دانلود کتاب های راهنمای گردشگری

خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 2149

معبد پانتئون ایتالیا

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معبد پانتئون ایتالیا
معبد پانتئون، یک ساختمان قدیمی و تأثیرگذار روم باستان است. یکی از معابد معروف کشور ایتالیا میباشد. نام پانتئون از کلمات یونانی پان و آنون می آید ، که به ترتیب به معنی همه و خدایان است و معنی جامع آن یک معبد برای همه خدایان رومی میباشد. معبدی با بزرگترین گنبد آجری در تاریخ معماری مکان های عبادتی است . از شگفتی های این گنبد هماهنگی قطر و ارتفاع آن است، گنبد به قطر 43 متر بوده و همچنین فاصله ی آن تا زمین 43 متر میباشد. این معبد همه ساله پذیرای میلیون ها گردشگر در تور اروپا میباشد.
این گنبد از جنس بتن ساخته شده است و تمام فشار آن روی دیوارهای اطرافش تقسیم شده است، ساخت یک گنبد بتنی با این عظمت در معماری مدرن امکان پذیر نیست زیرا بدلیل وزن زیاد سقوط خواهد کرد اما این گنبد 2000 هزار ساله تا به امروز بطور شگفت انگیزی سالم سر پا ایستاده است. پانتئون ممکن است نخستین ساختمان معماری کلاسیک باشد که در آن به عمد یک حفره ی داخلی ساخته شده است تا نور خورشید از بیرون به درون بیاید، در واقع منبع نور در تمام ساختمان میباشد.  این حفره با قطر 9 متری اش توانسته زیبایی معبد را دوچندان کند. ویلیام مک دونالد، متخصص کتاب های معبد پانتئون، معتقد است که پنجره های معبد وظیفه ی جریان گردش هوا را به عهده دارند تا اینکه رطوبت هوا باعث ایجاد ترک در گنبد و دیوارها نشود.

معبد پانتئون ایتالیا
بازدید از معبد پانتئون در تور اروپا فرصتی منحصر به فرد برای بازدید کننده است که جلال و قدمت 2000 ساله روم را مشاهده کنند. این معبد بیشتر کپی و تقلید شده از تمام آثار باستانی است. این ساختمان یک معبد رومی بوده که توسط امپراطور هادریان ساخته شد و به تمام خدایان بت پرستان روم اختصاص دارد. هادریان به عنوان امپراطور، شخصیت بسیار جالبی داشته و یک سخنران عالی است، او تمام سخنان خود را مینوشت. از اهداف هادریان  برای ساخت پانتئون در تلاش کرد ارتباطی با خدایان و امپراتور بزرگ آگوستوس برقرار کند
میراث هادریان به عنوان امپراتور برای مردم، بناهای ساخته شده توسط او بود ، در حالی که دیگر امپراطورها برای ساخت و ساز و مسائل این چنینی اهمیتی قائل نبودند، با وجود تمام پروژه های ساختمانی شگفت انگیزی که امپراطور هادریان در طول سلطنتش تولید کرد، اما در هیچ کدام از آنها نام خود را قرار نداد. استفاده اصلی از معبد پانتئون به جز اینکه به عنوان عبادتگاه استفاده میشد تا حدودی ناشناخته باقی مانده است زیرا فضایی، متفاوت از یک معبد ساخته شده است . با این حال، مشخص نیست که مردم چگونه در این ساختمان عبادت می کنند، زیرا ساختار معبد بسیار متفاوت از معبدهای سنتی رومی میباشد.

معبد پانتئون ایتالیا
پانتئون به عنوان یکی از بهترین سازه های باقی مانده از رم باستان معرفی میشود، تأثیر پانتئون در معماری مدرن را نمی توان دست کم گرفت . معماران سراسر اروپا و آمریکا از دوره های رنسانس تا قرن نوزدهم آن را مورد مطالعه قرار دادند و آنچه را که به کار خودشان می آمد، آموختند.  انعکاس پانتئون را می توان در ساختارهای عمومی متعدد در سراسر جهان پیدا کرد. همچنین ممکن است که معبد پانتئون بر دین کشورهای غربی تأثیر داشته باشد، پانتئون به نظر می رسد اولین معبد ساخته شده در روم است که دسترسی برای عموم مردم آزاد بود  .
معابد باستانی جهان به طور کلی محدود به کشیشان خاص بودند. عموم مردم بعضی مواقع در مراسمات مذهبی شرکت داشتند ، اما بیشتر به عنوان ناظران خارج از معبد بودند. اما معبد پانتئون امکان شرکت برای همه مردم فراهم میکرد. این ویژگی ای در حال حاضر یک استاندارد برای همه ی عبادتگاه های ادیان غربی است. در سال 609 پانتئون اولین معبد بت پرست بود که به کلیسا تبدیل گردید، معبد پانتئون در طول تاریخ 3 مرتبه مورد آتش سوزی قرار گرفته است و درحال حاظر به شکل قابل توجهی جان سالم به در برده است در حالی که دیگر ساختارها از بین رفته اند ممکن است. ممکن است یکی از دلایلش این باشد به عنوان یک کلیسای جامع مسیحی معرفی شده بود و همچنین بسیاری از بزرگان ایتالیا در این معبد دفن شده اند، نقاش رافائل، دو تن از پادشاهان اول و نخستین ملکه ی ایتالیا در معبد پانتئون آرامیده اند.
طراحی داخلی معبد پانتئون بسیار شیک و مجلل است، تمام سطوح معبد آرایش یکپارچه ای از سنگ مرمر دارد و زمانی که نور خورشید وارد شده با سنگ های مرمر برخورد میکند، زیبایی دوچندان را به چشمان شما القا میکند.
گنبد معبد به رنگ طلایی طراحی شده است که حوزه آسمانی همه خدایان پانتئون نامیده می شود.

معبد پانتئون ایتالیا
هنگام مشاهده پانتئون از محوطه ی بیرون، ستون ها در افزودن به عظمت معبد نقش مهمی ایفا می کنند، این شانزده ستون یکپارچه از گرانیت قرمز و خاکستری زیبایی ساخته شده است که همه ی آنها بر رویشان توسط مصریان حکاکی انجام شده است و از دریای مدیترانه به روم منتقل شدند.
از آنجایی که پانتئون مجموعه ای از هنر مذهبی و مقبره های متعددی را در اختیار دارد، پس از ورود به معبد تابلوی نقاشی بزرگ و زیبایی از مولازو ، دو مجسمه ی فرشته از قرن 17 و همچنین در قسمت انتهایی ورودی مجسمه های ایستاده آگوستوس و آگریپا  را مشاهده خواهید کرد. در بخش دوم معبد، آرامگاه پادشاه اول ایتالیا و نخستین ملکه روم و رافائل را میبینید البته در کنار این بزرگان هنرمندان دیگری شامل جیووانی داویدین، پریینو دلواگا، تدلو زوکراری، انیباله کاراکی و بلدرسار پروزو در پانتئون به خاک سپرده شدند.   
جهت اطلاع از آفرهای تور اروپا و تور ایتالیا با ما در تماس باشید.          02188851080

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید