دانلود کتاب های راهنمای گردشگری

خطا
 • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 2149

وقت سفارت هلند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وقت سفارت هلند

اگر در فکر سفر به کشور زیبای هلند هستید اولین کاری که باید انجام دهید تعیین وقت سفارت هلند است، برای اخذ ویزای شینگن کشور هلند در ابتدای کار نیاز به تعیین وقت سفارت هلند است. اگر برای اولین بار است که اقدام به گرفتن ویزا می‌کنید ما برای شما چکیده‌ای از مطالبی که باید بدانید را آماده کرده‌ایم. کشور هلند یکی از زیباترین کشورهای اروپا است و به دلیل برگزاری فستیوال‌های سالیانه‌های گل در آمستردام پایتخت هلند سالیانه بسیاری از گردشگران برای اخذ ویزا به سفارت هلند مراجعه می‌کنند.

راه دریافت ویزای شینگن و تعیین وقت سفارت هلند

کشور هلند یکی از بیست و شش کشور اروپایی عضو معاهدهٔ شینگن است در نتیجه برای مسافرت به این کشور دوست داشتنی لازم است جهت گرفتن ویزا در اولین گام، اقدام به تعیین وقت سفارت هلند نمایید. ویزای شینگن با توجه به نوع هدف مسافرت شما چندین نوع متفاوت است، که برای هر نوع لازم است مدارک متفاوتی به سفارت کشور هلند ارائه کنید. شما بعد از دریافت ویزای شینگن علاوه بر کشور هلند می‌توانید به اکثر کشورهای عضو شینگن نیز سفر کنید.

انواع ویزا هلند

همان‌طور که اشاره کردیم با توجه به هدف سفرتان، انواع ویزای هلند بعد از تعیین وقت سفارت هلند برای شما صادر می‌گردد. این ویزاها شامل ویزای توریستی هلند، ویزای تجاری، ویزا برای ملاقات با بستگان، ویزای ورود مجدد و .... است که هر کدام مدت زمان مشخصی دارند و به‌صورت موقت می‌باشند.

 1. ویزای توریستی هلند: اگر به‌قصد گردشگری و تفریح به کشور هلند سفر می‌کنید این ویزای کوتاه مدت با تایم زمانی 90 روزه برای شما صادر خواهد شد.
 2. ویزای تجاری هلند: این ویزا نیز با مدت زمان مشخصی برای کسانی که با هدف تجارت و کار به هلند سفر می‌کنند، صادر می‌شود که می‌تواند بلند مدت یا کوتاه مدت باشد.
 3. ویزای ملاقات دوستان و اقوام: شانس گرفتن این نوع ویزا به دلیل هدفی که دارد بالا می‌باشد.
 4. ویزای درمان: اگر برای درمان به کشور هلند سفر می‌کنید در تعیین وقت سفارت هلند باید نوع درخواست خود را ویزای درمانی معرفی کنید.
 5. ویزای عبوری یا ترانزیت: این ویزا کوتاه مدت بوده و تنها این اجازه را به شما می‌دهد که در بین کشورهای شینگن عبور کرده تا به کشور ثالث برسید.
 6. ویزای کار و تعطیلات: این نوع ویزا به شما اجازه می‌دهد که علاوه بر تفریح در کشور هلند مشغول به کار نیز بشوید.

 

آدرس سفارت هلند در تهران

برای اخذ انواع ویزا و تعیین وقت سفارت هلند می‌توانید به شعبه سفارت این کشور در تهران مراجعه کنید، همان‌طور که اطلاع دارید به دلایلی سفارت هلند مدتی در تهران فعال نبود، اما خوشبختانه دوباره این سفارت فعالیت خود را از سر گرفته است. سفارت هلند در خیابان دیباجی شمالی، خیابان ارغوان غربی، شماره ۶۰ واقع شده است.

بعد از تعین وقت سفارت هلند می‌توانید به صورت حضوری به سفارت مراجعه کنید، سفارت از یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ صبح تا 16 بعدازظهر و در روز پنجشنبه از ساعت ۹ صبح تا 13:30 بعدازظهر آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است، اما ساعت کاری مربوط به خدمات مصاحبه و ویزا و اجازه اقامت از یکشنبه  تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۲ ظهر می‌باشد. هم‌چنین اگر سؤالی در مورد تعیین وقت سفارت هلند دارید می‌توانید به‌صورت تلفنی پاسخ آن را جویا شوید. ساعت پاسخگویی به درخواست‌های تلفنی در سفارت ۲۴ ساعت شبانه‌روز در ۷ روز هفته است.

اطلاعاتی در مورد تعیین وقت سفارت هلند

لازم است در اینجا اطلاعات مهمی در مورد تعیین وقت سفارت هلند در اختیار شما قرار دهیم، برای دریافت فرم درخواست ویزای کشور هلند و تعیین وقت سفارت هلند جهت مصاحبه می‌توانید به سایت سفارت هلند مراجعه کنید. گرفتن نوبت و تعیین وقت سفارت هلند برخلاف بسیاری از سفارت‌های دیگر بسیار آسان است و دیگر نیازی نیست خود را به دردسر بیندازید وهزینه زیادی در بازارهای سیاه پرداخت کنید. سفارت هلند این پروسه را با اعمال یک سیستم جدید ساده‌تر کرده است، در این سیستم دیگر حتی نیاز به ایمیل زدن برای تعیین وقت سفارت هلند به ایمیل خود سفارت نیست چراکه سفارت هلند مانند اتریش یا فرانسه از تاریخ 5/5/1396 به بعد سیستم درخواست ویزای کوتاه مدت را به شرکت وی اف اس گلوبال (VFS Global) واگذار کرده است.

 

راه‌های مختلف برای تعیین وقت سفارت هلند

برای تعیین وقت سفارت هلند راه‌های مختلفی وجود دارد یکی از مطمئن‌ترین راه ها  این است که یک ایمیل به آدرس ایمیل شرکت VFS Global زده و درخواست و مشخصات خود را کاملاً به زبان انگلیسی ارسال نمایید.

بعد از تکمیل و ارسال فرم به VFS Global اگر مشکلی در درخواست شما نباشد، در مدت زمان کوتاهی جوابی برای شما ارسال خواهد شد که حاوی تاریخ و ساعت حضور در سفارت کشور هلند است. این برگه را پرینت بگیرید و در زمان حضور در سفارت با خود به همراه داشته باشید.

 

لطفاً در زمان ارسال ایمیل به VFS Global توجه داشته باشید که فقط در صورتی تعیین وقت سفارت هلند برای شما رزرو می‌شود که تمامی مشخصات را به‌درستی و کامل وارد کرده باشید در غیر این صورت درخواست شما بدون بررسی رد خواهد شد. دومین نکته این است که هنگامی که وقت سفارت هلند برای شما تعیین می‌گردد هرگز تایم این ملاقات تغییر نخواهد کرد و در صورت عدم مراجعه نه‌تنها هزینه رزرو به شما بر نخواهد گشت بلکه باید مجدداً اقدام به درخواست تعیین وقت سفارت هلند کنید.

اگر مسافرت شما گروهی یا خانوادگی است برای اینکه برای همگی در یک روز وقت سفارت هلند تعیین گردد، بهتر است که مشخصات همه افراد را در یک ایمیل به مرکز وی اف اس گلوبال ارسال کنید. لازم به ذکر است که اگر به دنبال اخذ ویزای طولانی مدت نوع D هستید

هزینه‌ای که جهت اخذ ویزای هلند باید پرداخت شود بر هر فرد بزرگ‌سال حدود 60 یورو، برای کودکان ۶ تا ۱۱ سال ۳۵ یورو و برای کودکان زیر ۶ سال این هزینه رایگان است. به یاد داشته باشید که در هنگام مراجعه به سفارت همه افراد باید حضور یابند، کودکان بالای 12 سال نیز حضورشان اجباری است اما کودکان زیر این سن نیازی به حضور ندارند . شما می‌توانید با ارتباط تلفنی با سفارت در مورد تعیین وقت سفارت هلند برای این دسته از کودکان به صورت مجزا اطلاع دقیق‌تری کسب کنید.

 

مدارک لازم جهت ارائه به سفارت کشور هلند

ما در این قسمت مدارک لازم جهت ارائه به سفارت کشور هلند را ذکر می‌کنیم، شما بعد از تکمیل و تهیه این مدارک باید در وقت تعیین شده در سفارت هلند حضور یافته و مدارک را ارائه کنید.

 1. همراه داشتن اصل پاسپورت با مدت زمان اعتباری حداقل 3 ماه از تاریخ ورود و حداقل 2 صفحهٔ خالی با امضا شخص دارنده - ارائه پاسپورت جداگانه برای هر مسافر الزامی است.
 2. یک عکس پرسنلی در سایز ۳۵ میلی‌متر در ۴۵ میلی‌متر رنگی با زمینه سفید - عکس باید جدید و تمام رخ باشد.
 3. ارائه تمامی مدارک شناسایی مانند شناسنامه و ترجمه آن به همراه کپی از تمامی صفحات آن
 4. اگر در گذشته به دیگر کشورهای عضو شینگن سفر کرده‌اید باید کپی از ویزاهای اخذ شده قبلی خود را نیز به همراه داشته باشید.
 5. ارائه اجازه‌نامه یا رضایت‌نامه محضری برای خروج از کشور برای افراد زیر 18 سال و خانوم های متأهلی که تنها سفر می‌کنند.
 6. ارائه مدارک توریستی و تفریحی بودن سفر شما، جهت اثبات بازگشت به کشور خود پس از اتمام سفر است.
 7. ارائه اسناد مربوط به مدت زمان سفر و اقامت در هتل
 8.  همراه داشتن اصل گواهی حساب بانکی به زبان انگلیسی با مهر و امضاء بانک و کارکرد سه ماه اخیر حساب‌های جاری - اگر گردش حسابتان موجود نبود می‌توانید گواهی موجودی حساب را ارائه کنید، همچنین می توانید مدارک سپرده یا سپرده‌های بانکی و گردش حساب را به زبان انگلیسی از طرف بانک همراه با مهر بین‌المللی ارائه نمایید.
 9. ارائه اصل و ترجمهٔ سند مالکیت با تائیدیه دادگستری

 

ارائه مدارک شغلی به سفارت هلند جهت اخذ ویزا

ارائه مدارک شغلی به سفارت هلند جهت اخذ ویزا یکی از مهم‌ترین موارد برای اخذ انواع ویزای هلند است، این مدارک حکم ضمانت‌نامه‌ای جهت اثبات توانایی پرداخت هزینهٔ سفر و سایر موارد است. مدارک شغلی برای هر کسب‌وکار به شرح زیر است:

الف- وکلا: پروانه وکالت

ب- پزشکان: پروانه مطب، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی

ج- مشاغل دولتی: آخرین فیش حقوقی و نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، آخرین لیست بیمه، حکم کارگزینی، میزان حقوق دریافتی و تأییدیه مرخصی

د- مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه و ارائه اصل آخرین روزنامه رسمی آن شرکت.

ه- بازنشسته‌ها: ارائه آخرین فیش حقوقی، ارائه حکم بازنشستگی

و- در صورت داشتن کار آزاد و مغازه و شرکت و کارگاه و ...: جواز کسب / آگهی تأسیس

ز- دانش آموزان، دانشجویان، معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه: اصل نامه اشتغال به تحصیل یا اشتغال به کار( دانش آموزان باید یک اجازه‌نامه کتبی از مدیر مدرسه با ذکر تاریخ سفر را به همراه داشته باشند. همچنین دانشجویان باید کارت دانشجویی و کپی آن را نیز ارائه نمایند).

 

بیمه مسافرت چیست؟

ارائه گواهی و بیمهٔ سلامت پزشکی در هنگام تکمیل مدارک به سفارت هلند الزامی است هم‌چنین تهیه بیمه‌ای موسوم به بیمه مسافرت برای هر مسافر اجباری می‌باشد، این بیمه شما را در زمان مشکلات و بیماری‌هایی که ممکن است در طول سفر روی دهد، پوشش می‌دهد. میزان پوشش این بیمه باید حداقل تا 30 هزار یورو باشد و هزینهٔ بیمه مسافرتی برای یک سفر یک ماهه بسته به شرکت بیمه‌گزار حدوداً ۴۰ تا ۱۰۰ هزار تومان خواهد بود.

 

سایر نکات که باید بدانید:

 1. بهترین و نزدیک‌ترین زمانی که می‌توانید اقدام به درخواست ویزای هلند نمایید ۳ ماه پیش از سفر است.
 2. در هنگام تکمیل مدارک خود دقت کافی را داشته باشید چراکه اگر هرگونه کمبودی در اسناد و مدارک شما باشد باید دوباره اقدام به درخواست ویزا نمایید.
 3. در هنگام مراجعه به سفارت هلند و حتی در طول سفر برای راحتی خود هم که شده از حمل وسایل و بار اضافی اجتناب کنید.
 4. تمامی مدارک قید شده نزد سفارت کشور هلند باقی می‌مانند اما چون ممکن است در طول سفر از شما درخواست یک سری مدارک را داشته باشند یک کپی از مدارک خود تهیه کنید و در طول سفر به همراه داشته باشید.
 5. بهتر است که کپی مدارک را بر روی برگه A4 و در یک نسخه ارائه کنید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط هلند، وقت سفارت هلند، ویزای هلند، تور هلند و تور اروپا        88851080-021.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید