دانلود کتاب های راهنمای گردشگری

خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 2149

ویزای استونی

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
ویزای استونی - 5.0 out of 5 based on 1 vote

شرایط دریافت ویزای استونی، اخذ روادید استونی

استونی یکی از کشورهای شرقی اروپا محسوب می شود، که مساحتی به اندازه شهر تبریز دارد و یک میلیون و 200 هزار نفر در این کشور زندگی می‌کنند. پایتخت این کشور شهر تالین است و گردشگرانی که بخواهند به استونی سفر کنند باید ویزای اروپا دریافت کنند. نظام سیاسی استونی جمهوری پارلمانی است و رییس جمهور این کشور از اختیارات محدودی برخوردار است، شخص رییس جمهور در این کشور از سوی نمایندگان پارلمان برای یک دوره ی پنج ساله انتخاب می شود.

در کشور استونی دریاچه ها و جنگل های متراکم زیادی وجود دارد که هنوز دست نخورده در طبیعت باقی مانده اند و سواحل بسیار زیادی در اطراف خود دارد. این طبیعت زیبا عاملی برای جذب توریست داخلی و خارجی شده است. استونی یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است و برای سفر به این کشور باید ویزای شینگن داشته باشید. بهترین راه برای دریافت ویزای شینگن تورگردشگری است.

ویزای استونی

انواع ویزای استونی
ویزای ترانزیت
برای ورود به ناحیه ی حمل و نقل بین المللی در یک فرودگاه استونی اجازه می دهد تا توقف کوتاهی داشته باشید و با هواپیمای دیگر به مقصد کشوری که مجوز ورود دارید، وارد شوید. 

ویزای بلند مدت
این نوع ویزا فقط در کشور استونی معتبر است و برای یک یا چند اقامت موقت در استونی صادر می شود. اگر شما بنا به دلایل شخصی یا کاری نیاز دارید که بیش از 90 روز در استونی اقامت داشته باشید باید از کنسولگری استونی درخواست ویزای طولانی مدت کنید. یک ویزای طولانی مدت می تواند با مدت اقامت حداکثر شش ماه و با یک دوره معتبر دوازده ماهه صادر می کنند. در شرایط خاصی برای یک شخص غیر استونی ویزای طولانی مدت صادر می شود، افرادی که اجازه تردد موقت در استونی را دارند و به مدت حداقل 5 سال این اقامت ادامه داشته باشند، دارای حداقل سطح زبان استونیایی، بیمه درمانی و درآمد قانونی دائمی در کشور استونی عواملی هستند که در صدور ویزای طولانی مدت تاثیرگذار می باشد.

ویزای استونی

ویزای کوتاه مدت
شما برای سفر به استونی با مدت زمان کمتر از 3 ماه، باید ویزای کوتاه مدت دریافت کنید. این نوع ویزا که به ویزای شینگن معروف است به شما اجازه میدهد تا در یک دوره ی 180 روزه به مدت حداکثر 90 روز در کشور استونی تردد داشته باشید و تا قبل از 90 روز باید استونی را ترک کنید.  

مراحل درخواست ویزای استونی
 1-      قرار ملاقات با کنسولگری استونی در کشور خود ، این درخواست ملاقات باید 1 تا 3 ماه قبل از عزیمت شما باشد، حتما این نکته را فراموش نکنید که برای تهیه ی بلیط ، زمان شروع سفرتان را حداقل بیشتر از 3 هفته کاری در نظر بگیرید.
 2-      2  نسخه از فرم درخواست ویزای شینگن  را پر کنید. این فرم ها رایگان و به صورت آنلاین قابل دسترس است. شما به راحتی میتوانید دانلود کنید و به طور کامل پر کنید. این فرم ها شامل بخش هایی ازجمله اطلاعات شخصی، آدرس، مقصد سفر، پاسپورت، بیمه و اطلاعات بازگشت است . شما باید کامل و خوانا آنها را پر کنید و یک کپی از آن داشته باشید و نزد خود نگه دارید.
3-      تاریخ انقضا گذرنامه خود را بررسی کنید . تاریخ انقاء پاسپورت شما باید حداقل 90 روز پس از تاریخ عزیمت شما به استونی باشد . پاسپورت شما نیز باید دارای 2 صفحه خالی باشد.
4-      گذرنامه شما در 10 سال گذشته صادر شده است.
5-      انتخاب صحیح عکس پاسپورت. عکس پاسپورت باید در اندازه ی 3*4 باشد، در این عکس صورت شما باید تقریبا 80 درصد از تصویر را بگیرد و باید گوش ها و خطوط مو را قابل نمایش باشد.
6-      رزرو هتل و اطلاعات پرواز بازگشت و خروج شما از استونی باید جداگانه و دقیق باشد، جهت تضمین بازگشت به کشور مبدا.
7-      شما که به کشور استونی سفر می کنید باید بیمه درمانی داشته باشید، حداقل پوشش هزینه های پزشکی باید 30،000 یورو میباشد.
8-      بیانیه های بانکی (پرینت حساب اصلی مسافر) که کمتر از 3 ماه دریافت کرده اید، برای نشان دادن مدارک مالی که هزینه ی سفر و اقامت در استونی را داشته باشید.  
9-      پرداخت  مبلغ درخواستی سفارت برای اخذ ویزای استونی
10-    تحویل به موقع مدارک، عکس ها و پرداخت هزینه ها
11-    در پایان انتظار 2 هفته ای تا 2 ماه جهت اعلام صلاحیت و دریافت اخذ ویزای هلند از جانب سفارت استونی.

 ویزای استونی

ویزای تحصیلی
برای به دست آوردن حق اقامت موقت، یک دانشجو باید در مدت 3 ماه از تاریخ ورود به کشور استونی، محل اقامت خود را در اداره محلی محل اقامت خود ثبت کند.  علاوه بر این، یک دانشجو یک ماه بعد از دریافت حق موقت اقامت خود باید برای کارت شناسایی استونیایی درخواست کند. مجوز اقامت موقت حداکثر یک سال معتبر است و باید حداقل 2 ماه قبل از تاریخ انقضا آن را تمدید کنید، کارت اعتباری استونی که برای دانشجویان صادر شده است یک سند است که اعلام می کند یک دانشجو اجازه اقامت موقت برای تحصیل در استونی دارد.

مدت اعتبار ویزای استونی
ویزای استونی از تاریخ صدور حداکثر 90 روز در یک دوره 180 روز معتبر است.  ویزای استونی قبل و بعد از آن دوره معتبر نخواهد بود .مجوز اقامت موقت در استونی(ویزای استونی) ممکن است تمدید شود، اگر اساس مجوز تغییر نکند و درخواست موجه باشد . متقاضی می تواند به منظور تمدید مجوز اقامت موقت به مرکز خدمات شهروندی و مهاجرت مراجعه کند و درخواست تمدید اقامت خود را ارائه دهد.

جهت اطلاع از تور اروپا و تور استونی با ما در تماس بلشید.    02188851080

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید