دانلود کتاب های راهنمای گردشگری

خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 2149

ویزای نروژ

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

شرایط اخذ ویزای نروژ ، دریافت روادید نروژ
از لحاظ جغرافیایی نروژ در حدود شمال اروپا قرار دارد، نقطه شمالی اروپا را در اختیار دارد و بخشی از شبه جزیره اسکاندیناوی است. نروژ جمعیتی حدود 5 میلیون نفر دارد و این دومین کشور کم جمعیت در اروپا است که اکثریت آن در اسلو و بخش شرقی کشور زندگی می کنند و در حالی که زبان رسمی نروژی است. نروژ یکی از طولانی ترین و ناهموار ترین خطوط ساحلی در جهان است و حدود 50،000 جزیره را داراست. نروژ یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان به علت وجود صنعت نفت است که امروزه مهمترین بخش اقتصاد نروژ را پوشش میدهد ، نفت باعث شده که به سطح بالایی از رفاه عمومی کمک کرده باشد.

ویزای نروژ
نروژ یکی از کشورهای اتحادیه اروپا است که برای سفر به آنجا نیاز به ویزای شینگن دارید. انواع مختلفی از ویزای نروژ وجود دارد.  نوع ویزا که برای آن درخواست میکنید، بستگی به دلیل سفر شما به نروژ و مدت اقامت شما خواهد داشت به عنوان مثال ممکن است شما برای یک سفر توریستی، دیدار از دوستان و خانواده، کسب و کار و یا تحصیل عازم کشور نروژ باشید. مهاجران کشورهای شینگن می توانند در نروژ تا 90 روز بدون درخواست ویزا نروژ اقامت کنند . این نیز برای اتباع خارجی که دارای مجوز اقامت (ویزای نروژ) هستند میتوانند در نروژ اقامت داشته باشند.
چه کسی باید برای دریافت یک ویزای شینگن جهت بازدید از نروژ درخواست کند؟
اکثریت مردم از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا نیاز به ویزا شینگن برای بازدید از نروژ دارند.  البته برای اتباع کشورهایی که قرارداد لغو درخواست ویزا با نروژ را بسته اند، استثناء صورت می گیرد و نیازی به درخواست ویزای نروژ را ندارند. اگر شما کمتر از 90 روز به نروژ سفر می کنید، می توانید درخواست ویزای بازدید کننده یا (ویزای شنگن) را ثبت کنید.

چه کسی باید برای اجازه اقامت برای کار در نروژ درخواست دهد؟
اگر شما یک شهروند غیر اتحادیه اروپا / EEA هستید، برای کار در نروژ نیاز به اقامت خواهید داشت. بعضی از استثنا ها ممکن است که در شرایط اخذ ویزا تغییر ایجاد کند . نوع مجوز طبق نوع کار و شایستگی کارمند متفاوت است.
چه کسی باید از طریق طرح EU / EEA ثبت نام کند؟
اگر شما شهروند یک کشور اتحادیه اروپا هستید، می توانید به نروژ بدون درخواست ویزا یا اجازه اقامت به نروژ سفر کنید و کار کنید. با این حال، اگر شما در نروژ بمانید و برای بیش از سه ماه کار کنید، باید در مرکز پلیس ثبت نام کنید و شماره شناسه نروژی و کارت مالیاتی را دریافت کنید.

ویزای نروژ
اگر شما میخواهید به اکثر نقاط شینگن سفر کنید ویزای خود را برای کل منطقه شینگن رد کنید، اما ویزای شینگن دیگری وجود دارد که می توانید درخواست کنید که فقط نروژ را پوشش دهد یعنی همان ویزای نروژ صادر میشود. با این حال ویزای اروپا تحت هر شرایطی و به راحتی اعطا نمی شود.
ویزا با اعتبار محدود
اگر شما اسناد سفرتان را دریافت کرده اید که به شما اجازه ورود به مناطق خاص شینگن را نمی دهد، اما اجازه ورود به دیگر مناطق را می دهد، شما میتوانید درخواست صدور یک VLTV دهید که با این وجود فقط در شینگن معتبر است.
ویزای اضطراری
اگر شما نیاز به سفر نروژ دارید، اما بدون ویزای نروژ وارد نروژ می شوید، در این صورت باید یک ویزای اضطراری صادر کنید . با این حال، این تنها تحت شرایط خاص و بسیار نادر صادر می شود.  به طور معمول، اگر شما بدون ویزا وارد نروژ شوید، حتما به شما دستور داده می شود که بلافاصله این کشور را ترک کنید و پیگرد قانونی دارد.اما  اگر شما نیاز به یک ویزا اضطراری دارید، باید با یک پلیس نروژی در مرز تماس بگیرید و درخواست ویزای اضطراری کنید تا صادر شود.
ویزای حمل و نقل هوایی
اگر شما یک ملیتی دارید که که عضو شینگن نیست، باید برای یک ویزای حمل و نقل هوایی که به شما اجازه توقف در فرودگاه نروژ را می دهد، درخواست کنید.  یک ویزا حمل و نقل هوایی اجازه می دهد تا شما در یک منطقه حمل و نقل فرودگاه نروژ صرف کنید، اما شما اجازه ورود به نروژ را ندارید.
ویزای قایقرانی تفریحی در نروژ
اگر شما مایل به شنا در آب های نروژ هستید، باید یک ویزا و یک مجوز ویژه قایقرانی داشته باشید. این ویزا تنها یک بار در طول ماه های ماه می و سپتامبر اعطا می شود . اما فراموش نکنید که شما نمیتوانید دوباره در همان سال درخواست کنید.

ویزای نروژ
مراحل درخواست ویزای نروژ
1-      قرار ملاقات با کنسولگری نروژ در کشور خود ، این درخواست ملاقات باید 1 تا 3 ماه قبل از عزیمت شما باشد، اما بعد از اینکه شما بلیط هواپیما را خریداری کرده اید و ترتیب سفر را تهیه کرده اید ، ولی حتما این نکته را فراموش نکنید که برای تهیه ی بلیط ، زمان سفرتان حداقل بیشتر از 3 هفته کاری در نظر بگیرید.
2-      2  نسخه از فرم درخواست ویزای شینگن را پر کنید. این فرم ها رایگان و به صورت آنلاین قابل دسترس است. شما به راحتی میتوانید دانلود کنید و به طور کامل پر کنید. این فرم ها شامل بخش هایی ازجمله اطلاعات شخصی، آدرس، مقصد سفر، پاسپورت، بیمه و اطلاعات بازگشت است . شما باید کامل و خوانا آنها را پر کنید و یک کپی از آن داشته باشید و نزد خود نگه دارید.
3-      تاریخ انقضا گذرنامه خود را بررسی کنید. تاریخ انقاء پاسپورت شما باید حداقل 90 روز پس از تاریخ عزیمت شما به نروژ باشد . پاسپورت شما نیز باید دارای 2 صفحه خالی باشد.
4-      گذرنامه شما در 10 سال گذشته صادر شده است.
5-      انتخاب صحیح عکس پاسپورت. عکس پاسپورت باید در اندازه ی 3*4 باشد، در این عکس صورت شما باید تقریبا 80 درصد از تصویر را بگیرد و باید گوش ها و خطوط مو را قابل نمایش باشد.
6-      رزرو هتل و اطلاعات پرواز بازگشت و خروج شما از نروژ باید جداگانه و دقیق باشد، جهت تضمین بازگشت به کشور مبدا.
7-      شما که به نروژ سفر می کنید باید بیمه درمانی داشته باشید، حداقل پوشش هزینه های پزشکی باید 30،000 یورو میباشد.
8-      بیانیه های بانکی (پرینت حساب اصلی مسافر) که کمتر از 3 ماه دریافت کرده اید، برای نشان دادن مدارک مالی که هزینه ی سفر و اقامت در نروژ را داشته باشید.  
9-      پرداخت  مبلغ درخواستی سفارت برای اخذ ویزای نروژ
10-    تحویل به موقع مدارک، عکس ها و پرداخت هزینه ها
11-    در پایان انتظار 2 هفته ای تا 2 ماه جهت اعلام صلاحیت و دریافت اخذ ویزای نروژ از جانب سفارت نروژ.
 
ویزای نروژ
زمان لازم برای صدور ویزا
به طور معمول، ویزای نروژ از 2 تا 15 روز طول می کشد البته در ما های خاص و تعطیلات این روند ممکن است تا 2 ماه طول بکشد.

مدت زمان اعتبار ویزای نروژ
حداکثر مدت اقامت در اروپا و نروژ برای صاحبان گذرنامه غیر اتحادیه اروپا، با موافقت نامه شینگن تعیین می شود و در حال حاضر در هر 180 روز محدود به 90 روز محدود می شود . به عبارت دیگر، شما باید حداکثر 90 روز در یک دوره 180 روزه در منطقه شینگن حضور داشته باشید در غیر این صورت قانونی نیستید.
جهت اطلاع از آفرهای تور اروپا و تور نروژ با ما در تماس باشید.              02188851080

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید