دانلود کتاب های راهنمای گردشگری

خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 2149

ویزای هلند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

شرایط دریافت ویزای هلند، روادید اخذ ویزای هلند

هلند کشوری کوچک و پرجمعیت که جزء ایالت اتحادیه اروپا محسوب میشود، این کشور حکومت پادشاهی مشروطه دارد. پایتخت هلند شهر آمستردام است، ولی به منظور جلوگیری از ازدحام جمعیت در پایتخت، بسیاری از وزارتخانه ‌ها و سفارتخانه ها در شهر لاهه یا پیرامون آن مستقر شده‌ اند. هلند بین کشورهای بلژیک و آلمان در اروپای غربی قرار دارد و دریای شمال، در شمال و غرب هلند قرار گرفته است. هلند به كشور آسیاب های بادی، دوچرخه، پنیر و گل لاله شهرت دارد و از صادر کنندگان یزرگ گل لاله و لبنیات است.

اگر برای اولین بار به کشور هلند سفر میکنید از سیستم جابجایی مردم هلند شاید کمی تعجب کنید، زیرا مردم شهر آمستردام، روتردام و اوترخت برای رفت و آمد هایشان از دوچرخه استفاده میکنند. از دیگر ویژگی بارز مردم کشور هلند، قانون مدار بودن آنها است. شما برای سفر به این کشور زیبا نیاز به دریافت ویزای اروپا هستید تا بتوانید در کشور هلند تردد داشته باشید.

بسته به اهداف شما جهت سفر به هلند، انواع ویزاهای مختلفی در این مورد اعمال می شود . ممکن است شما برای بازدید از اقوام، تحصیل و یا کار و حتی اقامت دائم به کشور هلند سفر کنید که هرکدام ویزای مخصوص به خود را دارد.
انواع ویزای هلند

 ویزای طولانی مدت (MVV)
اگر می خواهید در هلند برای مدت بیش از 90 روز اقامت داشته باشید، باید مجوز اقامت موقت (MVV) لبرای شما صادر شود. MVV ، نیز یک ویزای طولانی مدت است . ویزای طولانی مدت به شما اجازه می دهد تا مدت زمان معینی در کشور هلند اقامت داشته باشید.

 ویزای کوتاه مدت یا ویزای شینگن
اگر میخواهید حداکثر 90 روز از هلند دیدن کنید، شما به یک ویزای کوتاه مدت نیاز داشته دارید.  عوامل زیادی در دریافت ویزای شینگن دخیل است که ملیت شما از مهمترین عوامل میباشد.  شما با دریافت ویزای شینگن اجازه دارید که به مدت 90 روز در یک دوره ی 180 روزه به کشور هلند سفر کنید، اما اگر میخواهید در طول دوره 180 روزه، کشور هلند را ترک و مجددا وارد شوید، هنگام ارائه درخواست ویزا گزینه چندگانه را انتخاب کنید.
اگر می خواهید علاوه بر هلند دیگر کشورهای شینگن را بازدید کنید ، باید درخواست خود را در سفارت یا کنسولگری کشور هلند همراه با هدف اصلی سفر خود ارسال کنید.  با ویزای چندگانه شما مجاز به سفر در داخل منطقه شینگن در طول مدت زمان اعتبار ویزای خود هستید.

 ویزای ترانزیت
شما برای یک توقف کوتاه در یک ایستگاه فرودگاهی هلند، باید یک ویزا حمل و نقل هوایی (ویزای ترانزیت) درخواست دهید. اگر شما قصد سفر به خارج از منطقه ی شینگن دارید ویزا حمل و نقل هوایی به شما اجازه میدهد که تغییر هواپیما دهید.

 ویزا فرش نارنجی
اگر شما خیلی به کشور هلند سفر می کنید، شما میتوانید از ویزا فرش نارنجی استفاده کنید. این ویزا موجب صرفه جویی در زمان و پول شما می شود. البته توجه داشته باشید که همه سفارتخانه ها و کنسولگری ها این امکانات را ارائه نمی دهند.

 ویزای کاری
اگر قصد همکاری با یک شرکت هلندی دارید، حتما دعوت نامه ی شرکت هلندی را باید در کنار مابقی مدارکتان به سفارت تحویل دهید. 

 ویزای پزشکی
سفر به هلند ممکن است با هدف درمانی و پزشکی باشد، در این صورت یک گزارش پزشکی از وضعیت بیمار و گواهی پزشکی از بیمارستان یا پزشک، باید به سفارت هلند ارائه دهید.

 ویزای تحصیلی
اگر شما در یک دانشگاه هلندی پذیرفته شده اید، شما باید برای MVV درخواست کنید، در این صورت داشگاه میزبان شما مجبور است که از طرف شما اجازه اقامت در هلند را درخواست کند،  تا مدت زمانی که تحصیل میکنید مجوز اقامت در کشور هلند را برای شما صادر میکند.

مراحل درخواست ویزای هلند
 1-      قرار ملاقات با کنسولگری هلند در کشور خود ، این درخواست ملاقات باید 1 تا 3 ماه قبل از عزیمت شما باشد، حتما این نکته را فراموش نکنید که برای تهیه ی بلیط ، زمان سفرتان را حداقل بیشتر از 3 هفته کاری در نظر بگیرید.
 2-      2  نسخه از فرم درخواست ویزای شینگن  را دقیق پر کنید. این فرم ها رایگان و به صورت آنلاین قابل دسترس است. شما به راحتی میتوانید دانلود کرده و پر کنید. این فرم ها شامل بخش هایی مانند اطلاعات شخصی، آدرس، مقصد سفر، اطلاعات پاسپورت، بیمه و گزارش بازگشت است . شما باید اطلاعاتتان را صحیح و خوانا بنویسید و یک کپی از آن بگیرید و نزد خود نگه دارید.
3-      تاریخ انقضا گذرنامه خود را بررسی کنید. تاریخ انقاء پاسپورت شما باید حداقل 90 روز پس از تاریخ عزیمت شما به هلند باشد . پاسپورت شما نیز باید دارای 2 صفحه خالی باشد.
4-      گذرنامه شما در 10 سال گذشته صادر شده است.
5-      انتخاب صحیح عکس پاسپورت. عکس پاسپورت باید در اندازه ی 3*4 باشد، در این عکس صورت شما باید تقریبا 80 درصد از تصویر را بگیرد و باید گوش ها و خطوط مو را قابل نمایش باشد.
6-      رزرو هتل و اطلاعات پرواز بازگشت و خروج شما از هلند باید جداگانه و دقیق باشد، جهت تضمین بازگشت به کشور مبدا.
7-      شما که به هلند سفر می کنید باید بیمه درمانی داشته باشید، حداقل پوشش هزینه های پزشکی باید 30،000 یورو میباشد.
8-      بیانیه های بانکی (پرینت حساب اصلی مسافر) که کمتر از 3 ماه دریافت کرده اید، برای نشان دادن مدارک مالی که هزینه ی سفر و اقامت در هلند را داشته باشید.  
9-      پرداخت مبلغ درخواستی سفارت برای اخذ ویزای هلند
10-    تحویل به موقع مدارک، عکس ها و پرداخت هزینه ها
11-   در مرحله ی آخر شما باید به مدت 2 هفته تا 2 ماه صبر کنید، تا از طرف سفارت صلاحیت اخذ ویزای هلند برای شما اعلام شود.

 

مدت اعتبار ویزا در هلند
همانطور که قبلا ذکر شد، ویزای هلند از تاریخ ورود اعلام شده شما حداکثر 90 روز در یک دوره 180 روز معتبر است. ویزای هلند قبل از آن دوره معتبر نخواهد بود .
اگر شرایط  خاصی برای شما پیش آمده که شما را مجبور به اقامت در هلند می کند، می توانید تقاضای تمدید ویزا کنید و اگر میخواهید برای همیشه در هلند باقی بمانید، باید به کشور اقامت خود بازگردید و درخواست صدور ویزای MVV دهید.

جهت اطلاع از آفرهای تور اروپا و تور هلند با ما در تماس باشید.    02188851080

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید