دانلود کتاب های راهنمای گردشگری

خطا
 • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 2149

وقت سفارت لهستان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وقت سفارت لهستان

یکی از دغدغه‌های مهم گردشگران برای سفر به کشور لهستان گرفتن وقت سفارت لهستان است. کجا و چگونه و با چه مدارکی باید به سفارت لهستان مراجعه کنیم؟ این سؤالی است که اکثر افراد از مراکز تهیه بلیت و ویزا می‌پرسند. لهستان یکی دیگر از کشورهای محبوب برای سفرهای گردشگری و تجارتی و... به حساب می‌آید، کشور لهستان در مرکز اروپا واقع شده و پایتخت این کشور شهر زیبای ورشو است. برای سفر به کشور لهستان نیاز به ویزای شینگن دارید که حتماً باید برای دریافت آن به سفارت لهستان در تهران مراجعه کنید.

توضیحات کلی در مورد سفارت لهستان

خوشبختانه روابط ما با کشور جمهوری لهستان صمیمی و خوب است و سفارت لهستان در کشور عزیز ما برای سفر و روابط تجاری گشوده شده است. سفارت کشور لهستان در شهر تهران واقع در بلوار آفریقا، خیابان پیروز، پلاک 2 است. شما برای دریافت انواع ویزاهای توریستی، تجاری، کاری و تحصیلی نیاز است که به این سفارت مراجعه کنید.

ساعت کاری سفارت لهستان

خود بخش اصلی سفارت جمهوری لهستان در روزهای یکشنبه تا پنج‌شنبه در ساعت کاری 9-15 بعد از ظهر پذیرای مراجعین محترم خواهد بود. اما بخش کنسولی سفارت لهستان از روزهای یک شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 صبح تا ساعت 13 ظهر آماده خدمت رسانی است، شما می‌توانید برای تحویل مدارک ویزا از ساعت 10 صبح و برای مصاحبه با توجه به وقت تعیین شده از پیش می‌توانید از ساعت 10 تا 12 مراجعه کنید.

اطلاعات مهم مربوط به درخواست ویزای کشور لهستان

برای تهیه فرم درخواست ویزا و تعیین وقت سفارت لهستان باید به آژانس سفری دیگر مراجعه کنید.

برای گرفتن وقت سفارت لهستان وارد سایت شوید و در سمت چپ صفحه سایت در تب ویزا یکی از موارد  National Visa - Register form یا Schengen Visa - Register form را انتخاب کنید. سپس زمان و تاریخ مورد نظر را انتخاب و حتماً مطمئن شوید که قادر هستید در آن تاریخ و ساعت در سفارت حضور داشته باشید، در آخر فرم آنلاین آن را تأیید و پرینت بگیرید. در وقت تعیین شده به بخش امور کنسولی سفارت کشور لهستان مراجعه کنید، حضور متقاضی برای درخواست و مصاحبه الزامی می‌باشد و فرم و مدارک مورد نیاز با نوع ویزایی که درخواستش را دارید پر کرده و به همراه خود داشته باشید.

مدارک لازم برای ارائه به سفارت کشور لهستان

برای اخذ ویزای توریستی لهستان لازم است مدارکی را تهیه و به سفارت لهستان تحویل دهید، دقت داشته باشید که تمامی موارد را به درستی انجام دهید که بعداً دچار مشکل نشوید:

 1. پر کردن فرم‌های درخواست ویزای لهستان به طور تمام و کمال و همراه امضای فرم‌ها: در فرم سؤالات شامل نام پدر، نام مادر، نام‌های فامیل آنان، نام و نام خانوادگی همسر، تاریخ و محل تولد و ... است.
 2. ارائه یک قطعه عکس رنگی تمام رخ و در اندازه ۳/۵ در ۴/۵ سانتی‌متر: دقت داشته باشید عکس باید جدید بوده و زمینه عکس تمام سفید باشد.
 3. داشتن پاسپورت معتبر با امضا دارنده گذرنامه: پاسپورت شما حتماً باید حداقل تا سه ماه از تاریخ پایان ویزای شینگن اعتبار داشته باشد.
 4. کپی از صفحه ۱ تا ۵ پاسپورت جدید و صفحه ۱ الی ۱۰ پاسپورت قدیمی خود: هم چنین باید از ویزاهای قبلی خود در طول سه سال گذشته که از کشورهای دیگر داشته‌اید، چه در پاسپورت جدید چه در پاسپورت قدیمی کپی تهیه کنید.
 5. کپی از کارت شناسایی مانند شناسنامه، از کلیه صفحات
 6. ارائه مدارکی جهت اثبات روابط متقاضیان ویزا، گواهی تولد، گواهی ازدواج، کارت تحصیلی
 7. ارائه کپی رزرو بلیت سفر برای مسیر ایران - لهستان - ایران با شماره ثبت رزرو مسافر یا شماره رزرواسیون: توجه داشته باشید که اصل بلیت باید بعد از قطعی شدن صدور ویزا نیز به سفارت لهستان ارائه شود.
 8. زمان برگشت بلیت شما نباید بیشتر از 90 روز که مدت اقامت در محدوده کشورهای شینگن است، باشد.
 9. اگر دانش آموز یا دانشجو هستید باید تائیدیه از مدرسه یا دانشگاه تهیه نمایید، برای دانشجویان ارائه کارت دانشجویی و کپی آن الزامی است.
 10. رزرو هتل و تأییدیه آن
 11. تحویل صورت‌حساب بانکی: دقت داشته باشید که تاریخ صورت‌حساب‌ها نباید از سه ماه کمتر باشد.

بیمه پزشکی مسافرت چیست؟

در هنگام بررسی مدارک ویزا از شما درخواست ارائه مدرک بیمه پزشکی مسافرت و کپی آن را می‌کنند، این بیمه حداقل تا مبلغ 30 هزار یورو یا 50 هزار یورو آمریکایی را تحت پوشش قرار می‌دهد. اگر در کشور لهستان دچار مشکلات پزشکی شوید این بیمه جهت کمک‌های پزشکی اورژانس در بیمارستان‌ها شما را پوشش می‌دهد. نکته مثبت این بیمه نامه معتبر بودن آن در تمامی کشورهای عضو شینگن است.

موارد خاص دیگر در ارائه ویزا از سفارت لهستان

یکی از راه‌هایی که گرفتن ویزا از سفارت لهستان را آسان می‌کند، ارائه دعوتنامه از دوستان و خویشان است. دعوتنامه باید امضا شده و تمامی مشخصات دعوت شونده یا شوندگان باید با جزئیات دقیق در آن قید شود. اطلاعاتی مانند علت مسافرت، مدت اقامت و اینکه فرد دعوت کننده هزینه افراد دعوت شونده را تقبل می‌کند یا نه باید به سفارت گفته شود. دعوتنامه باید به سفارت لهستان فکس شده و اصل خود دعوتنامه در هنگام مراجعه همراه متقاضیان باشد.

اگر از طرف شرکت و کمپانی در جمهوری لهستان دعوت شده‌اید نکات بالا نیز برای شما صدق خواهد کرد هم چنین در صورتی که خود شما نماینده شرکت دعوت کننده‌اید باید مدرک اصل قرارداد را جهت تأیید نمایندگی از شرکت مذکور همراه با کپی آن به همراه داشته باشد. اگر در گذشته همکاری قبلی با شرکت و کمپانی دعوت کننده داشتید مدارکی مانند اثبات پرداخت‌ها یا هر گونه قرارداد امضا شده میان دو طرف و صورت‌حساب معاملات را نیز باید ارائه کنید.

ارائه مدارک مربوط به فعالیت بازرگانی به سفارت لهستان

اگر شخصاً خودتان در زمینه‌های بازرگانی فعالیت دارید باید مدارکی جهت اخذ ویزا به سفارت لهستان ارائه کنید. این مدارک شامل تهیه هر گونه روزنامه رسمی با درج آگهی ثبت شرکت و یک کپی از آخرین تغییرات در شرکت، کارت بازرگانی صادر شده توسط وزارت بازرگانی، همراه داشتن یک کپی از اجازه یا موافقت‌نامه تأسیس شرکت توسط وزارت صنایع و صنایع سنگین، ارائه نام و آدرس و شماره تلفن تماس، می باشد . هم چنین باید تأییدیه ای مبنی بر پرداخت هزینه‌های اقامت شما و یا اثبات توانایی و اعتبار مالی شرکت شما بعد از تعیین وقت سفارت لهستان، ارائه شود.

شرایط اخذ ویزا در سفارت لهستان برای کارمندان

اگر به عنوان کارمند شرکت اقدام می‌کنید باید در هنگام مراجعه به سفارت لهستان معرفی‌نامه ای از شرکت شامل آدرس، نام و مشخصات شرکت به همراه شغل و مقام دعوت شده در شرکت مذکور، شماره تلفن، علت مسافرت و نوع همکاری، مدت اقامت و ... تحویل داده شود.

توجه داشته باشید که مدارکی دال بر اینکه شرکت دعوت کننده یا شرکتی که در آن فعالیت دارید در طول اقامت در خارج هزینه‌های شما را تقبل خواهد کرد یا خیر نیز ارائه کنید، هم چنین باید برگه حقوق رسمی مربوط به آخرین و اولین ماه پرداخت حقوق نیز بصورت مهر شده توسط سازمان تأمین اجتماعی به همراه دیگر مدارک تحویل داده شود.

شرایط اخذ ویزای کشور لهستان برای افراد زیر سن قانونی

اگر به همراه فرزندی که زیر سن قانونی است به جمهوری لهستان سفر می‌کنید باید علاوه بر مدارک ذکر شده یک سری مدارک دیگر نیز به سفارت لهستان ارائه کنید:

 1. اگر کودکان به تنهایی یا با یکی از والدین یا افراد خانواده سفر می‌کنند باید اجازه رسمی هر دو والدین کودک و یا سرپرست قانونی او موجود باشد.
 2. امضاها باید از نظر قانونی مورد تأیید باشد، برای این کار باید به یک دفتر خانه رسمی مراجعه شود تا امضاها رسماً مورد تأیید قانونی قرار گیرند. توجه داشته باشید که امضای تأیید شده توسط مهر آی. دِ آر ۶۰۰۰ مورد قبول نیست.
 3. کودکان زیر سن قانونی در تمامی طول سفر خود باید این اجازه نامه‌های رسمی را به همراه داشته باشند.

نکته قابل ذکر این است که متقاضیان ویزا باید به طور مستقل هر کدام پس از تکمیل مدارک خود اقدام به تعیین وقت سفارت لهستان نمایند و شخصاً باید در وقت قبلی تعیین شده در سفارت حضور یابند، کودکان بالای 12 نیز از این شرایط مستثنا نیستند.

هزینه ویزای جمهوری لهستان

در هنگام ارائه درخواست ویزا از درخواست کنندگان هزینه‌ای دریافت می‌شود، این هزینه برای بزرگ‌سالان 60 یورو، برای کودکان بین 6 تا 12 سال 35 یورو و برای کودکان زیر 6 سال رایگان بوده است. لازم به ذکر است که برای هر کودک و بزرگ‌سال باید به طور جداگانه فرم روادید را پر کنید و هزینه روادید در صورت انصراف بازگرداننده نخواهد شد.

نکات مهم بعد از داشتن روادید شینگن

بعد از ارائه مدارک و صدور ویزای لهستان از طرف سفارت لهستان باید نکاتی دیگری را مد نظر قرار دهید، بعد از وارد شدن به مرز کشورهای شینگن ممکن است از طرف مأمور درخواست شود که تعدادی از مدارک خود را ارائه دهید در نتیجه برای محکم کاری کپی مدارکی را که در زمان تقاضای ویزا شینگن به سفارت لهستان ارائه نموده‌اید را همراه خود داشته باشید. اگر با ویزای کثیر المسافرت شینگن مسافرت می‌کنید، بیمه مسافرت شما باید در طول مدت زمان اقامت تان در دفعات متعدد در کشورهای شینگن از جمله کشور لهستان معتبر باشد، بنابراین قبل از سفر، سفارت لهستان در این مورد از شما تعهدنامه امضاشده‌ای خواهد گرفت.

 

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط لهستان، وقت سفارت لهستان، ویزای لهستان، تور لهستان و تور اروپا        88851080-021.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید