دانلود کتاب های راهنمای گردشگری

خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 2149

وقت سفارت نروژ

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

وقت سفارت نروژ

برای داشتن سفری خاطره انگیز می توانید به کشور نروژ سفر کنید که سفری رویایی برایتان رقم خواهد خورد. برای این منظور باید ویزا دریافت کنید که نیازمند وقت سفارت نروژ می باشد. نروژ از کشورهای مرفه و زیبای اروپایی است که رفاه مردم آن سبب شده است عده زیادی از مردم تمایل داشته باشند به آنجا سفر کنند و از نزدیک با فرهنگ مردم آن آشنا شوند.

 برای سفر به کشور نروژ باید اقدام به دریافت ویزای نروژ نمایید. دریافت ویزا نیازمند تعیین وقت سفارت نروژ از طریق سفارت این کشور در ایران است. بعد از اینکه این وقت به فرد داده شد، باید مراحل لازم را طی کرده و پرونده را تکمیل نمایید. اگر مشکلی در پرونده نباشد ویزای تحصیلی، کاری یا تفریحی برای فرد متقاضی صادر می شود. اگر مدارک تان ناقص باشد از صدور ویزا ممانعت به عمل می آید. سعی کنید بعد از تعیین وقت سفارت نروژ مدارکتان را کامل کرده تا مشکلی پیش نیاید.

 

روش های تعیین وقت سفارت نروژ

دریافت وقت سفارت نروژ به صورت های حضوری، تلفنی و اینترنتی قابل انجام است. آسان ترین راه مراجعه به وب سایت selfservice.udi.no است که ابتدا باید در آن ثبت نام کنید و سپس یکی از تاریخ هایی که نمایش داده خواهد شد را انتخاب کنید. دقت کنید که در تاریخ تعیین شده برای وقت سفارت نروژ حتما به سفارت مراجعه کنید و تاخیر نداشته باشید.

 

دلایل مختلف نیاز به وقت سفارت نروژ

ممکن است به دلیل دانشکده های معتبری که در این کشور وجود دارد قصد ادامه تحصیل در نروژ را داشته باشید و یا به قصد گشت و گذار و بازدید از اقوام به این کشور سفر کنید. هم چنین عده ای از افراد به منظور کسب و کار و یا تجارت تصمیم می گیرند به نروژ سفر کنند. به هر دلیلی که قصد سفر به نروژ را داشته باشید گرفتن وقت سفارت نروژ اولین قدم خواهد بود.

 

نحوه تعیین وقت سفارت نروژ

برای تعیین وقت سفارت نروژ به سایت سفارت مراجعه کرده و فرم مربوط به آن را کامل کنید. بعد از اینکه زمان وقت سفارت نروژ مشخص شد مدارک خود را به سفارت ببرید تا آن ها را برای صدور ویزا بررسی کنند. توجه داشته باشید که در زمان وقت سفارت نروژ همه افرادی که بالای 12 سال سن دارند باید خودشان همراه با مدارک به سفارت مراجعه کنند و مدارکشان را تحویل دهند تا مصاحبه و انگشت نگاری از آن ها انجام شود.

 

نکات قابل توجه در مورد وقت سفارت نروژ

•           سفارت برای تعیین وقت مبلغی دریافت نمی کند، پس هیچ مبلغی به افراد سودجو برای آنکه برای تان وقت تعیین کنند و یا زمان آن را تغییر دهند نپردازید.

•           کارمندانی که در سفارت نروژ مشغول فعالیت هستند در خارج از سفارت شاغل نیستند.

•           سفارت در برابر داد وستد با افراد سودجو هیچ گونه مسئولیتی قبول نمی کند.

•           عودت گذرنامه تنها از روزهای یکشنبه تا چهارشنبه 13 تا 13:30 صورت می گیرد.

•           در زمان وقت سفارت نروژ کپی گذرنامه یا کپی از کارت اقامت شخص که از شما دعوت کرده است را به همراه داشته باشید.

•           از تاریخ 11 اکتبر از افرادی که با صدور ویزای نروژ وارد شنگن می شوند دوباره انگشت نگاری به عمل می آید تا با اطلاعاتی که در زمان وقت سفارت نروژ از آن ها گرفته شده است، مطابقت داده شود.

•           علاوه بر مدارک، چک لیستی که در سایت است نیز در زمان وقت سفارت نروژ همراه تان داشته باشید تا به پرونده اضافه شود. بعد از انجام مصاحبه دیگر فرصت ارائه مدارک نخواهد بود و از شما تحویل نخواهند گرفت بنابراین تا زمان تعیین وقت، تمام مدارک چک لیست را تکمیل کنید.

•           در زمان وقت سفارت نروژ و انجام مصاحبه مدارک را که به زبان انگلیسی ترجمه کرده اید ارائه دهید.

•           اگر دعوت کننده فرمی فرستاده باشد تنها بعد از 6 ماه از تاریخی که صادر شده است اعتبار دارد.

•           برای ورود به تمام کشورهای عضو شنگن 90 روز قبل از تاریخی که مدنظرتان است سفر را انجام دهید ویزای خود را درخواست کنید.

•           کلیه مبالغی که برای دریافت ویزا باید بپردازید از تاریخ 11 آبان 1391 به صوت یورو دریافت می شود.

زمان مناسب برای تعیین وقت سفارت نروژ

برای اینکه وقت سفارت نروژ را دریافت کنید ابتدا تاریخ دعوت نامه خود را بررسی کنید زیرا باید زمان سفر خودتان را 2 ماه بعد از اینکه دعوت نامه را دریافت کردید تعیین کنید. مثلا اگر تاریخ دعوت نامه 3 هفته بعد باشد ممکن است وقت سفارت نروژ شما 2 ماه بعد تعیین شود که در این حالت دعوت نامه به دلیل اقدام نکردن به موقع باطل می شود.

 

مدارک لازم برای دریافت وقت سفارت نروژ

•           ابتدا باید فرم درخواست را از طریق وب سایت دریافت و تکمیل کنید. درج امضا و تاریخ در این فرم ضروری است. توجه داشته باشید که این فرم بعد از تکمیل کردن قابل ویرایش نخواهد بود. اگر سن فرد زیر 18 سال باشد باید رضایت نامه و کپی از رضایت نامه والدین را ارائه دهد، هم چنین ارائه پاسپورت کسی که سرپرست قانونی وی می باشد نیز احتیاج است.

•           Cover letter که فرد باید آن را امضا کند و پرینت بگیرد. برای اثبات پرداخت انجام شده کدی به فرد داده خواهد شد.

•           ارائه اصل پاسپورت که اعتباری به میزان 90 روز پیش از اینکه ویزای نروژ درخواستی وی منقضی شود، داشته باشد. تاریخی که پاسپورت دارد زیر 10 سال نباشد و توسط شخص امضا شده باشد. این پاسپورت باید حداقل دو صفحه سفید داشته باشد و اگر پاسپورتی از قبل دارد در حالتی که قابل اجرا است ارائه شود.

•           ارائه کپی از تمام صفحات پاسپورت که دارای اطلاعات شخصی است، کپی از ویزای شنگن که قبلا دریافت کرده اید، کپی از پاسپورت هایی که طی سه سال قبل گرفته اید.

•           بیمه نامه پزشکی که برای کل مدت اقامتتان در همه کشورهای عضو شنگن اعتبار داشته باشد و حداقل 30 هزار پوند را پوشش دهد.

•           رزرو هتلی که واقعی باشد و اطلاعات آن موجود باشد، همراه با مشخصات کامل آن مثل ذکر نام هتل، کدپستی، تلفن و ...

•          جهت رزرو بلیط هواپیما و یا برنامه سفری که دارید، سعی کنید قبل از صدور ویزای نروژ بلیط تهیه نکنید. در صورت تایید تقاضای فرد، ویزا بر اساس بلیط رفت و برگشت به شخص داده خواهد شد.

•           داشتن نامه از کارفرما، ارسال کردن ترجمه اسپانسر، ارائه آدرس و شماره تماس شخص یا شرکت پشتیبان که در آن شغل فرد متقاصی، تاریخ شروع به کار و حقوق او درج شده باشد همراه با ارائه هدفی که از سفرتان دارید. هم چنین آخرین روزنامه رسمی را باید ترجمه کرده و مدرک اصلی از عضویت SSO را ارائه دهید. فیش های حقوقی که مربوط به سه ماه اخیر هستند نیز باید ترجمه شوند.

•           ارائه مدارک مالی و دارایی ها که ترجمه شده باشد.

•           مدارکی که نشان دهد هزینه ویزا را اینترنتی پرداخت کرده اید که کپی از رسید آن را باید همراه با تقاضانامه تحویل دهید.

•           مدرک تولد را ترجمه کنید و یک کپی از اصل آن بگیرید.

•           کپی از مدارک ثبت ازدواج را ارائه دهید.

•           کپی از مدارک نشان دهنده تولد فرزند

•           فرم پرسش نامه را کامل کرده و امضا کنید.

•           امضای والدین بر روی تقاضانامه افراد زیر 18 سال

•           اگر با یکی از والدین سفر می کنید رضایت نامه فردی که سفر نمی کند ترجمه، مهر و امضا شود.

•           اگر پدر یا مادر سرپرست بچه است نامه دادگاه مبنی بر سرپرستی او ترجمه و ارائه شود.

•           اگر پدر و یا مادر فوت کرده است گواهی فوت او باید ترجمه شود.

 

مشخصات عکس ارائه شده در زمان وقت سفارت نروژ

عکس پاسپورتی که در زمان وقت سفارت نروژ ارائه می دهید باید نشان دهنده کلیه مشخصات ظاهری فرد باشد و سایز آن 3.5*4.5 باشد و تاریخ گرفتنش زیر 6 ماه باشد. این عکس باید به گونه ای باشد که 70 تا 80 درصد نمای مقابل فرد را نشان دهد. این عکس باید در زمینه ای روشن گرفته شده باشد و صورت و چشم ها در آن به وضوح دیده شود. از عینک استفاده نشود ولی استفاده از پوشش برای سر مشکلی ندارد. عکس را جداگانه تحویل دهید و به فرم متصل نکنید.

مدارک لازم در زمان وقت سفارت نروژ در شرایط دانش آموزی

اگر دانش آموز هستید و درخواست ویزا برای رفتن به نروژ را دارید باید در زمان وقت سفارت نروژ مدرک ثبت نام در مدرسه و شناسه آن را ترجمه کنید. اگر قصد دارید تعطیلات تابستان یا بین ترم را به سفر بپردازید باید ثابت کنید برای ترم بعد یا سال بعد ثبت نام کرده اید و گواهی از زمان غیبت خود در مدرسه را ارائه دهید. 

 

مدارک لازم در زمان وقت سفارت نروژ برای دارندگان شغل آزاد

اگر شغل آزاد دارید و درخواست ویزا برای رفتن به نروژ را دارید در صورتی که مالک زمین و یا مکانی هستید باید گواهینامه ثبت اسم تجاری، آخرین اظهار نامه مالیات بر درآمد و عضویت در SSO را ارائه دهید یا اگر شرکت دارید باید مقاله های شرکت، درآمد سالانه و فتوکپی از ثبت ‌نام SEC شرکت را ارائه دهید.

 

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط نروژ، وقت سفارت نروژ، ویزای نروژ ، تور نروژ و تور اروپا        88851080-021.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید