دانلود کتاب های راهنمای گردشگری

خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 2149

ویزای جمهوری چک

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
ویزای جمهوری چک - 5.0 out of 5 based on 1 vote

شرایط درافت ویزای جمهوری چک، اخذ روادید جمهوری چک
کشور جمهوری چک در قلب اروپا قرار دارد و از اطراف با کشورهای آلمان، اسلواکی، لهستان و اتریش همسایه است. شهر پراگ پایتخت این کشور است و به دلیل زیبایی اش مقلب به عروس اروپا می باشد. جمهوری چک بیش از 10 میلیون نفر جمعیت داشته و مردم شهرهای جمهوری ک به زبان چکی صحبت می کنند و از دین مسیحیت پیروی می کنند.
کشور جمهوری چک جزء اتحادیه اروپا (منطقه ی شینگن) می باشد و برای سفر به این کشور نیاز به دریافت ویزای شینگن خواهد بود. سالانه گردشگران زیادی به بازدید از این کشور زیبا می آیند که هرکدام از این گردشگران خارجی (خارج از اتحادیه اروپا) ویزای جمهوری چک را دریافت کرده اند.

ویزای جمهوری چک
ویزا مجوزی است که به یک خارجی اجازه می دهد که به طور موقت در منطقه جمهوری چک ( شینگن ) تردد داشته باشد. بعد از صدور ویزای اروپا ، ویزا به صورت یک لیبل به گذرنامه شخص خارجی متصل می شود.  اگر متقاضی ویزا، همراه با یک کودک باشد و کودک در پاسپورت والدین خود ثبت شده باشد، در این صورت دو علامت ویزا در پاسپورت پدر و مادر صادر می شود.
سفر به کشور جمهوری چک با هدف مشخصی باید انجام شود، ممکن است این سفر باهدف گردشگری، دید و بازدید از اقوام، دوره درمانی و پزشکی، تحصیل، تجارت و بازرگانی و ازدواج انجام شود، و شما باید برای دریافت ویزای شینگن باید مدارک مختص به شرایط خود را ارائه دهید.  

ویزای جمهوری چک
انواع ویزای جمهوری چک

ویزای کوتاه مدت
این نوع ویزا معمول ترین ویزای اروپا می باشد که از سفارت جمهوری چک درخواست می شود. ویزای شینگن کوتاه مدت یعنی شخص متقاضی میتواند تا مدت 90 روز در یک دوره ی 180 روزه در کشور جمهوری چک اقامت داشته باشد و تا پایان این مدت زمان باید کشور جمهوری چک را ترک کنند. در شرایط خاص اگر قصد دارید به غیر جمهوری چک به کشورهای تحت شینگن دیگری سفر کنید نیاز به ویزای چندگانه دارید و باید به هنگام درخواست ویزا کشور مقصد را ذکر کنید، کشور مقصد کشوری است که میزان اقامت بیشتری در آن دارید.

ویزای بلند مدت
برخی از افراد بنا به دلایل تحصیلی، پزشکی و یا ازدواج نیاز دارند که بیش از 3 ماه در جمهوری چک اقامت داشته باشند، از این رو آنها باید برای ویزای بلند مدت اقدام کنند. این ویزا در طول دوره ی 6 ماهه صادر میشود. دانشجویانی که از این ویزا استفاده میکنند باید بعد از دریافت ویزای طولانی مدت برای دریافت کارت شهروندی موقت اقدام کنند، دانشجویان جهت تمدید ویزای تحصیلی شان به این کارت نیاز دارند.

ویزای ترانزیت
این ویزا از نامش پیداست که در چه زمانی مورد نیاز است. به هنگام جابجایی در ایستگاه های فرودگاهی باید ویزای ترانزیت داشته باشید تا به شما اجازه داده شود که جابجایی هواپیمایی داشته یاشید.

ویزای جمهوری چک
مراحل درخواست ویزای جمهوری چک
 1-      قرار ملاقات با کنسولگری جمهوری چک در کشور خود ، این درخواست ملاقات باید 1 تا 3 ماه قبل از عزیمت شما باشد، حتما این نکته را فراموش نکنید که برای تهیه ی بلیط ، زمان شروع سفرتان را حداقل بیشتر از 3 هفته کاری در نظر بگیرید.
 2-      2  نسخه از فرم درخواست ویزای شینگن را پر کنید. این فرم ها رایگان و به صورت آنلاین قابل دسترس است. شما به راحتی میتوانید دانلود کنید و به طور کامل پر کنید. این فرم ها شامل بخش هایی ازجمله اطلاعات شخصی، آدرس، مقصد سفر، پاسپورت، بیمه و اطلاعات بازگشت است . شما باید کامل و خوانا آنها را پر کنید و یک کپی از آن داشته باشید و نزد خود نگه دارید.
3-      تاریخ انقضا گذرنامه خود را بررسی کنید . تاریخ انقاء پاسپورت شما باید حداقل 90 روز پس از تاریخ عزیمت شما به جمهوری چک باشد و همچنین پاسپورت شما نیز باید دارای 2 صفحه خالی باشد.
4-      گذرنامه شما در 10 سال گذشته صادر شده است.
5-      انتخاب صحیح عکس پاسپورت، عکس پاسپورت باید در اندازه ی 3*4 باشد، در این عکس صورت شما باید تقریبا 80 درصد از تصویر را بگیرد و باید گوش ها و خطوط مو را قابل نمایش باشد.
6-      رزرو هتل و اطلاعات پرواز بازگشت و خروج شما از جمهوری چک باید جداگانه و دقیق باشد، جهت تضمین بازگشت به کشور مبدا.
7-      شما که به کشور جمهوری چک سفر می کنید باید بیمه درمانی داشته باشید، حداقل پوشش هزینه های پزشکی باید 30،000 یورو میباشد.
8-      بیانیه های بانکی (پرینت حساب اصلی مسافر) که کمتر از 3 ماه دریافت کرده اید، برای نشان دادن مدارک مالی که هزینه ی سفر و اقامت در جمهوری چک را داشته باشید.  
9-      پرداخت  مبلغ درخواستی سفارت برای اخذ ویزای جمهوری چک
10-    تحویل به موقع مدارک، عکس ها و پرداخت هزینه ها
11-    در پایان انتظار 2 هفته ای تا 2 ماه جهت اعلام صلاحیت و دریافت اخذ ویزای جمهوری چک از جانب سفارت جمهوری چک.

ویزای جمهوری چک
مدت اعتبار ویزای جمهوری چک
مدت اعتبار ویزامتفاوت است و بستگی به نوع ویزا دارد. اما معمول ترین ویزا، ویزای شینگن است که صادر می شود و به مدت 90 روز اعتبار دارد. اما در شرایط خاص اگر نیاز دارید که مدت زمان بیشتری اقامت داشته باشید باید به سفارت مراجه کنید و برای تمدید ویزای خود درخواست دهید تا اجازه ی اقامت مجدد برای شما صادر شود.

جهت اطلاع از آفرهای تور اروپا و تور جمهوری چک با ما در تماس باشید.              02188851080

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید