دانلود کتاب های راهنمای گردشگری

خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 2149

موزه بریتانیا

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
موزه بریتانیا - 4.5 out of 5 based on 2 votes

موزه بریتانیا
موزه بریتانیا قدیمی ترین موزه عمومی ملی کشور انگلستان میباشد. موزه بریتانیا ، مجموعه ای از هنر و آثار باستانی از فرهنگ های تاریخی و فرهنگی لندن و کل جهان است. ساختمان این مجموعه یکی از نشانه های هنر معماری بریتانیا است. این مجموعه از زیباترین و قدیمی ترین آثار دو میلیون ساله تاریخ بشری تشکیل شده است. موزه بریتانیا بر اساس این اصل شناخته شد که مجموعه باید برای استفاده و بازدید عموم آزادانه و رایگان باشد. اندیشه ی روشنگرانه ی موزه مبنی بر این بود که فرهنگ های انسانی، علی رغم تفاوت های که دارند، می توانند با متقابل یکدیگر قرار بگیرند تا بهتر و بیشتر درک شوند.

موزه بریتانیا
موزه بریتانیا به طور مداوم در تلاش است تا مجموعه های خود را برای مخاطبان بیشتر و متنوع تر قرار دهد. در طول چهل سال گذشته که از افتتاح موزه میگذرد، افزایش و سهولت سفرهای بین المللی باعث شده است که بازدیدکنندگان بیشتری از سراسر دنیا بتوانند از مجموعه بهره ببرند. این موزه جزء جذاب ترین دیدنی های لندن قرار گرفته است و سالانه 6.5 میلیون گردشگر را به دیدن خود فرا میخواند. موزه بریتانیا در سال 2011، جایزه هنر مدالیته را از آن خود کرد.
موزه بریتانیا بزرگترین موزه کشور انگلیس و یکی از قدیمی ترین و بهترین موزه در جهان میباشد، این موزه معروف دارای گنجینه های مصری، اتریش، یونان، رومانی، اروپایی و خاورمیانه است.  موزه بریتانیا مجموعه ای است که از هفت میلیون اشیای تاریخی و فرهنگی جهان با قدمت دو میلیون ساله را نگه داری میکند. ساختمان فعلی موزه، توسط سر رابرت اسمیر که در سبک بازنگری یونان طراحی شده است، در سال 1753 هانس سلون طبیعت شناس انگلیسی مجموعه ای از کتاب های قدیمی و آثار باستانی کهن را که گردآوری کرده بود، به این موزه اهدا کرد و موزه بریتانیا رسما تاسیس شد و به تدریج دیگر بخش های آن گسترش یافت. موزه بریتانیا به دلیل امکانات مالی زیادی که داشت اشیای قیمتی نایاب و عتیقه ها را از سراسر جهان گرد ‌آوری کرده است.

موزه بریتانیا
آثار موزه را مجموعه های باستان شناسی، فرهنگ های جهانی ، علم ، هنرهای تزیینی و چاپ و نقشه پوشش می دهد. در موزه بریتانیا گنجینه هایی مانند رزتا استون، مومیایی های مصری و مجسمه های پارتنون، سکه و نشان های افتخاری (مدال)، آثار باستانی آسیای غربی و روم ، آثار باستانی شرقی و نقاشی های لئوناردو داوینچی قرار گرفته اند. گالری های موزه با توجه به مکان و دوره های تاریخی تقسیم شده اند، در واقع بخش های ایران باستان، یونان، روم و چین جدا هستند.
در بخش خاورمیانه ی موزه بریتانیا آثار باستانی از کشورهای ایران و عراق و... نگه داری میشود در واقع حدود 14000 اثر باستانی ایرانی در این موزه به نمایش گذاشته شده است که مشهور ترین آنها استوانه ی کوروش بزرگ ( این استوانه به منشور حقوق بشر کوروش هم خوانده میشود، این منشور ، لوحی از گل پخته میباشد که در سال ۵۳۸ قبل از میلاد به دستور کوروش بزرگ، پادشاه هخامنشی نوشته شده است . بخش اول این لوح از زبان رویداد نگاران بابلی و بخش آخر آن سخنان و دستورهای کورش به زبان و خط میخی اکدی نوشته شده ‌است. )، جام نقره ساسانی ، بشقاب نوازندگان ، ارابه طلایی چهار اسب ، بازوبند طلایی بز و پرنده هما و سنگ نگاره ویرانی شوش میباشد.

موزه بریتانیا
کتابخانه ی موزه بریتانیا تا سال ۱۹۷۳ بخشی از مجموعه ی موزه بود. در این مدت کتابخانه ملی مرکزی و سازمان کتاب شناسی ملی بریتانیا نیز به این کتابخانه انتقال یافت، این کتابخانه با بیش از 15 میلیون جلد کتاب به یکی از مجهز ترین و جامع ترین کتابخانه های جهان تبدیل شد. در کتابخانه ی موزه بریتانیا کتاب هایی با زبان های مختلف موجود است به خصوص زبان فارسی و عربی موجود است. همچنین در این کتابخانه ی بزرگ تعداد بسیاری از کارهای نگارگری هنرمندان ایرانی و به ویژه مسلمان موجود بوده که تعدادی از آنها در کتابخانه و مابقی در موزه نگهداری میشود.
در مرکز حیاط موزه بریتانیا فضایی بود که استفاده ی آنچنانی برای بازدیدکنندگان موزه نداشت و فقط محیطی به عنوان فضای سبز بود که بازدیدکنندگان از آنجا به عنوان سالن مطالعه استفاده میکردند اما در قرن نوزدهم موزه مورد بازسازی قرار گرفت. در سال 1997، بخش کتابخانه موزه به ساختمان جدید کتابخانه بریتانیا در سنت پانکراس منتقل شد و فضای بزرگتری برای عموم به وجود آمد، در واقع طراحی مجدد حیاط به این معنا بود که فضاهای مخفی دوباره دیده می شود. بدین منظور یک مسابقه معماری برای طراحی مجدد فضای حیاط راه اندازی شد که  بیش از 130 معمار شرکت کردند و در نهایت نورمن فاستر برنده ی این مسابقه شد. اجرای طرح نورمن فاستر در سپتامبر سال 1999 آغاز شد و در سال 2000 توسط ملکه ی بریتانیا رونمایی شد. ساختار حیاط جدید موزه بریتانیا ، به اندازه موزه لوور پاریس شهرت پیدا کرده است و یکی از زیباترین فضاهای لندن به حساب می آید. با ساختار جدید موزه حدود دو هکتار فضای خالی به موزه اضافه شد و بازدیدکنندگان میتوانستند به راحتی در طبقه اصلی عبور و مرور داشته باشند. مهمترین نکته در ساختار موزه، سقف شیشه ای آن است. این سقف از 3312 تکه شیشه ساخته شده است، که هیچ کدام از دو مورد آنها یکسان نیستند. بسیاری از مردم معتقدند که موزه بریتانیا بدون این سقف همانند شهر بدون فضای سبز است.
جهت اطلاع از آفرهای تور اروپا با ما در تماس باشید.                              02188851080

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید