دانلود کتاب های راهنمای گردشگری

خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 2149

ویزای لوکزامبورگ

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
ویزای لوکزامبورگ - 5.0 out of 5 based on 1 vote

ویزای لوکزامبورگ
لوکزامبورگ در قلب اروپای غربی قرار دارد، یکی از کوچکترین کشورهای جهان است اما لوکزامبورگ دومین کشور ثروتمند جهان است و دسترسی آسانی به هر شهر بزرگ و کوچکی را در اطراف خود دارد  و در همسایگی کشورهای آلمان، بلژیک و فرانسه می باشد. لوکزامبورگ در طول تاریخ خود تحت کنترل بسیاری از ایالت ها قرار گرفته است اما در سال 1867 حاکمیت خود را از هلند گرفت و به یک کشور مستقل تبدیل شد، کشور لوکزامبورگ 2586 کیلومتر مربع زمین را به خود اختصاص می دهد، و جمعیت مردم در آنجا حدودا به 500 هزار نفر می رسد. زبان رسمی مردم لوکزانبورگ است اما در این کشور به زبان های فرانسه و آلمانی هم صحبت میشود. ارز لوکزامبورگ یورو (EUR) است.

ویزای لوکزامبورگ
شمال لوکزامبورگ در مقایسه با جنوب کشور شهرنشینی و کارگاه های صنعتی، تراکم کمتری دارد. مردم روستاهای شمال لوکزامبورگ در خانه های سنگی ضخیم با سقف شفاف زندگی میکنند. شبکه شهری در جنوب کشور تحت تأثیر پایتخت لوکزامبورگ قرار دارد و مدرن و پیشرفته تر می باشند. حدود سه چهارم نیروی کار کشور لوکزامبورگ در واحدهای بازرگانی، دولت و سایر مشاغل خدماتی مشغول به کار هستند و حدود یک پنجم نیروی کار در صنعت و ساخت و ساز مشغول به کار هستند و همچنین باقی مانده افراد در زمینه های کشاورزی و سایر فعالیت ها کار می کنند.
اقتصاد لوکزامبورگ برای ارتباط نزدیک خود با سایر نقاط اروپا قابل توجه است، زیرا لوکزامبورگ برای ایجاد یک بازار داخلی، بسیار کوچک است . رفاه لوکزامبورگ اساسا بر اساس صنعت فولاد بود، با این حال قدرت اقتصادی کشور به طور عمده از مشارکت در خدمات بانکی و مالی بین المللی درون اروپا به وجود آمد.  در قرن 21، فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک نیز بخش مهمی از اقتصاد لوکزامبورگ بود . در حال حاضر اقتصاد لوکزامبورگ به طور فزاینده ای وابسته به کارخانه های خارجی و دیگر شرکت های چند ملیتی است، این کارخانجات عمدتا تایر و موتور خودرو، مواد شیمیایی و فلزات را تولید می کنند. کشور لوکزامبورگ به طور کلی به عنوان بهترین مرکز سرمایه گذاری در اروپا شناخته شده است  و درحال حاضر تبدیل به یک مرکز مالی بین المللی گردیده است.
منابع طبیعی لوکزامبورگ بسیار زیاد نیستند و زمین های کشاورزی نسبتا کمی دارد، خاک های حاشیه ای در بسیاری از نقاط کشور خاک های مناسبی برای کاشت و برداشت نمی باشد، بخش های اراضی کشاورزی کوچکتر از 50 هکتار هستند. در واقع، لوکزامبورگ هیچ چیزی را ندارد که به توسعه کشاورزی یا صنعت کمک کند،  ریشه های رشد اقتصادی آن در استفاده از سرمایه و خلاقیت نیروی کار آن است تا منابع طبیعی.
دوره های تحصیلی از سن 6 سالگی شروع میشود، سیستم آموزشی ترکیبی از مدارس ابتدایی و متوسطه را که توسط دولت های محلی و محلی و موسسات مذهبی اداره می شود، زبان اصلی آموزش لوگزامبورگ است اما تاکید قابل توجهی بر مطالعات زبان دانش آموزان وجود دارد، به همین دلیل آموزش زبان آلمانی در سال اول شروع میشود و زبان فرانسه در سال دوم اضافه میگردد. زبان آلمانی در مدرسه ابتدایی و در آموزش فنی تمرکز بیشتری دارد، در حالی که در آموزش متوسطه تاکید بر زبان فرانسه بیشتر میشود، از این رو بسیاری از جوانان لوکزامبورگی از لحاظ تحصیلات در رده های عالی قرار دارند.

ویزای لوکزامبورگ
کشور لوکزامبورگ دارای آب و هوای نیمه قاره ای بوده که زمستان های سرد و تابستان های نیمه گرمی دارد. بارش باران در لوکزامبورگ بسیار مکرر و نسبتا فراوان است، این بارندگی در زمستان بیشتر و در بهار کمتر است. بهترین زمان برای بازدید از لوکزامبورگ اواسط ماه مه تا اواسط سپتامبر می باشد، در این زمان درجه حرارت به طور کلی دلپذیر است و آب و هوا متغیر است، آب و هوا در  نیمه دوم ماه سپتامبر شروع به سردی و ابری میشود و جنگل های اطراف رنگ و روی پاییزی را به خود میگیرد. اگر در تور لوکزامبورگ شرکت میکنید، در فصل زمستان لباس گرم، ژاکت، کت و چتر همراه خود داشته باشید و اگر در روزهای تابستانی قصد عزیمت دارید تی شرت، شلوار بلند و ژاکت برای شب و برای روزهای بارانی  در میان لوازم سفرتان جا دهید.
با کمی تامل متوجه میشوید که زندگی در لوکزامبورگ خوب است، به طور مداوم در میان سه کشور برتر جهان و ثروتمند قرار گرفته است. پایتخت دارای زیبایی شگفت انگیزی است که به هسته ی تاریخی یونسکو معروف می باشد، در امتداد شهر لوکزامبورگ یک صخره چشمگیر قرار دارد و فراتر از آن، جنگل های سرسبز و زیبایی وجود دارد که آماده برای تفریح و جنگل نوردی می باشد.
گردشگران کشورهای غیر اتحادیه اروپا که مایل به بازدید از کشور لوکزامبورگ هستند باید قبل از عزیمت برای آنها ویزای اروپا از جانب سفارت لوکزامبورگ صادر شود. از آنجایی که کشور لوکزامبورگ جز کشور های اتحادیه ی اروپا است، برای سفر نیاز به ویزای شینگن خواهد بود.
برای سفر به لوکزامبورگ ، ویزای شینگن را باید از کنسولگری کشور لوکزامبورگ درخواست کنید، به عنوان یک قاعده کلی، درخواست ویزا باید در کشوری که متقاضی به طور قانونی اقامت دارد درخواست دهد. در صورتی که سفارت لوکزامبورگ در آن کشور وجود نداشته ، درخواست ویزای شینگن باید به کنسولگری لوکزامبورگ ارائه شود.

ویزای لوکزامبورگ
درخواست ویزای شینگن میتواند دلایل و اهداف متاوتی داشته باشد، کسب و کار، بازدید از خانواده و دوستان، رویدادهای فرهنگی و کنفرانس و ورزشی، توریستی، ازدواج و تحصیل هرکدام میتوانند دلایل معتبری برای درخواست ویزای اروپا و سفر به کشور لوکزامبورگ باشد. درحالیکه برای همه ویزای توریستی تنها خود مسافر می تواند درخواست خود را به صورت شخصی ارسال کند و نمایندگان و آژانس های مسافرتی مجاز نیستند که از طرف متقاضیان درخواست ارسال کنند.
ویزای شینگن بسته به مدت زمان و ماهیت بازدید انواع مختلفی دارد ، 3 نوع ویزا وجود دارد: ویزای کوتاه مدت، ویزای بلند مدت و ویزای ترانزیت.  بسته به هدف سفر، متقاضیان باید تصمیم بگیرند که کدام نوع ویزا مناسب وضعیت شان بوده که آن را درخواست دهند. متقاضیان باید به دقت شرایط مربوط به درخواست ویزا را مطالعه کنند در غیر این صورت درخواست شان کنسل میشود.  
ویزای کوتاه مدت
این نوع ویزا امکان اقامت 90 روزه در کشور لوکزامبورگ را برای شما فراهم میکند. ویزای کوتاه مدت دوره های 180 روزه دارد یعنی بعد از گذشت 6 ماه شما میتوانید مجدد درخواست ویزا دهید و به کشور لوکزامبورگ سفر کنید. برای سفرهای توریستی، کسب و کار، دیدار خانواده و رویدادهای فرهنگی و ورزشی باید از ویزای کوتاه مدت استفاده کنید.  
ویزای توریستی یا گردشگری، این ویزا راحت ترین ویزاها می باشد و در فاصله ی زمانی کمتری صادر میشود. برای دریافت ویزای توریستی جز مدارک عمومی مدارک خاص دیگری نیازی نیست.
ویزای بلند مدت
اگر در سفر به کشور لوکزامبورگ نیاز به اقامت بیشتر از 90 روزه دارید از ویزای بلند مدت استفاده کنید. معمولا از این ویزا برای تحصیل، ازدواج و دوره های درمانی استفاده میشود.
ویزای تحصیلی، برای دانشجویان و کارآموزان صادر میشود و آنها باید مدارک تحصیلی ، مدارک ثبت نام در دانشگاه های لوکزامبورگ و تاییدیه ی پشتوانه ی مالی را برای دریافت ویزای تحصیلی به سفارت لوکزامبورگ ارائه دهند.
ویزای پزشکی، برای گذراندن دوره های درمانی در بیمارستان های لوکزامبورگ باید ویزای پزشکی دریافت شود، افرادی که تقاضای دریافت ویزای پزشکی دارند باید گواهی تیم پزشکی لوکزامبورگ و دیگر مدارک پزشکی بیمار به سفارت ارائه دهند.
ویزای ازدواج، این ویزا از ویزاهای بلند مدتی است که اقامت دائم را همراه خود دارد. مدارک اثبات شهروندی همسر (خانم یا آقا)، گواهی تایید ازدواج رسمی، نتایج آزمایش DNA جهت اثبات خواهر و برادر نبودن و سوابق کاری و مالی شخص پرتغالی ( در صورتیکه شوهر تبعه ی پرتغالی باشد. ) از مدارک الزامی این ویزا می باشد.
ویزای ترانزیت
این نوع ویزا را ویزای حمل و نقل هوایی میگویند. مسافرانی که قصد سفر به کشور دیگری دارند که مقصد یا کشورهای عبوری عضو شیگن باشد نیاز به ویزای ترانزیت دارند. این مسافران باید در یکی از ایستگاه های فرودگاهی تغییر مسیر دهند و از یک هواپیما به یک هواپیمای دیگر جابجا شوند، فراموش نکنید که با داشتن ویزای ترانزیت هیچ مسافری حق ندارد که از فرودگاه خارج شود و فقط میتواند درون فرودگاه تردد داشته باشد.

ویزای لوکزامبورگ
مراحل دریافت ویزای لوکزامبورگ
1.    قرار ملاقات با کنسولگری پرتغال در کشور خود البته در صورتی که در کشور شما سفارت لوکزامبورگ نباشد باید به یکی از کشور های همسایه که این سفارت در آنجا شعبه دارد، مراجعه کنید، این درخواست ملاقات باید 1 تا 3 ماه قبل از سفر شما انجام شود.
2.    2 نسخه از فرم درخواست ویزای شینگن را پر کنید. این فرم ها رایگان بوده و به صورت آنلاین قابل دسترس است. شما به راحتی میتوانید دانلود کنید و به طور کامل پر کنید. این فرم ها شامل بخش هایی ازجمله اطلاعات شخصی، آدرس، مقصد سفر، شماره پاسپورت، بیمه و اطلاعات بازگشت است. شما باید به طور کامل و خوانا آنها را پر کنید و یک کپی از آن بگیرید و نزد خود نگه دارید.
3.    تاریخ انقضا گذرنامه خود را بررسی کنید . تاریخ انقاء پاسپورت شما باید حداقل 90 روز پس از تاریخ عزیمت شما به کشور لوکزامبورگ باشد و همچنین پاسپورت شما نیز باید دارای 2 صفحه خالی باشد.
4.    گذرنامه شما در 10 سال گذشته صادر شده باشد و اگر بیش از 10 سال باشد در روند صدور ویزا خلل ایجاد میشود.
5.    انتخاب صحیح عکس برای ویزا، عکس شما باید در اندازه ی 3*4 باشد، در این عکس صورت شما باید تقریبا 80 درصد از صفحه ی عکس را بگیرد و باید گوش ها و خطوط مو قابل نمایش باشد.
6.    برای کودکان (کمتر از 18 سال) که والدین همراه آنها نیست، رضایت کتبی والدین یا قیم که توسط دفتر اسناد رسمی تایید شده  باشد باید همراه دیگر مدارک ارائه دهید.
7.    مدارک  رزرو هتل و اطلاعات پرواز بازگشت و خروج شما از کشور لوکزامبورگ باید جداگانه و دقیق باشد، این اطلاعات جهت تضمین بازگشت به کشور مبدا می باشد. در سفر به لوکزامبورگ چون یک کشور تحت شینگن است سعی کنید زمان شروع سفرتان یا همان بلیط رفت تان را 3 هفته کاری بعد از اقدام صدور ویزا در نظر بگیرید.
8.    شما که به کشور لوکزامبورگ سفر می کنید باید بیمه درمانی داشته باشید، حداقل پوشش هزینه های پزشکی 30،000 یورو میباشد  که باید پرداخت کنید.
9.    بیانیه های بانکی (پرینت حساب اصلی مسافر)، آخرین گزارش از حساب بانکی نهایتا تا 90 روز معتبر میباشد، اگر بیشتر از این مدت باشد از نظر سفارت منسوخ می باشد. این مدارک برای نشان دادن توانایی مالی   شما جهت پرداخت هزینه های سفر و اقامت شما می باشد.
10.   پرداخت مبلغ درخواستی سفارت برای اخذ ویزای لوکزامبورگ.
11.   تحویل به موقع مدارک و عکس ها ، پرداخت هزینه ها به سفارت لوکزامبورگ.
12.   مرحله ی پایانی صبر و شکیبایی است، شما باید 2 هفته تا 2 ماه صبر پیشه کنید که صلاحیت و یا عدم صلاحیت اخذ ویزای لوکزامبورگ از جانب سفارت اعلام شود.

ویزای لوکزامبورگ

فراموش نکنید که اگر درخواست شما برای یک ویزای توریستی به هر دلیلی رد شود یا رد شود، هزینه درخواست شما بازپرداخت نمی شود، نکته ی دیگر اینکه هزینه ویزا برای کودکان زیر 6 سال دریافت نمیشود، تبدیل ارز بر اساس نرخ تبدیل فعلی انجام میشود و ممکن است مقدار هزینه ها تغییر کند، هزینه ی درخواست ویزا که از جانب سفارت دریافت میشود در هر زمان تغییر می کند.
ویزای چند بار ورود و یک بار ورود
ویزای چند بار ورود ویزایی است که به شما اجازه میدهد چندین مرتبه در سال به کشور لوکزامبورگ سفر کنید و در هر ورود میتوانید 90 روز اقامت داشته باشید. این نوع ویزا برای هر نوع ویزایی ممکن است صادر شود، بنا به شرایطی که سفارت لوکزامبورگ تعیین میکند، شما میتوانید ویزای چندبار ورود درخواست دهید. در حالیکه ویزای یکبار ورود از نامش پیداست که با یک ویزا شما میتوانید یکبار به لوکزامبورگ سفر کنید و بعد از بازگشت باطل میشود.
جهت اطلاع از آفرهای تور اروپا و تور لوکزامبورگ با ما در تماس باشید.           02188851080

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید