دانلود کتاب های راهنمای گردشگری

خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 2149

وقت سفارت فنلاند

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
وقت سفارت فنلاند - 5.0 out of 5 based on 1 vote

 

وقت سفارت فنلاند

برای سفر کاری، توریستی، دانشجویی و غیره به فنلاند باید ابتدا مراحلی را طی کنید. اولین مرحله این است که ویزای فنلاند بگیرید. برای انجام کارهای مربوط به ویزای فنلاند باید به سفارت فنلاند در تهران مراجعه کنید و از پیش اقدام به گرفتن وقت سفارت فنلاند کنید. ویزای فنلاند عموما به سه قسمت ویزای تجاری، توریستی و دانشجویی تقسیم می شود و برای گرفتن هر کدام از این ها باید مدارک و مراحل مخصوص خودش را طی کنید. فنلاند یکی از کشورهای عضو اتحادیه شینگن است و از همین رو ویزایی که احتیاج خواهید داشت در حیطه ویزای شینگن می باشد.

 سفارت فنلاند در تهران کجاست

سفارت فنلاند در ایران و در استان تهران قرار دارد.ا باید ابتدا به صورت اینترنتی اقدام به گرفتن وقت سفارت فنلاند بکنید. آدرس سفارت فنلاند در تهران در خیابان شریعتی، خیابان میرزاپور، کوچه حدادیان، شماره 2 قرار دارد. 

شماره تلفن سفارت فنلاند در تهران: 23512250

کد پستی: 1733-19395

ساعات کاری سفارت فنلاند در تهران به صورت زیر است:

خدمات مربوط به ویزا و اجازه اقامت یکشنبه تا چهارشنبه و از ساعت 9 تا 12 صبح می باشد. 

درخواست های تلفنی از یک شنبه تا چهارشنبه و از ساعت 1:30 تا 3:10 و با شماره تلفن گفته شده انجام پذیر است.

قبل از مراجعه حضوری به سفارت باید از قبل اقدام به گرفتن وقت سفارت فنلاند بکنید و برای این کار باید به سایت سفارت فنلاند مراجعه کرده و در آن جا اطلاعات لازم و فرم مخصوص گرفتن وقت سفارت فنلاند را ارسال کنید. همچنین برای این که در وقت صرفه جویی کنید می توانید از قبل اقدام به پر کردن فرم ویزا هم بکنید.

نکات مهمی که قبل از گرفتن وقت سفارت فنلاند باید بدانید

از آن جایی که فنلاند عضو اتحادیه شینگن است علاوه بر اقدام از طریق وقت سفارت فنلاند برای اخذ ویزای فنلاند می توانید از طریق سفارت باقی کشورهای عضو اتحادیه شینگن هم اقدام کنید. مدارک مورد نیاز شما ممکن است با توجه به مقصد سفرتان و همچنین هدف شما از سفرکمی متفاوت باشد بنابراین مدارک مورد نیاز را حتما از طریق سایت سفارت فنلاند پیگیری کنید نه سایت های دیگر. مدارک شما باید در دارالترجمه ها ترجمه شوند و مهر رسمی دادگستری داشته باشند. هزینه های مربوط به ویزا در سفارت اخذ می شود. ویزا ها معمولا یک زمان مشخص دارند و باید در آن مدت سفرتان را به اتمام برسانید.

دعوت نامه فنلاند 

برای سفر توریستی، تجاری و یا تحصیلی به فنلاند می توانید با داشتن یک دعوت نامه، اقدام به گرفتن وقت سفارت فنلاند برای اخذ ویزا کنید. دعوت نامه فنلاند در واقع نامه ای است که از طرف یکی از بستگان شما در کشوری که قصد سفر به آن را دارید برای شما فرستاده می شود. دعوت نامه فنلاند تضمینی برای گرفتن ویزا نیستند ولی برای سفر به فنلاند با داشتن یک دعوت نامه از خویشاوندان درجه یکتان می توانید شانس بیشتری برای سفر و گرفتن ویزا داشته باشید. در صورتی که از یکی از خویشاوندان خود دعوت نامه دریافت کرده اید می توانید تمام مدارک لازم را آماده کرده و پس از گرفتن وقت سفارت فنلاند، به سفارت مراجعه کنید تا مراحل اخذ ویزا را تکمیل کنید.

انواع وقت سفارت فنلاند

هدف شما از سفر به فنلاند ممکن است در حیطه کاری، تجاری، توریستی و یا دانشجویی باشد. در هر یک از این سفرها مدارکی که باید به سفارت تحویل دهید کمی متفاوت است. درخواست ویزا تنها از طریق وقت سفارت فنلاند (یا در صورتی که راه دیگری نداشتید از طریق سایر کشورهای شینگن) میسر است اما پیش از درخواست باید مشخص کنید که چه نوع ویزایی مد نظر شما می باشد. هر یک از این ویزاها شرایط مخصوص خود را دارند و مدت زمان اقامت شما در فنلاند با توجه به ویزایتان متفاوت خواهد بود.

وقت سفارت فنلاند برای ویزای توریستی

پس از گرفتن وقت سفارت فنلاند به صورت آنلاین باید مدارک لازم را هم به صورت کامل و دقیق به سفارت بفرستید. در نظر بگیرید که اگر مدارک شما ناقص باشد باید یک بار دیگر اقدام به گرفتن وقت سفارت فنلاند کنید و وقت قبلیتان باطل می شود. در ادامه همه مدارک لازم را معرفی می کنیم. اگر قصد دارید با همسرتان سفر کنید باید اطلاعات مربوط به او را هم ضمیمه مدارکتان کنید. برای کسانی که زیر ۱۸ سال دارند اجازه قیم قانونی و برای زنان متاهل اجازه همسر لازم می باشد. انواع دیگر وقت سفارت فنلاند شامل سفر کاری و تجاری می باشد.

دعوت نامه فنلاند چیست 

برای سفر کردن به فنلاند می توانید از دعوت نامه های رسمی و یا غیر رسمی فنلاند هم استفاده کنید. دعوت نامه فنلاند در واقع نامه ای است که از طرف یکی از آشنایان و بستگان شما که در فنلاند زندگی می کند برای شما فرستاده می شود. اکثر دعوت نامه ها به قصد سفر توریستی فرستاده می شوند. با گرفتن وقت سفارت فنلاند و سپس ارسال دعوت نامه به سفارت می توانید روند اخذ ویزا را سریع تر کنید ولی یک دعوت نامه تضمین کننده این نیست که سفارت به شما ویزا بدهد. پس از گرفتن وقت سفارت فنلاند آن ها مدارک شما را با اطلاعاتی که در دعوت نامه آمده تطبیق می دهند تا از صحت آن مطمئن شوند. در نهایت تصمیم نهایی برای اعطای ویزای فنلاند  به عهده سفارت خواهد بود. 

در دعوت نامه فنلاند چه مواردی نوشته شود 

کسی که برای شما دعوت نامه می فرستد باید در دعوت نامه اطلاعاتی را بنویسد که شامل:

نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، آدرس زندگی و شماره تماس او، شغل او، کپی از مدارکی که اقامت او در فنلاند را مشخص می کند و وضعیت اقامت او در فنلاند باید کاملا مشخص باشد.

دعوت کننده باید اطلاعات مربوط به کسی که قصد سفر به فنلاند دارد را هم وارد کند، این اطلاعات شامل:

 مشخصات اصلی که شامل تاریخ تولد،نام و نام خانوادگی خودش ،آدرس منزل

و مواردی مانند :رابطه خودش و کسی که قصد سفر به فنلاند دارد،شرح هدف شما از سفر به فنلاند، شماره تلفن، مدت زمان اقامت شما در فنلاند و اینکه در کدام هتل ها و یا شهرها اقامت خواهید داشت و پرداخت هزینه هایتان به چه صورتی خواهد بود. همچنین باید اطلاعات مربوط به زمان ترک و خروج شما از فنلاند هم وارد شود

 

مدارک مورد نیاز پس از گرفتن وقت سفارت فنلاند

پس از اینکه اقدام به گرفتن وقت سفارت فنلاند کردید باید این مدارک را به سفارت بفرستید. از اعتبار پاسپورت شما باید حداقل 3 ماه اعتبار مانده باشد و همچنین 2 صفحه از پاسپورت شما باید خالی باشد. حضور شخصی که درخواست ویزا داده در مصاحبه اجباری می باشد و شخص دیگری به جای او نمی تواند مصاحبه را انجام دهد. باید شناسنامه و کپی از تمام صفحات شناسنامه به همراه ترجمه انگلیسی آن، فرم مخصوص ویزای فنلاند که دست و دقیق پر شده است به همراه یک قطعه عکس رنگی با پس زمینه سفید که مربوط به یک سال اخیر باشد در ابعاد ۶ در۴، ، فتوکپی پاسپورت و صفحات پاسپورت روی برگه A4 را هم باید با ضمیمه مدارک کنید. 

همچنین اگر دعوت نامه دارید باید دعوت نامه را با ذکر دقیق اطلاعات دعوت کننده و دعوت شونده و فتوکپی از مدارکی همچون اقامت دعوت کننده، مشخصات حساب بانکی او و فیش حقوقی خودتان را هم به سفارت تحویل دهید

.

هزینه های مربوط به ویزا و وقت سفارت فنلاند 

پس از مشخص شدن وقت سفارت فنلاند و مصاحبه شما، تاریخی به شما اعلام می شود و در آن تاریخ باید در سفارت فنلاند حضور داشته باشید. هزینه های مربوط به ویزا و غیره در سفارت و روز تعیین شده وقت سفارت فنلاند از شما گرفته می شود. هزینه ویزا 60 یورو، برای کودکان6 الی 12 ساله 35 یورو و برای کودکان زیر 6 سال رایگان است.

خدمات مربوط به اقامت برای دانشجویان 300 یورو و هزینه اقامت افراد خانواده (بالای 18 سال) 470 یورو می باشد. هزینه اقامت برای افراد زیر 18 سال 220 یورو ، هزینه اقامت برای محققان و مربیان ورزشی و متخصصین 400 یورو و هزینه اقامت برای صاحبین مشاغل 450 یورو می باشد. همه این هزینه ها را به صورت نقدی و در روز تعیین شده برای وقت سفارت فنلاند باید بپردازید. برای مشاهده دقیق قیمت های دیگر به سایت سفارت فنلاند مراجعه کنید. پس از گرفتن وقت سفارت فنلاند درباره هزینه های آن اطمینان حاصل کنید

چند نکته درباره وقت سفارت فنلاند 

شما برای گرفتن ویزای فنلاند می توانید از طریق تمام سفارت های عضو اتحادیه شینگن اقدام کنید. البته بهتر است از طریق گرفتن وقت سفارت فنلاند اقدام کنید. مدارک مورد نیاز را در بالا ذکر کردیم اما قبل از رفتن به سفارت بار دیگر آخرین اطلاعات سایت سفارت را بررسی کنید. مدارک شما باید در دارالترجمه ها ترجمه رسمی شوند و مهر رسمی دادگستری داشته باشد. هزینه های مربوط به ویزا و باقی خدمات هم در سفارت اخذ می شوند. ویزایی که به شما اعطا می شود زمان مشخصی دارد و شما باید در زمان مقرر شده سفر خود را به پایان برسانید

 

 

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط فنلاند، تور فنلاند، وقت سفارت فنلاند،ویزای فنلاند و تور اروپا    88851080-021

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید