دانلود کتاب های راهنمای گردشگری

ویزای شینگن چیست؟

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
ویزای شینگن چیست؟ - 5.0 out of 5 based on 1 vote

ویزای شینگن چیست؟

حتماً تا کنون نام ویزای شینگن را شنیده اید، یا شاید هم حتی قصد دریافت این ویزا را داشته اید. در این مقاله قصد داریم دربارهٔ این ویزا به طور کامل توضیح دهیم و شما را با ویزای شینگن و انواع آن به طور کامل آشنا کنیم. همچنین در پایان نیز قصد داریم به نحوه صدور این ویزای شینگن بپردازیم، پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

معاهده شینگن چیست؟

این معاهده امضا شده است تا افرادی که ساکن کشور های اروپایی هستند بتوانند بدون اخذ ویزا به کشور هایی که این عهدنامه را امضا کردند وارد شوند . لازم به ذکر است این ویزا در سال 1985 امضا شد.

کشورهای عضو عهدنامه شینگن

درباره کشور هایی که این عهد نامه را امضا کردند باید گفت که تانون 26 کشور که عبارتند از آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، هلند، بلژیک،  لوکزامبورگ، سوئد، نروژ، فنلاند، دانمارک،  لیتوانی، لتونی، لهستان، مجارستان، اتریش، استونی، اسلواکی، اسلوانی، چک، ایسلند، مالت، یونان، لیختن اشتاین، سوئیس. از طرفی دیگر این کشورها به کشورهای دیگر نیز اجازه ورود به منطقه شینگن را با شرایطی خاص می دهند یعنی ساکنین و یا کسانی که تابعیت استرالیا، ژاپن، کره جنوبی، مالزی و تعدادی از کشور های قاره آمریکا را دارند، می توانند به مدت 90 روز به این کشور ها آمده و بدون اخذ ویزای شینگن به این کشورها سفر کنند. ساکنین یا کسانی که تابعیت این کشور ها را دارند می توانند به تمام این 26 کشور گفته شده سفر کرده و هر زمان که نیاز داشتند از هرکدام از این کشورها به کشور دیگری بروند. در ضمن برای دریافت ویزای شینگن پیشنهاد ما استفاده از موسسات رسمی است، زیرا از سال 91 سیستم یکپارچه سازی با نام VIS راه اندازی شده که برای دریافت ویزا اطلاعات به این سیستم ارجاع داده می شود. به همین دلیل استفاده از شرکت های معتبر بسیار مناسب و مطمئن تر است.

انواع مختلف ویزای شینگن

ویزای شینگن دارای 4 نوع مختلف A , B , C , D می باشد که در اینجا توضیحاتی راجب هرکدام به شما می دهیم:

ویزای شینگن نوع A

این نوع از ویزا را اصطلاحاً ویزای ترانزیت می دانند و معنی آن بدین گونه است که مسافر حق خروج از فرودگاه را ندارد. به عبارتی این ویزا برای مسافرانی صادر می شود که قصد تغییر هواپیما در کشورهای عضو شینگن را دارند و به وسیله این نوع از ویزا می توانند در فرودگاه مانده و هواپیمای خود را عوض کنند و به کشوری خارج از کشورهای عضو شینگن بروند.

ویزای شینگن نوع B

این ویزا میزان اندکی دست مسافران را باز می گذارد یعنی مسافران به وسیله آن می توانند از فرودگاه خارج شوند. در حقیقت این ویزا ویزای عبور است به معنی آن که به مسافر اجازه می دهد که از راه زمینی از کشور های شینگن عبور کند و از آنجا خارج شود.

ویزای شینگن نوع C

این  ویزا نوع توریستی ویزای شینگن می باشد. این ویزا را اکثر مسافران و ایرانیانی که قصد سفر به کشور های عضو عهد نامه شینگن دارند تهیه می کنند و همان طور که از اسم آن مشخص است دارای قابلیت ورود به کشورها و گشت و گذار در آن ها برای توریست ها می باشد.

ویزای شینگن نوع D

این نوع ویزا، ویزای بلند مدت است و طولانی ترین زمان سفر را برای دارندگانش فراهم میکند. بیشتر دارندگان این نوع از ویزا تجار و بازرگانان هستند. این افراد به این دلیل به استفاده از این نوع ویزا روی می آورند که بتوانند به راحتی چندین بار در طول سال به این کشورها سفر کنند.

نحوه و مراحل دریافت ویزای شینگن

دریافت ویزای یک کشور خارجی همواره مشکلات و دردسرهای خود را دارد. در صورتی که این ویزا، ویزای شینگن نیز باشد دردسر ها و مشکلات چندین برابر می شود از همین رو پیشنهاد ما به شما استفاده از مشاورین مجرب و کار کشته در این امور است زیرا اخذ ویزای شینگن اگر با افراد کارکشته و حرفه ای انجام پذیرد می تواند به راحتی انجام شده و شما به سرعت و مطمئن به خواسته خود و دریافت ویزا می رسید.


مراحل دریافت ویزا

مزاحل دریافت ویزا از چند مرحله نسبتاً ساده تشکیل شده است که در عمل چندان هم ساده نیستند. در اولین قدم همانطور که گفته شد باید با یک مشاور خوب مشورت کرده و برای اخذ ویزا کمک بگیریم. در مرحله بعدی نیز باید مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای شینگن را به مشاور یا موسسه مورد نظر ارسال کنید. حال به مرحله سوم کار می رسیم که یکی از مراحل اصلی است و آن گرفتن وقت سفارت در کشور مقصد مورد نظر که برای اخذ ویزای شینگن آنجا اقدام میکنید. وقت سفارت را می توان حضوری یا به صورت آنلاین و یا تلفنی نیز گرفت. بعد از طی این مراحل باید در مصاحبه سفارت شرکت کنید و سپس اگر در مصاحبه ای که سفارت برای اخذ ویزای شینگن برای شما ترتیب داده بود قبول شدید بعد از دو هفته می توانید ویزای خود را دریافت کنید.

تعیین وقت سفارت

یکی از مراحل سخت دریافت ویزا تعیین وقت و قبولی در مصاحبه سفارت است. اگر شما بخواهید برای سفر به یکی از کشورهای شینگن اقدام کنید نیاز است که از قبل نسبت به گرفتن وقت اقدام کنید. هنگامی که شما برای وقت مصاحبه به سفارت می روید به طور پیشفرض برای 4ماه آینده به شما وقت مصاحبه خواهند داد. فقط در برخی موارد که بحث فوریت های پزشکی یا برخی مسائل خاص دیگر میان باشد می توان زمان مصاحبه فوری گرفت، اما در حالت کلی زمان این عمل حدود 4 ماه می باشد از طرفی در هنگام مصاحبه اثر هر 10 انگشت شما برای VIS که پیش تر درباره آن توضیح دادیم گرفته می شود.

مدارک دریافت ویزا

برای دریافت ویزا از کشور های شینگن با وجود متفاوت بودن کشورها مدارک تقریباً یکسانی نیاز است به همین دلیل در اینجا به بررسی کلیت مدارک مورد نیاز می پردازیم.

در ابتدای کار فرم درخواست ویزا نیاز است، این فرم را باید روز مصاحبه همراه خود داشته باشید، همچنین این فرم باید از سفارت کشور شنگن مورد نظر تهیه شود و با وجود یکسان بودن نوع ویزا باز هم به نکته گرفتن فرم درخواست از سفارت مقصد باید توجه شود. در ضمن برای دریافت این فرم می توان به صورت اینترنتی و یا حضوری نیز اقدام کرد.

در قدم بعدی باید شناسنامه ایرانی خود را همراه داشته باشید و برای دریافت ویزای شینگن نیاز به ترجمه رسمی شناسنامه داشته و همچنین باید از تمام صفحات شناسنامه و گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار کپی داشته باشید. بعد از این موارد به عکس میرسیم، برای ویزای شینگن به 3 قطعه عکس نیاز است که در صورت وجود عکس و یا تصویری از همراهان در گذرنامه دو عدد عکس نیز برای آنها مورد نیاز می باشد. تا اینجا به تعدادی از مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای شینگن اشاره کردیم، حال نوبت آن است که درباره بقیه این مدارک صحبت کنیم. یکی دیگر از مدارک مورد نیاز ویزا اسناد شغلی می باشد که باید با امضا مدیر عامل و به همراه ترجمه ارائه شود همچنین فیش بانکی سه گردش آخر به همراه سربرگ انگلیسی که مهر بانک را دارد نیز الزامی است.

در صورتی که بیمه دارید قبض 3 ماه آخر بیمه را نیز باید همراه خود داشته باشید و در صورت موجود بودن سند ملکی به نام شخص درخواست دهنده. از دیگر شرایط داشتن بلیط پرواز رفت و برگشت و داشتن واچر اقامت در هتل مطابق با تاریخ بلیط های رفت و برگشت است. بعد از همه این موارد هنوز موارد دیگری نیز باقی مانده است. بیمه مسافرتی یکی از مهمترین و با اهمیت ترین مدارکی است که سفارت از شما طلب می کند، این بیمه باید توسط یک شرکت معتبر و دارای نماینده انجام شود و همچنین تا پایان مدت زمان سفر در کل کشور های شینگن که پیش تر درباره آن ها صحبت کرده بودیم معتبر باشد. اما در پایان دعوت نامه شما چک میشود که در صورتی که دعوت نامه از طرف اقوام و آشنایان ساکن در کشور شینگن مقصد دارید دیگر نیازی به رزرو هتل ندارید و می توانید از همین طریق به دریافت ویزای شینگن و سفر به منطقه شینگن بپردازید.

البته باید گفت که این مدارک به صورت کلی بیان شده است و باز هم مطابق با قانون هرکشور عضو شینگنی ممکن است برای آن ها کم و زیاد هایی وجود داشته باشد، اما این مدارک بیان شده را به نوعی می توان مدارک کلی دریافت این ویزا اعلام کرد و به نوعی این مدارک مدارک اصلی یا پایه ای دریافت ویزای شینگن می باشد که در موارد دیگر ممکن است نیاز باشد که مدارک دیگری نیز به آنها افزوده شود.

دیدگاه‌ها

ابراهیم بنی سعید
0 ابراهیم بنی سعید دوشنبه, 15 ارديبهشت 1393 16:10 پاسخ دادن
ایا بااخذویزای شنگن از سفارت اطریش در تهران میتوان وارد سوید شد.

****پاسخ مدیر سایت:

با سلام و عرض ادب

بله میتونید از نظر قانونی

ولی بهتر است ورودتون به کشور صادر کننده ویزاتون باشه

در صورت وجود هرگونه سوال در این زمینه میتوانید با ما در تماس باشید.
با آرزوی بهترینها برای شما

با تشکر
سفری دیگر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید