دانلود کتاب های راهنمای گردشگری

خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 2149

وقت سفارت سوئد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

وقت سفارت سوئد

 

امروزه افراد زیادی به دلایل گوناگون قصد گرفتن اقامت در کشور های مختلف را دارند. یکی از این کشورها که استقبال عمومی برای اخذ ویزای آن  زیاد است سوئد می باشد. اخذ ویزای سوئد در ادامه وقت سفارت سوئد امکان پذیر می باشد.  افراد مختلف در تمام رنج های سنی و طبقاتی ممکن است علاقه به اخذ ویزای سوئد برای ادامه تحصیل، ایجاد کسب و کار در یک محیط با رونق اقتصادی زیاد و یا اقامت در یک کشور اروپایی را داشته باشند. سوئد یکی از مکان هایی است که می تواند راه گشای شما در داشتن یک سفر و یا یک زندگی رویایی باشد.

 

هدف ما در این نوشتار آشنا نمودن شما با مراحل اخذ ویزای سوئد و بررسی تمام شرایط و ضوابط اخذ  ویزای سوئد می باشد.

سوئد کجاست؟        

سوئد یکی از کشور های اروپای شمالی می باشد که از نظر اندازه چهارمین کشور پهناور در قاره سبز می باشد. سوئد در شبه جزیره اسکاندیناوی واقع شده است و از تمام جهات کشوری مناسب برای اقامت می باشد. این کشور تنها در حدود 9.7 میلیون نفر جمعیت دارد که تراکم جمعیتی پایینی محسوب می شود. اقتصاد در این کشور بسیار رو به رشد و امکان پیشرفت در زمینه های مختلف در آن فراهم می باشد.

چرا سوئد را برای اقامت انتخاب کنیم؟

این کشور از نظر کیفیت زندگی، آزادی شهروندی، بهداشت، آموزش، رفاه و توسعه انسانی جایگاه خوبی دارد.

اگر برای تحصیل این کشور را انتخاب می کنید از داشتن امکانات تحصیلی خوب و دانشگاه های معتبر اطمینان داشته باشد. سوئد از نظر آموزشی و داشتن دانشگاه های تراز بالا در رتبه بندی جهانی جایگاه خوبی را دارا می باشد.

 

از کشور سوئد به عنوان قطب تجاری اروپا و شاهراه مبادلاتی و تجاری اروپا یاد می شود. توجه به جذب سرمایه های داخلی و خارجی، داشتن دولتی قدرتمند در مسائل اقتصادی همچنین حضور تجار و بازرگانان مختلف، این کشور را به یک مکان امن برای سرمایه گذاری تبدیل کرده است. علاوه بر تمام این موارد پاکی هوا و خیابان ها که جلوه زیبایی به این کشور می دهد را نیز به تمام ویژگی‌های بالا اضافه کنید.

 

با تمام این توصیفات و توضیحات اگر تصمیم به اخذ ویزای سوئد گرفتید ما به طور کامل تمام راه های ممکن را برای شما تشریح می کنیم.

شروع کار کجاست؟

برای شروع و اخذ ویزای سوئد باید ابتدا از سفارت وقت بگیرید و بعد از تعیین وقت سفارت سوئد در تهران مراجعه کرده و مدارک خود را به طور کامل جهت اخذ ویزای سوئد تحویل سفارت سوئد دهید.

گرفتن وقت سفارت سوئد به چه شکل است؟

این نکته را برای اخذ ویزای سوئد در ذهن خود داشته باشید، سوئد کشوری سخت گیر در زمینه اخذ ویزا و اجازه ورود دادن به افراد از خارج به داخل کشور سوئد می باشد. شما باید از فیلترینگ های مختلف در جهت اخذ ویزای سوئد رد شوید. یکی از این فیلترها بضاعت مالی شما می باشد. به این صورت که شما باید مدارکی را به سفارت سوئد جهت اخذ ویزای سوئد ارائه دهید که نشان دهد شما از وضع مالی مناسب و نسبتاً بالایی برخوردار هستید و از پس هزینه های زندگی در سوئد به خوبی برمی آیید.

تمام این مدارک باید مستند و کامل ارائه شود و هرگونه ابهام نیز پذیرفته نمی باشد.

پس در مرحله اول شما جهت انجام مصاحبه و ارائه مدارک وقت از سفارت می گیرید سپس طی بررسی های جامع و کاملی که توسط سفارت انجام می شود و تمام مدارک ارائه شده توسط شما بررسی می شود،پس از مدتی که ممکن است به طول بیانجامد به شما اعلام می شود که با اخذ ویزای سوئد شما موافقت شده است یا مخالفت.

بضاعت مالی شما در اولویت است

همان طور که پیشتر نیز توضیح دادیم کشور سوئد برای اخذ ویزا شرایط خاص و سختی را دارد که ارائه مدارک مبنی بر بضاعت مالی کافی از جانب شما الزامی می باشد. شما باید مشخص کنید که هدف تان از سفر به سوئد چیست. آیا برای تحصیل به این کشور سفر می ‌کنید یا قصد تجارت و بازرگانی را دارید و شاید ممکن است بخواهید اقامت دائم اخذ کنید. هر کدام از این هدف ها برای سفر، شرایط مختلف و متفاوتی را برای اخذ  ویزای سوئد ایجاد می کند.

 

 

چگونه وقت سفارت سوئد بگیریم؟

سفارت سوئد علاوه بر امکان تعیین وقت حضوری که زمان بر و وقت گیر است امکان تعیین وقت اینترنتی نیز دارا می باشد. شما به سایتی که توسط این سفارت اعلام شده است می روید و پس از مطالعه با دقت تمام مدارک و نکات آن اقدام به تعیین وقت سفارت سوئد به صورت اینترنتی می کنید. سپس از برگه خود پرینت تهیه نموده و همراه سایر مدارک که جلوتر به شما خواهیم گفت به سفارت جهت اخذ ویزای سوئد مراجعه می کنید.

حتماً توجه داشته باشید اگر مدارک شما کاستی و یا نقصی داشته باشند نوبت شما باطل و باید مجدداً و از ابتدا مراحل اخذ ویزای سوئد و گرفتن وقت سفارت سوئد را انجام دهید.

همچنین توجه نمایید که باید حتماً در ساعت و روز مقرر به سفارت مراجعه کنید زیرا که اگر تأخیر داشته باشید نوبت شما کنسل و مجدداً باید از ابتدا شروع کنید.

اگر هم نیاز به مراحل انگشت نگاری و گرفتن عکس باشد حضور شخص شما الزامی می باشد.

وقت خالی سفارت سوئد

با مراجعه به سایت اداره مهاجرت می توانید زمان های خالی سفارت سوئد را بررسی و مدارک خود و رضایتنامه جهت اخذ ویزای سوئد را برای سفارت سوئد ارسال نمایید. اگر توانستید وقت سفارت سئد بگیرید این می تواند نشانه شانس شما باشد زیرا روند اخذ ویزای سوئد شما را تسهیل می کند.

وقت مصاحبه سفارت سوئد

کار انجام مصاحبه با شما در همان مراحل اولیه انجام می شود. این مصاحبه توسط تیمی از کارشناسان سفارت با شما انجام می شود که شما در آن باید مدارک لازمه را ارائه کنید. اگر شما نتوانید مدارک مد نظر تیم کارشناسی را ارائه بدید رد صلاحیت شده و شانس اخذ  ویزای سوئد  را از دست می دهید.

نکات مهم که باید به آن ها توجه کنید

این ها بخشی از قوانین سفارت برای اخذ  ویزای سوئد توسط شما هستند.

- تمام مدارک باید به انگلیسی ترجمه شده باشد.

- شما باید تسلط کافی به زبان انگلیسی یا سوئدی را داشته باشید.

- باید ثابت شود که شما فردی قانون مدار هستید و سابقه امور جنایی و کیفری نداشته باشید.

- افراد بالای 16 سال باید گذرنامه داشته باشند.

- باید تعهد نامه ای مبنی بر داشتن بضاعت مالی امضا نموده و مدارک مربوطه آن که توسط بانک به شما داده می شود را ارائه کنید.

- اثر انگشت تمامی افراد بالای 12 سال باید حتماً ثبت شود و اجباری می باشد.

- در صورتی که مدارک کامل ارائه ندهید درخواست شما مبنی بر اخذ ویزای سوئد رد می گردد.

- پاسپورت شما برای اخذ ویزای سوئد باید معتبر باشد. همچنین مدت اعتبار و حداقل دو برگ سفید داشته باشد.

مدارک لازم جهت ارائه به سفارت

فرم درخواست روادید شنگن: این فرم را باید دریافت کرده به طور دقیق کامل نمایید.

رسید پرداخت شده هزینه درخواست: باید مبلغ تعیین شده توسط سفارت جهت رزرو وقت سفارت سوئد را پرداخت کرده و رسید آن را به همراه داشته باشید.

مدارک تکمیلی: شما باید اصل تمام این مدارک که قبلاً به زبان انگلیسی و سوئدی برای اخذ ویزای سوئد ترجمه شده است را به سفارت تحویل دهید، البته  یکسری از مدارک هستند که شما اصل آن ها را به سفارت سوئد نشان داده و سپس کپی آن ها را تحویل می دهید.

اصل گذرنامه برای اخذ ویزای سوئد و کپی از تمام صفحات آن

 

شناسنامه: اصل شناسنامه را به سفارت نشان می دهید سپس کپی ترجمه شده و معتبر آن را تحویل می دهید.

بیمه نامه مسافرتی معتبر و کپی آن

صورت حساب بانکی خود که باید شروط زیر را دارا باشد:

اصل باشد.

نشان دهنده تمام تراکنش های انجام شده در 6 ماه گذشته باشد.

بیش از دو هفته از صدور آن تا زمان ارائه نگذشته باشد.

به زبان انگلیسی یا سوئدی باشد.

دارای مهر بانک مربوطه نیز باشد.

فرم اطلاعات خانوادگی که باید به طور کامل پرشده و اصل آن به سفارت جهت اخذ ویزای سوئد تحویل داده شود.

بخش حقوقی و کنسولی سفارت سوئد

 زمان مراجعه حضوری  به بخش کنسولی: در روزهای یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۹ تا ۱۲ یا برای کسانی که وقت سفارت سوئد قبلی گرفته اند. خدمات پاسپورت سوئدی مانند درخواست و تحویل گرفتن پاسپورت جدید برای شهروندان سوئدی روزهای فرد بین ساعات ۹ تا ۱۲ است.

زمان مراجعه حضوری بخش ویزا: روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ تا ۱۳

ساعات پاسخگویی تلفنی بخش ویزا: روزهای یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۱۴ تا ۱۶

ساعات کاری سفارت سوئد

ساعات کار اداری سفارت: روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ تا ۳۰ :۱۶ و پنج‌شنبه‌ها از ساعت ۸ تا ۱۵

ساعات پاسخگویی تلفنی سفارت:‌ روزهای یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۹ تا ۱۳ و ۱۴ تا ۱۶

آدرس سفارت سوئد

آدرس سفارت سوئد در ایران  جهت تعیین وقت سفارت سوئد : تهران، خیابان پاسداران شمالی، بالاتر از خیابان فرمانیه، خیابان بوستان، نبش نسترن، پلاک ۲۷

تلفن تماس سفارت: ۲۳۷۱۲۲۰۰

صندوق پستی: ۴۵۸-۱۹۵۷۵

شماره فکس: ۲۲۲۹۶

 

 حال که با تمام موارد، ضوابط و اطلاعات درباره اخذ ویزای سوئد و گرفتن وقت سفارت سوئد  آشنا شده اید، امیدواریم سفری ایمن و اقامتی دلچسب در این کشور زیبا را تجربه کنید

 

 

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط سوئد،  تور سوئد،  وقت سفارت سوئد، ویزای سوئد و تور اروپا     88851080-021

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید