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
دروازه براندنبورگ برلین - 5.0 out of 5 based on 1 vote

دروازه براندنبورگ برلین
دروازه براندنبورگ اولین توقف گردشگری تور اروپا برای هر بازدید کننده در شهر برلین است. دروازه براندنبورگ یکی از مهم ترین آثار تاریخی شهر برلین میباشد و کمتر کسی است که نام این دروازه را نشنیده باشد. این دروازه ی قدیمی، بینش های شگفت انگیزی از تاریخ شهر را به شما ارائه می دهد. دروازه براندنبورگ یکی از برجسته ترین مکان های دیدنی برلین امروزی است که سالانه میلیون ها بازدیدکننده را به خود جذب میکند، فراموش نکنید که بازدید از این دروازه شما با سبک زندگی برلین آشنا خواهید شد.
در سال 1688، در زمان فریدریش ویلهلم، در مدت کوتاهی پس از جنگ سی ساله و یک قرن قبل از ساخت دروازه براندنبورگ، برلین، یک شهر کوچک با دیوارهایی به شکل ستاره بود. برای دسترسی به برلین تنها از طریق دروازههای اسپندو، سنت جورج دروازه، دروازه استالورور، دروازه کوپنیک، دروازه جدید یا دروازه لایپزیرگ امکان پذیر بود.  


ساخت دروازه براندنبورگ در سال 1788 به دستور امپراطور دوم ویلهلم آغاز شد وبا گذشت 4 سال  این دروازه با 28 متر ارتفاع و 65.5 متر عرض به طور رسمی در سال 1791 افتتاح شد. در واقع ویلهلم با ساخت این دروازه قصد داشت که این سازه به عنوان یک اثر تاریخی با معماری خاص یونانی شناخته شود و نماینده صلح باشد از این رو این سازه در ابتدا دروازه صلح نام گرفت. در ابتدا نمادی از تقسیم جنگ سرد بین برلین شرق و غرب بود اما از زمان سقوط دیوار آلمان در سال 1989، این کشور یکپارچه شده است و هم اکنون این دروازه نماد ملی صلح و اتحاد برلین است.
این سازه بر اساس طرح یونانی کارل گوتهارد لانگ ساخته شد که ایده ی اصلی آن از پروپیلائه در آکروپلیس آتن الهام گرفته شد و اولین سازه ی نئوکلاسیک در آلمان معرفی شد. دروازه براندنبورگ دارای 5 مسیر عبوری بوده و 12 ستون در اطراف خود دارد. در حالیکه بر روی تمامی ستون ها و دیوار ها حکاکی انجام شده و داستان های تاریخی را به نمایش گذاشته اند، شما با تماشای آنها به راحتی مفهوم و مضمون نقش های روی ستون ها را متوجه خواهید شد.
با وجود اینکه شهر برلین دروازه های متعددی داشت و جهت عبور و مرور مردم مورد استفاده قرار میگرفت اما در ابتدای افتتاح فقط خانواده های سلطنتی اجازه عبور از دروازه براندنبورگ را داشتند و هر کس دیگری که قصد ورود و خروج به برلین را داشت بایستی از طریق ورودی های دیگر عبور میکردند. دروازه براندنبورگ، دروازه ی پیروزی قرن هجدهم است که تبدیل به یکی از قابل توجه ترین نشانه ها در اروپا شده است و شاهد برخی از مهم ترین لحظات تاریخ مدرن بوده است.


در واقع دروازه براندنبورگ ورودی اصلی به شهر برلین بود، بر روی این دروازه یک مجسمه ی بزرگ برنزی به همراه یک ارابه و 4 اسب قرار گرفته دارد، ساخت این مجسمه به مدت یک دهه طول کشید اما در سال 1806، زمانی که برلین توسط نیروهای فرانسوی اشغال شد و شکست خورد، این مجسمه به عنوان غنیمت از شهر برلین با خود بردند و ناپلئون دستور داد به پاریس منتقل شود، پس از شکست ناپلئون در نبرد واترلو و فروپاشی امپراطوری ناپلئون بناپارت مجسمه ی کوادریگا (Quadriga) به برلین بازگشت و بار دیگر بر روی دروازه براندنبورگ نصب گردید از آن روز به بعد این مجسمه نماد آزادی نام گرفت و الهام بخش پیروزی در سراسر برلین شد.
هنگامی که قدرت نازی ها آغاز شد، دروازه براندنبورگ به عنوان نماد حزب مورد استفاده قرار گرفت . در جنگ جهانی دوم، دروازه به شدت مورد هدف گلوله ها و بمب ها قرار میگرفت و باعث افزایش انفجارهای اطراف میشد. در این جنگ اکثر ساختمان ها ، سفارتخانه ها ، خانه های شاهزادگان و هتل های بزرگ اطراف دروازه نابود شد و خود دروازه براندنبورگ هم از این قاعده مستثنی نبود و در طول این دوره به شدت آسیب دیده بود. اما با همکاری و همت باستان شناسان و با 6 میلیون یورو هزینه، مرمت و بازسازی گردید و دوباره سر پا شد.
با شرکت در تور اروپا و برای بازدید از دروازه براندنبورگ شما میتوانید آن را در هر روز از سال بازدید کنید، اما اگر قصد سفر به اروپا دارید جهت اطلاع از شرایط دریافت ویزای اروپا و تور اروپا با ما در تماس باشید. شب سال نو در دروازه براندنبورگ بهترین جشن و برنامه ها اجرا میشود، موسیقی زنده ، نمایش آتش بازی و انواع نمایش های محلی از برنامه های اصلی شب عید مردم برلین در دروازه براندنبورگ است که اجرا میشود.


دروازه براندنبورگ بین خیابان های معروف Pariser Platz و Platz des 18 Marz واقع شده است.  فقط با یک ساعت رانندگی از فرودگاه برلین به راحتی به دروازه براندنبورگ می رسید و میتوانید از زیبایی این دروازه ی کهنسال لذت ببرید. کشور آلمان یکی از کشورهای سردسیر اروپایی میباشد، بهترین زمان برای بازدید از دروازه براندنبورگ فصل تابستان میباشد، اما اگر بتوانید هوای سرد زمستان را تحمل کنید، حتما در روزهای کریسمس از آلمان دیدن کنید، در این زمان جشن های مختلفی برگزار میشود. در این مدت تقریبا 50 بازار کریسمسی در سراسر شهر برلین شروع به فعالیت میکنند که یکی از این بازارها نزدیک به دروازه براندنبورگ بوده و شما میتوانید از آنها خرید کنید و سوغاتی های شیک و زیبایی را تهیه کنید.
جهت اطلاع از آفرهای تور اروپا و تور آلمان با ما در تماس باشید.          02188851080

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید