دانلود کتاب های راهنمای گردشگری

موزه پیکاسو بارسلونا

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

موزه پیکاسو بارسلونا
پابلو پیکاسو، یکی از مشهورترین هنرمندان قرن بیستم است که چند سال از دوره ی جوانی خود در بارسلونا گذراند. پابلو پیکاسو در یک آکادمی معتبر هنر به نام لا لونجا در شهر بارسلونا تحصیل کرد که در آنجا پدرش هم استاد بود . پیکاسو با دستاوردهای هنری برجسته ای که داشت، توانست برخی از واحد های درسی را بدون سر کلاس رفتن پاس کرد. در طی این مدت، پیکاسو با بسیاری از هنرمندان ارتباط برقرار کرد ، بسیاری از هنرمندان که او را ملاقات کردند، او را به عنوان یک هنرمند بزرگ مورد توجه قرار می دادند.  
موزه پیکاسو واقع در شهر بارسلونا و کشور اسپانیا میباشد که مجموعه های آثار هنری پابلو پیکاسو، هنرمند اسپانیایی قرن بیستم در آنجا  به نمایش گذاشته شده است. موزه پیکاسو برای دوستداران هنر و نقاشی بسیار ارزشمند و یک شاهکار میباشد.  این موزه تنها موزه اختصاص داده شده به کار و هنر پیکاسو میباشد. مجموعه ی موزه پیکاسو از پنج کاخ در کنار هم تشکیل شده است که اثار قرون وسطایی هستند که مهمترین معماری قرون وسطایی شهر بارسلونا را از آن خود کرده اند.

موزه پیکاسو بارسلونا
ایده اصلی برای ساخت این موزه از طرف دوست پیكاسو، سابارتس بود در واقع دلیل تاسیس موزه، مجموعه وسیعی از آثار پیکاسو در خانه ی سابارتس بود. از آنجایی که پیکاسو از سال 1935 شروع به نقاشی کرده بود، قرار بر این شد در این موزه همهی تابلوهای پیکاسو از ابتدا تا زمان حالش به نمایش گذاشته شود. برای انتخاب محل موزه، سابارتس پیشنهاد داد که موزه در محل تولد پیکاسو یعنی شهر مالاگا احداث شود اما خود پیکاسو با این شهر موافق نبود و پیشنهاد داد که موزه در شهر بارسلونا ساخته شود زیرا این شهر موقعیت ارتباطی و دسترسی  بسیار خوبی دارد.
موزه پیکاسو بارسلونا که امروز شاهد آن هستیم در سال 1963 افتتاح شد. از آنجاییکه پیکاسو با رژیم فرانکو مخالف بود نمیتوانست هیچ موزه ای را در اختیار بگیرد یا حتی هم نامش باشد به همین دلیل موزه ی پیکاسو در ابتدا سابارتس نام داشت. موزه ی پیکاسو در ابتدا با مجموعه ای از تابلوهای شخصی هنر پیکاسو و تعدادی از آثاری که در موزه هنر بارسلونا آویزان بود، برگزار شد. سابارتس خودش که از حامیان پیکاسو بود او بیش از 500 اثر پیکاسو را در خانه داشت که به موزه هدیه کرد، درحالی که با گذر زمان کم کم هنرهای دیگر هنرمندان به این موزه راه پیدا کردند، همچنین ژاکلین همسر پیکاسو، پس از مرگ همسرش 41 مجسمه سرامیکی و نقاشی به موزه ی پیکاسو اهدا کرد. حتی بعضی از آثار پیکاسو که قبلا در موزه های مختلف شهر بودند، برای این موزه جمع آوری شدند و در موزه ی پیکاسو قرار گرفتند. در حال حاضر حدود 4.000 اثر هنری در موزه پیکاسو به نمایش گذاشته شده است.

موزه پیکاسو بارسلونا
معروف ترین نقاشی پیکاسو گرنیکا است که در جهان غوغا به پا کرد، پیکاسو این نقاشی را در سال 1937 پس از جنگ گرنیکا و قبل از جنگ جهانی دوم ترسیم کرده است، این نقاشی داستان سیاسی پر پیچ و خمی را به دنبال خود دارد و مفهوم ضد جنگ را فریاد میزند. این نقاشی پیکاسو یکی از مهمترین و تأثیرگذارترین آثار در هنر دنیا به شمار می رود درحالی که این نقاشی معروف در موزه پیکاسو بارسلونا نیست بلکه در موزه ی ملکه سوفیا در شهر مادرید نگه داری میشود.
تابلوهای پیکاسو در موزه بنا به دوره هایی که دارند دسته بندی شده اند و به نمایش گذاشته شده اند. پابلو پیکاسو، به عنوان بنیانگذار کوبیزم، یکی از تأثیرگذارترین هنرمندان قرن بیستم بود . پیکاسو با دور شدن از واقع گرایی عبادت ، روی روانشناسی و احساس در نقاشی سرمایه گذاری کرد . کارهای او تا حد زیادی به دوره های مختلف تقسیم می شود که همه متمایز و هر کدام از دوره ها از نظر درک و دیدگاه هنرمندانه بسیار مهم هستند. کارهای هنری پیکاسو معمولا به پنج دوره مختلف تقسیم میشود که عبارتند از:  دوره آبی ، دوره رز،  دوره ای تحت تاثیر آفریقا ، کوبیسم تحلیلی ، کوبیسم مصنوعی

موزه پیکاسو بارسلونا
بخشی که در موزه پیکاسو واقعا درخشش دارد و دیدگان بازدیدکنندگان را در تسخیر خود قرار داده است، کارهای اولیه پیکاسو میباشد. یک نقاشی بسیار قدیمی پیکاسو که در سال 1917 رسم شده است و در موزه وجود دارد، چشمان زیادی را به خود خیره کرده است، این نقاشی برمیگردد به زمانی که اولگا همسر اول خود را در سفر به روم ملاقات کرده است.
اگر از این موزه در تور اروپا بازدید کنید شما علاوه بر موزه از چندین کاخ تاریخی بازدید خواهید کرد، کاخ هایی که هر کدام از آنها قدمت چند صد ساله دارند و دارای زیباترین معماری هستند، البته در این دیوارهای آسیب دیده مورد بازسازی قرار گرفتند و از امنیت بالایی برخوردار میباشند. موزه پیکاسو در بین توریست های خارجی به عنوان یکی از مشهورترین و پرطرفدارترین موزه های بارسلونا شناخته شده است. موزه جهت بازدید گردشگران در تمام طول هفته به غیر از روز دوشنبه دایر است و از ساعت 10 صبح تا 8 عصر کارکنان موزه پیکاسو آماده ی پذیرایی بازدیدکنندگان میباشند. موزه پیکاسو همانند دیگر موزه های دنیا قوانین مختص به خود را دارد. این موزه بدلیل مساحت وسیعی که دارد برای تماشای همه ی بخش های موزه باید مدت طولانی را پیاده روی کنید و ممکن است خسته کننده باشد، از این رو پیشنهاد میشود اگر زمان دارید در دو قسمت زمانی دیدن کنید در غیر این صورت با سرعت کمتری دیدن کنید تا خسته نشوید. نکته ی بعدی اینکه بازدیدکنندگان مجاز به عکاسی نیستند و از خوردن و آشامیدن در سطح موزه باید خودداری کنند، همچنین شما باید کیف خود را، به خصوص کوله پشتی تان را تا پایان بازدید به مسئولین امانات تحویل دهید.
جهت اطلاع از آفرهای تور اروپا و تور اسپانیا با ما در تماس باشید.               02188851080

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید