دانلود کتاب های راهنمای گردشگری

خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 2149

ویزای ایسلند

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
ویزای ایسلند - 5.0 out of 5 based on 1 vote

شرایط دریافت ویزای ایسلند، اخذ روادید ایسلند

ویزای ایسلند
شمالی ترین کشور اروپا ایسلند است. پایتخت و بزرگ ترین شهر ایسلند ریکیاویک می باشد. کشور ایسلند دارای آب و هوای سرد و قطبی بوده، اما تا حدی هوای معتدل در سطح کشور جریان دارد آب و هوای این کشور به آن اندازه که دیگران تصور می کنند سرد نیست. این کشور از جمعیت ۳۲۰ هزار نفری برخوردار بوده مردم آنجا به زبان ایسلندی صحبت میکنند. کشور ایسلند تقریبا 1800 دریاچه داشته که از آنها بهره های اقتصادی میکنند. اقتصاد کشور ایسلند برپایه ی ماهیگیری و صنایع شیلات، کشاورزی و گردشگری استوار است. سیب زمینی، از مهمترین محصولات کشاورزی ایسلند است. کشور ایسلند در رده بندی تولید برق رتبه اول جهانی را دارد، این کشور کل برق مصرفی خود را از منابع انرژی تجدید پذیر به دست می آورد.
در سفر به ایسلند وقتی ویزای شینگن را دریافت کردید و به این کشور سفر کردید فراموش نکنید که ساندویچ هات داگ یکی از محبوب ترین غذاهای این کشور بوده و کوسه گندیده، از غذاهای ملی کشور ایسلند می باشد و طرفداران زیادی هم دارد. سفر به ایسلند نیاز به شرایط و استثناهایی است که بین مردم اروپایی و غیر اروپایی وجود دارد.


قبل از سفر به اسلند خوب است که از قوانین گذرنامه و ویزا در مورد ورود به ایسلند اطلاعاتی داشته باشید، در ابتدا تمام بازدید کنندگان و گردشگران ایسلند باید یک پاسپورت معتبر داشته باشند. کشور ایسلند از تاریخ 25 مارس 2001 به کشورهای عضو شینگن ملحق شده است. بازدیدکنندگان از کشورهای غیر شینگن که در پاسپورت مسافرتی خود ویزای معتبر شینگن ندارند، برای بازدید از ایسلند نیاز به ویزای اروپا دارند و قبل از سفر به کشور ایسلند باید ویزای اسلند را درخواست کنید، البته توجه داشته باشید که سفارت ایسلند هر گونه درخواست ویزا را پردازش نمی کند با وجود تکمیل بودن مدارک طی یک فرآیند پیچیده ویزای شینگن صادر می شود.
انواع ویزای ایسلند
ویزای ترانزیت
این نوع ویزا، ویزای حمل و نقل فرودگاهی است. با داشتن این ویزا شما میتوانید در یکی از فرودگاه های تحت شینگن پرواز خود را تغیر دهید و به یک کشور شینگنی دیگر سفر کنید.
ویزای کوتاه مدت
این نوع ویزا به ویزای توریستی معروف است، اکثر گردشگران از این ویزا استفاده میکنند. ویزای کوتاه مدت به گردشگران اجازه میدهد که به مدت 90 روز در یک دوره ی 180 روزه در کشور ایسلند اقامت داشته باشند. اگر قصد دارید علاوه بر ایسلند از دیگر کشورهای تحت شینگن بازدید کنید باید به هنگام درخواست ویزا این مسئله را قید کنید تا یک ویزای چند گانه برای شما صادر شود.
ویزای بلند مدت
افراد بازرگان و تجار و همچنین دانشجویان نیاز به ویزای بلند مدت هستند. این نوع ویزا مخصوص افرادی که در طول سال چندین مرتبه قصد سفر به کشور ایسلند را دارند، می باشد. صدور ویزای بلند مدت کمی روند طولانی تری دارد و برای هرکسی هم صادر نخواهد شد.


مراحل درخواست ویزای ایسلند
 1-      قرار ملاقات با کنسولگری ایسلند در کشور خود ، این درخواست ملاقات باید 1 تا 3 ماه قبل از عزیمت شما باشد، حتما این نکته را فراموش نکنید که برای تهیه ی بلیط ، زمان شروع سفرتان را حداقل بیشتر از 3 هفته کاری در نظر بگیرید.
 2-      2  نسخه از فرم درخواست ویزای شینگن را پر کنید. این فرم ها رایگان و به صورت آنلاین قابل دسترس است. شما به راحتی میتوانید دانلود کنید و به طور کامل پر کنید. این فرم ها شامل بخش هایی ازجمله اطلاعات شخصی، آدرس، مقصد سفر، پاسپورت، بیمه و اطلاعات بازگشت است . شما باید کامل و خوانا آنها را پر کنید و یک کپی از آن داشته باشید و نزد خود نگه دارید.
3-      تاریخ انقضا گذرنامه خود را بررسی کنید . تاریخ انقاء پاسپورت شما باید حداقل 90 روز پس از تاریخ عزیمت شما به ایسلند باشد و همچنین پاسپورت شما نیز باید دارای 2 صفحه خالی باشد.
4-      گذرنامه شما در 10 سال گذشته صادر شده است.
5-      انتخاب صحیح عکس پاسپورت، عکس پاسپورت باید در اندازه ی 3*4 باشد، در این عکس صورت شما باید تقریبا 80 درصد از تصویر را بگیرد و باید گوش ها و خطوط مو را قابل نمایش باشد.
6-      رزرو هتل و اطلاعات پرواز بازگشت و خروج شما از ایسلند باید جداگانه و دقیق باشد، جهت تضمین بازگشت به کشور مبدا.
7-      شما که به کشور ایسلند سفر می کنید باید بیمه درمانی داشته باشید، حداقل پوشش هزینه های پزشکی باید 30،000 یورو میباشد.
8-      بیانیه های بانکی (پرینت حساب اصلی مسافر) که کمتر از 3 ماه دریافت کرده اید، برای نشان دادن مدارک مالی که هزینه ی سفر و اقامت در ایسلند را داشته باشید.  
9-      پرداخت  مبلغ درخواستی سفارت برای اخذ ویزای ایسلند
10-    تحویل به موقع مدارک، عکس ها و پرداخت هزینه ها
11-    در پایان انتظار 2 هفته ای تا 2 ماه جهت اعلام صلاحیت و دریافت اخذ ویزای ایسلند از جانب سفارت ایسلند.


مدت اعتبار ویزای ایسلند
مدت اعتبار ویزای ایسلند 90 روز می باشد، یعنی شما فقط حق دارید که به مدت 90 روز در کشور ایسلند اقامت داشته باشید و بعد آن باید 3 ماه بگذرد تا بتوانید دوباره برای ویزای شینگن درخواست کنید، اما در شرایط خاص که سفارت ایسلند تایید کند، ویزای شینگن یکساله برای شما صادر میشود.
جهت اطلاع از آفرهای تور اروپا و تور ایسلند با ما در تماس باشید.

دیدگاه‌ها

امیر
0 امیر جمعه, 06 بهمن 1396 16:12 پاسخ دادن
با سلام من ویزای توریستی ایسلند میخواستم اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید متشکرم

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید