دانلود کتاب های راهنمای گردشگری

خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 2149

موزه پرادو اسپانیا

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

موزه پرادو اسپانیا
پرادو یا موزه دل پرادو، موزه هنر ملی اسپانیا واقع در پایتخت، شهر مادرید است. پرادو یکی از مهمترین موزه های هنری در جهان محسوب می شود، زیرا مجموعه ای از نقاشی ها را شامل می شود که شامل آثار بزرگترین و مشهور ترین نام ها در هنر اروپایی از قرن 16 تا 19 میباشد. کلمه prado  که عنوان موزه نامیده شده است به معنی چمن است، این نامگذاری به دلیل محل موزه بود، آن مکانی که ساخت موزه شروع شد، باغ بازار محلی شهر مادرید بود. موزه پرادو یکی از سه موزه در مادرید است که این سه مورد مثلث طلایی هنر را تشکیل میدهند که دو موزه ی دیگر عبارتند از موزه ی رینا سوفیا و موزه تیسن بورنه میسا. اگر هنر را دوست دارید و اهل هنر هستید، این مکان نباید از دست دهید.  در موزه پرادو، می توانید نظاره گر آثار استادان بزرگ نقاشی باشید، در واقع ایستادن در برابر آنها، شور و هیجان خاصی را به شما القا خواهند کرد و حتی ممکن است در تمام مدت بازدیدتان مفهوم زمان را از دست دهید.


این ساختمانی که امروز تحت عنوان موزه پرادو میبینید، فرمان ساختش را پادشاه چارلز داده بود. این بنا توسط معمار خوان دی ویلانووا، در سال 1785 طراحی شد و شروع به ساخت شدند اما ساخت پرادو در جنگ های ناپلئونی به مدت زمان محدودی قطع شد. این ساختمان که در ابتدا برای اهداف دیگر ساخته شده بود. اما ملکه ماریا ایزابل دو براگنزا که به شدت از موزه لوور خوشش آمده بود از همسرش خواست تا ساختمان را به موزه نقاشی و مجسمه های سلطنتی تبدیل کند، در واقع هدف نهایی ساخت این سازه، به عنوان موزه سلطنتی نقاشی و مجسمه سازی نوین بود.
از این رو موزه برای نخستین بار در نوامبر سال 1819 افتتاح شد و فقط 311 تابلوی نقاشی داشت در حالیکه در حال حاضر  1000 مجسمه جدایی از تابلوهای نقاشی در مجموعه موزه وجود دارد. و بازدید از آن برای عموم مردم اسپانیا و دیگر کشورها امکان پذیر بود. البته در طول قرن شانزدهم آثار موزه به طور قابل توجهی افزایش یافت و در دوران سلطنت های حبسبرگ و بوربن پیشرفت چشمگیری کرد. ساختمان این موزه با سبک نئو کلاسیکی که دارد شاهکارهایی از استادان و هنرمندان اروپایی همچون فرانسیسکو د گویا، رافائل، پیتر پل روبنس، ولاسکو، الگروکو، مویرلو، فرانسیسکو د زوربان، خوزه د ریبرا، پیتر بروگل ارشد، تینتورتو، پائولو ورونس، رامبراند، نیکولاس پوینس ، آنتوان واتو، کلود لرین، و هیرونیموس بوش را در قلب خود نگه داری میکند.


100  سال پس از افتتاح رسمی، ساختمان موزه پرادو از ساختار اولیه اش خارج شد و دو ساختمان دیگر به ساختمان اصلی موزه اضافه شد. در حال حاضر بیش از 2300 نقاشی و همچنین تعداد زیادی از مجسمه ها و آثار هنری از زمان افتتاح موزه دل پرادو در آنجا نگه داری میشود که از طریق هدایا ، کمک های مالی تهیه و خریداری شده اند، همین مسئله باعث شده است که بیشترین بازدیدکننده از تور اروپا را به خود جذب کند.
برای بازدید از موزه پرادو که بزرگترین گنجینه ی هنر نقاشی اسپانیایی است. ما پیشنهاد میکنیم که از مجموعه ی فوق العاده ی آثار گویا شروع کنید که شامل بیش از 140 قطعه میباشد و سیر تکامل انسان را به نمایش میگذارد، آثار او بخش بزرگی از موزه را تشکیل می دهد و مجسمه ی این هنرمند در خارج موزه جلوی در ورودی اصلی قرار داده اند. یکی دیگر از نقاشی های برجسته و پربازدید در تاریخ هنر، تابلوی باغ خوشی اثر بوش است، که البته او چندین اثر دیگر را پرادو ارائه کرده است.


در بخش های مجاور میان دیگر آثار به یاد ماندنی، شما می توانید عکس های سلطنتی خانواده چارلز را هم مشاهده کنید. موزه پرادو تنها یک هفتم از آثار خود را بر روی تابلوهای نمایشی قرا میدهد. از آنجا که در سال 1819 افتتاح شده است و موزه به طور مداوم رشد کرده است. با این وجود، بزرگترین گسترش در سال 2007 توسط رافائل صورت گرفت. موزه پرادو آنقدر بزرگ است و معمولا میزبان نمایشگاه های موقت میباشد. ما توصیه می کنیم برای لذت بردن از موزه پرادو برنامه سفر خود را به گونه ای تنظیم کنید که زمان زیادی برای بازدید از موزه را داشته باشید چون ممکن است چندین مرتبه به بازدید موزه مراجعه کنید، هرچند که موزه پرادو ارزش بازدید مجدد را هم دارد، اما اگر میخواهید آن را تنها یک بار ببینید، مهمترین بخش هایی که نباید از دست ندهید و زمان خود را به آثار اسپانیایی قرن 17 اختصاص دهید. در پایان بازدید از موزه برای تفریح یا صرف یک غذای سبک به کافه تریا که در مجاورت موزه قرار دارد مراجعه کنید و یک روز خاطر انگیز و لذت بخشی را در خاطرتان ثبت کنید.
جهت اطلاع از آفرهای تور اروپا و تور اسپانیا با ما در تماس باشید.              02188851080

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید