دانلود کتاب های راهنمای گردشگری

دروازه برندنبورگ برلین

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
دروازه برندنبورگ برلین - 5.0 out of 5 based on 1 vote

 دروازه برندنبورگ برلین
این مکان که مدتی برلین شرقی و غربی را بوجود آورده بود و سبب اختلاف و جدایی شده بود امروز نماد وحدت دو نیمه کشور میباشد. یک دروازه عظیم که پیکره اسب هایی وحشی چهارنعل رو بر فراز آن نصب شده اند. این دروازه طی سال های 1791 -1788 ساخته شده است. وقتی که نازی ها به قدرت رسیدند این مکان رابه عنوان نمادی از قدرت خود استفاده کردند.در اینجا یک فیلم از لحظات تاریخی زمانی که مردم شروع به عبور از مرز شرق و غرب برلین از دروازه براندنبورگ کردند پخش میشود. گاهی ده ها ماشین پلیس میدان را قرق میکنند و حزب های گوناگون بادکنک های رنگارنگ شان را به رهگذرهای خردسال هدیه میدهند. در این مکان هر نوع اعتراضی آزاد است ولی هرج و مرج و زیان رساندن به اموال عمومی پیگرد قانونی دارد. دروازه براندنبورگ در کنار میدان پاریسر واقع شده است.

 دروازه براندنبورگ برلین

دروازه براندنبورگ معروف ترین جاذبه دیدنی شهر برلین است که به سبک نئوکلاسیک طراحی شده است. نمادی است برای تقسیم شهر برلین در طول جنگ سرد ولی اکنون نماد ملی صلح و اتحاد است. این دروازه نقطه عطف و نمادی با بیش از دویست سال تاریخ می باشد.

نماد سابق تقسیم شهر، بازدیدکنندگانی را به خود جذب می کرد که عادت به بالا رفتن تا ایوان برای مشاهده داشتند و میخواستند نظری هرچند کوتاه به دنیای پشت پرده آهنی بیاندازند.نیم نگاهی به طرف دیگر نوار غول پیکر مرگبار که شرق را از غرب برلین چه از نظر جغرافیایی و چه از نظر سیاسی جدا می کرد. در 12 ژوئن سال 1987 اینجا بود که رونالد ریگان فرمانروای آلمان به دشمن جنگ سردش سختگیرانه فرمان داد و با این کلمات برای او موعظه کرد: "آقای گورباچف - این دیوار را از بین ببر!". سخنرانی در برلین های غربی انجام میگرفت در سمت شرقی دروازه هم قابل شنیدن بود و سخنان رئیس جمهور وان وایزاکر که ترجمه میشد را پخش میکرد: "سوال آلمان تا زمانی که دروازه براندنبورگ بسته باشد ادامه خواهد داشت."

دروازه براندنبورگ برلین

هنگامی که آلمان پس از سقوط برلین در نوامبر 1989 دوباره متحد شد، دروازه برندنبورگ خود را به سمبل وحدت جدید برلین تبدیل کرد. این مکان به طور رسمی برای ترافیک در تاریخ 22 دسامبر 1989 افتتاح شد و 100000 نفر به این جشن می آمدند. متاسفانه جمعیت زیاد باعث شد که آسیب جدی به بنای تاریخی که نیازمند مرمت بود وارد شود. در نتیجه این مکان دوباره در 3 اکتبر 2002 به طور رسمی بازگشایی شد.

تاریخ دروازه برندنبرگ

دروازه برندنبرگ بین سالهای 1778 تا 1791 بر طبق طراحی معماری به نام کارل گوتارد لانگانس ساخته شد. این معمار برای طراحی این دروازه از پروپیلیا، دروازه ورودی آکروپولیس آتن الهام گرفته است. ساخت تزئینات آن از جمله صحنه های امدادرسانی که نشان دهنده اسطوره های یونانی بود،حدود 4 سال به طول انجامید. پادشاه پروس، فریدریش ویلهلم دوم، به دنبال یک بیانیه معماری مناسب برای ارتقاء عملکرد به ورودیه و زیرگذر بلوار بود. و بر روی یک دروازه قدیمی دستور ساخت این دروازه را داد. ابعاد دروازه شامل 65.5 متر عرض و 28 متر ارتفاع (213 * 92 فوت) است. در ابتدا این دروازه به نامفریدنستور (دروازه صلح) نامگذاری شده بود . در واقع، از زمانی که به عنوان نمادی از یک دوره صلح پس از سالهای جنگ در زمان سلطنت فردریک بزرگ معنا گرفت.

دروازه براندنبورگ برلین

در بین بناهای ماسه سنگی کلاسیک، این دروازه یکی از شاهکارهای معماری این دوره است و تنها بازمانده از بین 18 دروازه شهر می باشد. کوآدریگا، مجسمه ای که الهه پیروزی را به نمایش می گذارد، توسط یوهان گوتفرید اسکادو بر روی دروازه در سال 1793 ساخته شد و حتی می تواند از یک فاصله دور نیز دیده می شود. ارابه چهار اسبه توسط الهه بالدار صلح، هدایت می شود. در سال 1806، زمانی که برلین توسط نیروهای فرانسوی اشغال شد، ناپلئون دستور داد که کوادریگا به پاریس برده شود پس از شکست ناپلئون در نبرد واترلو، کوادریگا به برلین پیروز شده بازگردانده شد و به نماد پیروزی تبدیل گشت: یک صلیب آهنی و یک عقاب به حلقه لورل اضافه شد در همان زمان میدان کنار دروازه به میدان پاریسر تغییر نام پیدا کرد و مجسمه روی کوادریگا بعد از نام الهه رومی پیروزی، ویکتوریا نامگذاری شد. در طول جنگ جهانی دوم، دروازه براندنبورگ آسیب دیده بود اما با بمباران متحدان نابود نشده بود.

دروازه پنج مسیر عبوری دارد. مسیر وسیعتر و مرکزی برای افراد سلطنتی در نظر گرفته شد؛ مسیرهای مجاور مرکز برای استفاده اشراف و ثروتمندان بود در حالی که شهروندان عادی تنها اجازه داشتند از دو مسیر کناری استفاده کنند.

دروازه براندنبورگ برلین

نقاط دیدنی در محل دروازه برندنبورگ

هنگام بازدید از آثار تاریخی و قبل از اینکه به طرف دیگر بروید، سری هم به "رام در استیل"  (اتاق سکوت) که در قسمت شمالی واقع شده است بزنید و در آن مکان آرام و ساکت استراحت کنید. دو جاذبه مهم دیگر در طرف دروازه عبارتند از میدان پاریسر با "آکادمی در کانست" (آکادمی هنر) و سفارت آمریکا که بازسازی شده است. در میدان 18 مارس هر ساله جریان انقلاب سال 1848 که برای دموکراسی صورت گرفت را جشن میگیرند.

 جهت اطلاع از آفرهای تور اروپا و  تور آلمان با آژانس سفری دیگر در تماس باشید.       

تلفن  02188851080

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید