دانلود کتاب های راهنمای گردشگری

خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 2149

ویزای لیتوانی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

شرایط دریافت ویزای لیتوانی، اخذ روادید لیتوانی

جمهوری لیتوانی کشوری است و کشورهای روسیه، بلاروس، لتونی و لهستان از همسایگان کشور لیتوانی می باشد. نزدیک به ۳۳ درصد از این کشور را منطقه‌ای جنگلی و نیمه جنگلی پوشش می دهد. و آب و هوا در نقاط مختلف لیتوانی متفاوت است. در مناطق غربی ملایم و معتدل است و در مناطق شرقی تنوع دمایی بسیار است. کشور لیتوانی ۲۵ سال قبل از شوروی جدا شد و استقلال پیدا کرد، درحالیکه لیتوانی از سال 2007 جزء کشورهای حوزه شینگن قرار گرفته است و برای سفر به لیتوانی نیاز به دریافت ویزای اروپا دارید. از آنجاییکه کشور لیتوانی در ایران سفارت ندارد، برای دریافت ویزای لیتوانی باید به نزدیک ترین سفارتش در آنکارا سفر کنید.


در این سالها مهاجرت به  کشور لیتوانی افزایش یافته است و دسترسی به آبهای آزاد از راه دریای بالتیک، زیرساخت های حمل و نقل متصل به اتحادیه اروپا، امنیت بالای اجتماعی، هزینه های پایین زندگی در مقایسه با دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا عوامل موثر و تاثیر گذار در مهاجرت به لیتوانی میباشد.
بدیهی است، شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای رفتن از یک کشور به کشور دیگر نیازی به اخذ ویزای شینگن ندارند. این شرایط  نیز در مورد کشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا  اعمال می شود و اتباع کشورهای دیگر به ویزای اروپا نیاز دارند. هنگام درخواست ویزای شینگن، مدارک خود را با دقت آماده کنید.  هر گونه مستندات و اطلاعات غلط یا ناقص ممکن است تقاضای ویزا ی شما رد شود، یا با تاخیر صادر شود.


مراحل درخواست ویزای لیتوانی
 1-      قرار ملاقات با کنسولگری لیتوانی در کشور خود ، این درخواست ملاقات باید 1 تا 3 ماه قبل از عزیمت شما باشد، حتما این نکته را فراموش نکنید که برای تهیه ی بلیط ، زمان شروع سفرتان را حداقل بیشتر از 3 هفته کاری در نظر بگیرید.
 2-      2  نسخه از فرم درخواست ویزای شینگن را پر کنید. این فرم ها رایگان و به صورت آنلاین قابل دسترس است. شما به راحتی میتوانید دانلود کنید و به طور کامل پر کنید. این فرم ها شامل بخش هایی ازجمله اطلاعات شخصی، آدرس، مقصد سفر، پاسپورت، بیمه و اطلاعات بازگشت است . شما باید کامل و خوانا آنها را پر کنید و یک کپی از آن داشته باشید و نزد خود نگه دارید.
3-      تاریخ انقضا گذرنامه خود را بررسی کنید . تاریخ انقاء پاسپورت شما باید حداقل 90 روز پس از تاریخ عزیمت شما به لیتوانی باشد و همچنین پاسپورت شما نیز باید دارای 2 صفحه خالی باشد.
4-      گذرنامه شما در 10 سال گذشته صادر شده است.
5-      انتخاب صحیح عکس پاسپورت. عکس پاسپورت باید در اندازه ی 3*4 باشد، در این عکس صورت شما باید تقریبا 80 درصد از تصویر را بگیرد و باید گوش ها و خطوط مو را قابل نمایش باشد.
6-      رزرو هتل و اطلاعات پرواز بازگشت و خروج شما از لیتوانی باید جداگانه و دقیق باشد، جهت تضمین بازگشت به کشور مبدا.
7-      شما که به کشور لیتوانی سفر می کنید باید بیمه درمانی داشته باشید، حداقل پوشش هزینه های پزشکی باید 30،000 یورو میباشد.
8-      بیانیه های بانکی (پرینت حساب اصلی مسافر) که کمتر از 3 ماه دریافت کرده اید، برای نشان دادن مدارک مالی که هزینه ی سفر و اقامت در لیتوانی را داشته باشید.  
9-      پرداخت  مبلغ درخواستی سفارت برای اخذ ویزای لیتوانی
10-    تحویل به موقع مدارک، عکس ها و پرداخت هزینه ها
11-    در پایان انتظار 2 هفته ای تا 2 ماه جهت اعلام صلاحیت و دریافت اخذ ویزای هلند از جانب سفارت لیتوانی.


انواع ویزای لیتوانی

ویزای کوتاه مدت
اگر می خواهید برای مدت کوتاهی از لیتوانی دیدن کنید باید ویزای کوتاه مدت درخواست کنید، شما باید مقصد خود را سفر به لیتوانی انتخاب کنید، این ویزای شینگن اجازه میدهد که شما حداکثر 90 روز در لیتوانی اقامت داشته باشید و قبل از این مدت زمان کشور لیتوانی را ترک کنید. در واقع این ویزا مجوزی برای تردد شما در کشور لیتوانی است.
ویزای بلند مدت
با این ویزا، شما اجازه ورود به لیتوانی را بدست ما آورید و شما مجاز هستید که به مدت بیشتر از 3 ماه در کشور لیتوانی اقامت داشته باشید. ویزای بلند مدت ممکن است یک یا چند ورودی باشد، منظور از چند ورودی به این معنی است که در یک سال چندین بار با فاصله ی زمانی کوتاه به کشور لیتوانی سفر میکنند.
ویزای ترانزیت، ویزای حمل و نقل هوایی
این نوع ویزا در شرایط خاصی صادر می شود و اگر قصد داشته باشید بین دو یا چند کشور تحت اتحادیه اروپا سفر کنید. ویزای ترانزیت مجوزی برای جابجایی بین المللی است که در ایستگاه فرودگاهی از یک هواپیما به هواپیمای دیگر جابجا می شوید.     

اگر شما میخواهید فقط یک کشور شینگن را ببینید، باید به سفارت آن کشور درخواست ویزا کنید اما اگر می خواهید به دو یا چند کشور شینگن سفر کنید، به سفارت کشور مقصد اصلی ( مقصد خود را کشوری در نظر بگیرید که بیشترین اقامت را دارید ) درخواست ویزای خود را اعمال کنید.  اگر قصد سفر به دو یا چند کشور شینگن دارید اما مقصد اصلی ندارید، باید برای سفارت کشوری که برای اولین بار از آن بازدید میکنید، درخواست ویزای خود را اعمال کنید.
 
 
شما میتوانید بنا به هر دلیلی به کشور لیتوانی سفر کنید البته اگر سفر شما در مدت زمان کمتر از 3 ماه به اتمام میرسد باید ویزای کوتاه مدت درخواست دهید و مدارکی که بسته به نوع سفرتان باید به سفارت ارائه دهید عبارتند از:
سفرهای تجاری
دعوت نامه از شرکت یا سازمان دعوت کننده
نامه متقاضی از کارفرمای متقاضی
گواهی ثبت شرکت کارفرما
اسناد مالی کارفرمای متقاضی یا اسناد اضافی که فعالیت های شرکت را اثبات کند.
هویت متقاضی ویزا
شرح هدف سفر (جلسات، کنفرانس ها، آموزش ها و رویدادهای مربوط به کسب و کار)
اطلاعات از مدت زمان و مکان اقامت در کشور لیتوانی
سفرهای تحصیلی
اگر هدف شما از سفر به لیتوانی برای تحصیل، مطالعات و یا تحقیق باشد گواهی ورود یا ثبت نام در دانشگاه یا موسسه آموزشی را همراه دیگر مدارکتان ارائه دهید.

سفرهای توریستی و گردشگری
گواهی آژانس مسافرتی که رزرو یک سفر توریستی تأیید کند و نشان دهد که برنامه ی سفر شما برای تفریح و گردشگری می باشد.


بازدید از خانواده و دوستان
اگر هدف سفر به لیتوانی، دیدار از خانواده و دوستان باشد شما باید گواهی اثبات رابطه خانوادگی تان را به سفارت ارائه دهید.


شرکت در مراسم های فرهنگی، ورزشی یا مذهبی
دعوت نامه ی رسمی از طرف شرکت دعوت کننده
بلیط رفت و برگشت
لیست کامل اسامی اعضای گروه سفر


سفرهای درمانی و پزشکی
گواهی نامه از یک پزشک یا یک تیم پزشکی که بیمار نیاز به درمان ویژه پزشکی در لیتوانی را دارد، تایید کند.
پرینت از موجودی حساب برای اثبات پیش پرداخت درمان
هرگونه مکاتبات پزشکی دیگری که بین بیمار و موسسه پزشکی دریافت کرده اید را به سفارت ارائه دهید.


در شرایط خاصی شما نیاز به یک سفر طولانی مدت به کشور لیتوانی داشته دارید، در این صورت برای دریافت ویزای طولانی مدت باید مدارکی بیش از مدارک اصلی به سفارت ارائه دهید، در این بخش به ذکر این مدارک میپردازیم:
سفرهای تجاری و اقتصادی
یک شخص بیگانه زمانی در کشور لیتوانی میتواند کار کند که مجوز کار از جمهوری لیتوانی کسب کرده باشد، اجازه کار در جمهوری لیتوانی ممکن است توسط کارگزاری لیتوانی در وزارت کار و امور اجتماعی جمهوری لیتوانی صادر شود.
بیمه درمانی معتبر در کل مدت زمان اقات  
تاییدیه رزرو بلیط بلیط هواپیما
گواهی ثبت شرکت در کشور لیتوانی
شواهد مستند در مورد توانایی معیشت در جمهوری لیتوانی (پرینت موجودی حساب بانکی)
اسناد مستند در مورد تجربه کاری
اثبات مهارت های حرفه ای
پرداخت هزینه کنسولگری


سفرهای تحصیلی و آکادمی
یک دانشجوی خارجی برای تحصیل در جمهوری لیتوانی باید ویزای طولانی مدت درخواست دهد بطوریکه این ویزا در طول مدت زمان تحصیل هر سال تمدید می شود.
رزرو بلیط بلیط هواپیما
 نامه های دریافتی از موسسه آموزش عالی کشور لیتوانی
گواهی ثبت نام در دانشگاه یا موسسه آموزشی در لیتوانی
تاییدیه بانکی از معاشات 3 ماهه در کشور بانکی

مدت اعتبار ویزای لیتوانی
ویزای لیتوانی از تاریخ صدور حداکثر 90 روز در یک دوره 180 روز معتبر است. ویزای لیتوانی قبل و بعد از آن دوره معتبر نخواهد بود .مجوز اقامت موقت در لیتوانی (ویزای لیتوانی) ممکن است تمدید شود، اگر اساس مجوز تغییر نکند و درخواست موجه باشد ، متقاضی می تواند به منظور تمدید مجوز اقامت موقت به مرکز خدمات شهروندی و مهاجرت مراجعه کند و درخواست تمدید اقامت خود را ارائه دهد.
جهت اطلاع از آفرهای تور اروپا و تور لیتوانی با ما در تماس باشید.          02188851080

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید