دانلود کتاب های راهنمای گردشگری

قصر شارلوتن بورگ برلین

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
قصر شارلوتن بورگ برلین - 4.3 out of 5 based on 3 votes

 قصر شارلوتنبورگ برلین
جادوی سبک معماری روکوکو را در تور اروپا و در تور آلمان و در کاخ زیبای شارلوتن بورگ آلمان کشف کنید. این مکان دیدنی در برلین که یکی از زیباترین و بزرگترین قصرهای برلین محسوب میشود، نمونه کاملی از سبک معماری باروک بشمار میرود. این قصر به عنوان اقامتگاه تابستانی برای سوفی شارلوت همسر پادشاه فریدریش سوم، بنا گردید. این شاهکار معماری زاییده ذهن خلاق دو متخصص بزرگ به نام های مارتین گرونبرگ و یوهان آرنولد نِرینگ، می باشد. ساخت این قصر در سال 1695 میلادی آغاز و در سال 1699 انجام پذیرفت.طراحی فرانسوی به نام آندره لو نوتره که نقشه باغ های ورسای را کشید، الهام بخش فردی به نام "سیمون گوده آ" برای ساختن باغی به سبک باروک و زیباتر ساختن قصر در سال 1697 میلادی بود. این باغ با حفر خندق و احداث خیابان و گذر، از محیط اطراف آن جدا شد. در ساخت باغ از الگوهای هندسی بهره گرفته شد. دریاچه ای به نام کارپ، دورتر از باغ ایجاد شد. در قرن هجدهم میلادی، باغ شیک و مد روزی ساخته شد که بسیار طبیعی  بنظر می رسید. گئورگ اشتاینر، باغبان سلطنتی، باغ را در سال 1787 میلادی مجدداً طراحی نموده و به وضعیت ظاهری آن رسیدگی کرد. این باغ با راهنمایی های استادانه پیتر جوزف لنه به سبک باغ های انگلیسی برای فریدریش ویلهلم دوم، ساخته شد.

قصر شارلوتنبورگ برلین

تاریخ کاخ

سوفی شارلوت هانوور خواهر جوانتر جورج لوئیس هانوور بود که بر روی تخت پادشاهی بریتانیا به عنوان پادشاه جورج اول نشست. در سال 1684، سوفی شارلوت با فریدریش سوم، برگزیده براندنبورگ و سپس دوک پروس ازدواج کرد. فریدریش به سوفی شارلوت املاک بزرگ و روستای  لیتز/ لوتزو را هدیه داد که در آن زمان هنوز در خارج از برلین بود، و محل کاخ تابستانی شارلوت شد. در سال 1699 ساخت این کاخ تمام شد و در ابتدا به عنوان قصر لیتزنبرگ شناخته می شد. سوفی شارلوت، بسیار عاشق هنر، دعوت کردن شاعران، فیلسوفان، موسیقیدانان و هنرمندان بود تا در "بارگاه شعر و موسیقی " به او ملحق شوند. حتی همسرش فریدریش، تنها زمانی میتوانست او را در این جلسات ببیند که شارلوت شخصا دعوتش می کرد. پس از مرگ او، فریدریش به افتخارش نام قصر و حومه آن را شارلوتنبرگ نامید.

سوفی شارلوت تنها ملکه پروس نبود که علامت خود را در شارلوتنبورگ به جا گذاشت- همچنین ملکه لوئیز، که به طور کلی از طرف مردم عادی بسیار احترام میشد. او در سال 1810 درگذشت و در مقبره خانوادگی در کنار همسرش، فریدریش ویلهلم سوم و پسرش، به خاک سپرده شد. در طول قرن نوزدهم، کاخ شارلوتنبورگ توسط حاکمان سلطنتی به تدریج فراموش شده بود. از سال 1880، دیگر به عنوان اقامتگاه سلطنتی شناخته نمیشد و زمین های اطراف کاخ برای عموم باز بود. در جنگ جهانی دوم، قصر شارلوتنبورگ برلین به شدت آسیب دید، اما بعدها دوباره بازسازی شد.

قصر شارلوتنبورگ برلین

بازدید از کاخ

در سفرتان به شهر برلین و در تور آلمان یادتان باشد که به این کاخ سری بزنید . در نیور فلوگل ( بخش جدید) این کاخ، شما می توانید از اتاق های خواب مجلل و سالن های رقص به سبک روکوکو که به نام  گولدنس گالریا (گالری طلایی ) شناخته می شود دیدن کنید. طاقچه های  نقره ای شامل ظروف خیره کننده ساخته شده از طلا، نقره، شیشه و پرسیلن می باشد که در میزهای افقی به نمایش گذاشته شده است. در حدود 100 خدمات میز دست نخورده و سالم به جا مانده است، که یادآور شکوه ناهار خوری در سالن می باشد. نمایش چشمگیر قطعات باقیمانده از جواهرات تاج پادشاهی پروس، همراه با نشان های امپراتوری، و همچنین گنجینه های شخصی، از قبیل انفیه دان های نفیس که با  ظرافتی خاص طراحی شده و توسط فریدریش بزرگ جمع آوری شده اند، ارزش دیدن را دارند. کابینتی چینی در کاخ قدیمی - که در 1 اکتبر سال 2017 دوباره باز شد - مجموعه ای نفسگیر از بهترین ظروف آبی و سفید چینی نشان می دهد و کل اتاق را پر کرده است.

قصر شارلوتنبورگ برلین

پارک کاخ

گاهی سوفی شارلوت در پارک قدم میزد، گاهی جشن های بسیار پرخرجی را در اینجا برگزار میکرد و از باغ های باشکوه باروک لذت می برد. پارک و زمین های اطراف توسط معمار و طراح منظر فرانسوی به نام سیمون گودو، شاگرد آندره لو نتر، باغبان اصلی پادشاه لوئیس چهاردهم فرانسه در ورسای،  طراحی شده است - مدل باغ با همه گذرگاه های باغی در سراسر اروپا در دوران باروک  برابری میکند. اما مدل های محوطه سازی در طول سال ها تغییر کرده اند و جانشینان سوفی شارلوت مجددا زمین های اطراف را با قالبهای به روز خود - به عنوان یک پارک با سبک انگلیسی  -طراحی کردند. نقاط برجسته ی این پارک، شامل این موارد است: مقبره ها، کوشک چایخانه  و عمارت گلاه فرنگی جدید و یک خانه کوچک نئوکلاسیک که بر روی ویلای ناپلئونی ساخته شده است.

قصر شارلوتنبورگ برلین

مقبره

ملکه لوئیس بسیار مورد علاقه طرفدارانش بود - و زمانی که در سال 1810 درگذشت آنهم زمانی که تنها 34 سال داشت، طرفدارانش برای مدت طولانی عزادار شدند.. پادشاه فریدریش ویلهلم سوم، همسرش، برای " ملکه قلب ها" ، یک مقبره شبیه یک معبد کلاسیک در پارک ساخت. او همچنین به مجسمه ساز برجسته آلمانی -مسیحی دانیل راوچ سفارش داد که مجسمه ای از را تدفین چشمگیر لوئیس برای تزئین تابوت اش بسازد. فریدریش ویلهلم، حدود چهارده سال بعد دوباره ازدواج کرد، اما از آنجایی که همسر دومش از طبقه نجیب زادگان پایین تر بود، از زندگی درباری کم و بیش دور نگهداری می شد. هنگامی که او در سال 1873 درگذشت، در دخمه ای در مقبره زیر اتاق کفش کن، بدون هیچ مراسم یادبود و یا حتی یک نشان یادبود، دفن شد.

قصر شارلوتنبورگ برلین

کوشک چایخانه

کل چایخانه با منظره ای از رودخانه اسپری، در واقع گنجینه ظروف چینی است، و بزرگترین مجموعه ظروف چینی از تمام دنیاست که تولید کنندگان مشهور کا پی ام پرسیلن – کارخانه سلطنتی  پرسیلن برلین- است. خانه چای سابق و عمارت کلاه فرنگی که در سال 1788 ساخته شده اند، مجموعه ای نفیس از اشیای پرسیلن و چینی را در اختیار دارند.

کافه باغ کاخ در نارنجستان کوچک مکان بسیار رمانتیکی را به وجود آورده است.

در گنبد کاخ، یک مجسمه طلایی از الهه فورتونا بر روی یک کره تاب میخورد. او یک مروارید را حمل میکند که چرخشش را در باد میسر میسازد. این مجسمه طلایی از قرن بیستم است، منتها از بادنمای هواشناسی اصلی ساخته شده در سال 1711 الهام گرفته است.

قصر شارلوتنبورگ برلین

مناسبت های برگزار شده در کاخ

  • کنسرت موسیقی در نارنجستان

یک مهمانی عصرانه با شام مهمانی و اجرای کنسرت توسط ارکستر رزیدنس از مردم برلین در نارنجستان سابق  برگزار می شود.  کل گروه ارکستر و خوانندگان لباسهای باروک و کلاه گیس ان دوره را می پوشند  و موسیقی کلاسیک اجرا می کنند.

مهمانی تولد کودکان و فروشگاه خرید کریسمس در کاخ جزو مراسم ها می باشد.

اطللاعات موزه  کاخ+ بلیط:

همه موزه ها و سایت ها در محل کاخ را فقط با یک بلیط بازدید کنید: شارلوتنبرگ+ . که البته شامل نمایشگاه های ویژه و کاخ قدیمی نمی باشد.

ساعات بازدید کاخ قدیمی:

ماه نوامبر- تا ماه مارچ : سه شنبه تا یکشنبه از ساعت 10 صبح تا 5 بعد از ظهر

ماه آپریل تا ماه اکتبر از ساعت 10 صبح تا 6 بعد ازظهر

 جهت اطلاع از آفرهای تور اروپا و  تور آلمان با آژانس سفری دیگر در تماس باشید.       

تلفن  02188851080

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید