دانلود کتاب های راهنمای گردشگری

کلیسای جامع فلورانس

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
کلیسای جامع فلورانس - 3.3 out of 5 based on 3 votes

کلیسای جامع فلورانس

کلیسای جامع فلورانس

کلیسای جامع فلورانس بلندتر از تمام ساختمان های شهر و در نمای خط آسمان آن با گنبد با شکوه رنسانس خود که توسط فیلیپو برونلسکی طراحی شده ، با جای تعمیدی در راستای گنبد از همه جای شهر خودنمایی می کند. در تورهای برگزار شده در این شهر و تور ایتالیا حتما بازدید از این بنای بااهمیت در برنامه ریزی تورها گنجانده می شود. کلیسای جامع که به افتخار سانتا ماریا دل فیوره به نام سانتا ماریا دل فیوره نامگذاری شده است، یک ساخت و ساز گوتیک عظیم است که در محل کلیسای قرن هفتم سانتا رپاراتا ساخته شده است، و بقایای آن را می توان در سردابه کلیسا مشاهده کرد.

کلیسای جامع فلورانس

ساخت کلیسای جامع در پایان قرن 13 یعنی حدود سال 1296 توسط آرنولفو دی کامبیو آغاز شد و گنبدی که در بیرون از آن اکنون قد علم کرده است، در قرن 15 حدود سال 1425 با طراحی فیلیپو برونلسکی به آن اضافه شد. مجسمه هرکدام از این معماران بزرگ را می توان در بیرون کلیسا در سمت راست کلیسای جامع پیدا کرد، هرچند که کار آنها برای همیشه قابل تحسین است. آیا می توانید تصور کنید که بعد از دو قرن ساخت کلیسای جامع به پایان رسید؟ در واقع طراحی و ساخت گنبد این مسجد سالها مشکل ساز بود و هیچ کس نمیتوانست آن را طوری طراحی کند که ترک برندارد و فرو نریزد تا اینکه معمار نابغه فیلیپو برونلسکی این مشکل را با طراحی هوشمندانه خود حل کرد.

به محض اینکه گنبد در محل خود قرار گرفت، کلیسا تقدیس شد، هرچند که هنوز ورودی ساختمان (نمای روبروی کلیسا) تا آن زمان تنها نیمی از ان ساخته شده بود. این قسمت فقط بخش دکوراسیون و تزئین بنا بود، در نتیجه تا قرن نوزدهم کل بنا هنوز ناتمام باقی ماند. در آن زمان، بنای کلیسا توسط اشخاص مهم آن زمان، از نو دوباره ساخته شد و در نهایت به پایان رسید!

کلیسای جامع فلورانس

نمای بیرونی کلیسا با تزئینی مرکب از سنگ مرمر صورتی، سفید و سبز پوشیده شده که جنبه زیبایی پیدا کرده است. در مقابل، نمای داخلی کلیسا، کاملا طبیعی و ساده است. در تابستان های گرم هوای داخل کلیسا، بسیار لذت بخش است چرا که درجه حرارت در داخل راهروها و زیر گنبد کلیسا خنک تر از بیرون می باشد. کف سازی موزاییک بنا قطعا جاذبه اصلی آن درفضای داخل است.

لطفا ساعت بالای در ورودی داخل کلیسا را یادداشت کنید. این ساعت در سال 1443 توسط پائولو یوسلو مطابق با زمان ایتالیایی طراحی شده بود، جایی که 24 ساعت روز در زمان غروب خورشید به پایان می رسد ... و هنوز هم کار می کند! بزرگترین آثار هنری در کلیسای جامع نقاشی های فرسکوی  جورجیو واساری با آخرین قضاوت (1572-9) می باشد: این نقاشی ها توسط واساری طراحی شده اند، اما بیشتر آنها توسط دانشجوی کم استعدادتر او به نام فردریکو زوخاری ، در سال 1579 طراحی شده است.

کلیسای جامع فلورانس

دیدن کلیسا

مبلغ ورودیه به کلیسای فلورانس رایگان باقی مانده است و به همین دلیل شما زمان زیادی را در یک صف طولانی منتظر ورود به داخل کلیسا خواهید بود. منتها نگران نباشید، این صف خیلی سریع حرکت می کند! اما در تلاش برای کاهش این صف، دولت در مورد تعداد افراد وارد شده به کلیسا تلاش می کند تعداد بازدید کنندگان مجاز در هر زمان به کلیسا را افزایش می دهد تا جایی که سطح سر و صدا در کلیسا پایین باقی بماند. راه حل این است که هر گروهی که بیش از 4 بازدید کننده داشته باشند، راهنمای رادیویی یا صدا ( با هزینه 2.50-2 یورو برای هر شخص) اجاره کنند، به طوری که سطح سر و­­ صدای داخل کلیسا پایین باقی بماند و کم و تعداد بیشتری از مردم بتوانند در یک زمان وارد کلیسا شوند. به گروه های بزرگ دانش آموزان 50٪ تخفیف در هزینه راهنمای صوتی داده خواهد شد. اگر شما با یک گروه تور هستید، احتمالا از قبل این گوشی را دارید و لازم نیست که نگران این هزینه مجزا باشید.

راه دیگر برای دیدن کلیسا این است که این کار را با یک راهنمای تور انجام دهید، در نتیجه راهنما می تواند شما را به مناطق خاصی در کلیسا ببرد و شما را در جریان تمام جزئیات، افسانه ها و ماجراهای در رابطه با کلیسا بگذارد و تمام پرسش های شما را پاسخ دهد. یکی از موارد مورد علاقه ما، شامل بازدید منحصر به فرد از تراس روی پشت بام است.

فراموش نکنید که حتما از گنبد برونلسکی کاپولا بالا بروید.

کلیسای جامع فلورانس

حجاری های پایین برج ناقوس کلیسا طراحی توسط جیووتو و آندره پیسانو

حجاری های پایین برج ناقوس کلیسا، نشان دهنده خلقت مرد و زن، آغاز کار انسان و مخترعان (بر طبق کتاب مقدس) از جمله فعالیت های خلاقانه مانند: چوپان و گله داری، موسیقی، ذوب فلزات و فلز کاری، شراب سازی می باشد. در قسمت بالای پلان حجاری شده 7 سیاره وجود دارد که از سیاره مشتری در گوشه سمت شمال شروع می شود. در محراب های دیگر، در قسمت های حجاری شده پایین تر، ستاره شناسی و علم نجوم، ساختمان سازی، پزشکی، بافندگی و دیگر تلاش های فنی و علمی یافت می شود. در قسمت های بالاتر حجاری ها عبارتند از: در قسمت های جنوبی، حواریون الهی و مقدس؛ در قسمت شرقی، هنرهای آزادی خواهانه علوم چهارگانه، و در قسمت رو به شمال، هفت مقدسات. مجسمه های گذاشته شده بر روی طاقچه ها نشان دهنده وطن پرستان، پیامبران و پادشاهان اسرائیل و رهبران بت پرستان است.

 جهت اطلاع از آفرهای تور اروپا و  تور ایتالیا با آژانس سفری دیگر در تماس باشید.       

تلفن  02188851080

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید