دانلود کتاب های راهنمای گردشگری

کلیسای ساگرادا فامیلیا بارسلون

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
کلیسای ساگرادا فامیلیا بارسلون - 5.0 out of 5 based on 1 vote

کلیسای ساگرادا فامیلیا بارسلون

کلیسای ساگرادا فامیلیا

این مکان که برای معماری متفاوتش شناخته شده است، این کلیسای به معنای خانواده مقدس میباشد. کارساخت این کلیسای بزرگ کاتولیک در سال 1882 میلادی شروع شد و همچنان ادامه دارد. احتمالا ساخت آن تا سال 2026 میلادی طول میکشد. البته شاید ریزه کاری ها و زیبایی خاص آن را بتوان دلیلی برای طولانی بودن زمان تکمیلش نیزبرشمرد. طراح این بنای عظیم معماری به نام آنتونیو گائودی میباشد. البته او در حال حاضر در قید حیات نمیباشد.تماشای این کلیسا از نزدیک به قدری هیجان انگیز است که نمی توان نگاه از آن برداشت. هجده برج کوچک ساختمان ساگرادا فامیلیا بسیار دیدنی هستند. این برج ها باعث بلندتر دیده شدن کلیسا شده اند. در این برج ها مجسمه هایی از مریم مقدس، عیسی مسیح تعبیه شده است و در بلندترین برج آن مجسمه عیسی نصب شده است.جزئیات هندسی و نمادگرایی های ساخته شده در نمای آن نیز از دیگر جاذبه های این بنا محسوب میشود.

ساخت و ساز پروژه کلیسای ساگرادا فامیلیا در سال 1882 شروع شد. هنگامی که گائودی در سال 1926 درگذشت، تنها یک چهارم از کلیسای جامع تکمیل شده بود. اگرچه گائودی اطمینان داشت که چند سال آخر عمر خود را برای پروژه اختصاص خواهد داد، اما مشخص بود که تا پایان زندگی اش این بنا تمام نخواهد شد. یکی از جاذبه های مهمی که در تور اسپانیا و تور بارسلونا قرار داده می شود و برای دیدن آن صف طولانی بسته می شود این کلیسا می باشد.

کلیسای ساگرادا فامیلیا

 در طول روزهای اولیه ساخت کلیسای ساگرادا فامیلیا ، گائودی یک مدرسه در محل کلیسا به نام ساختمان مدارس ساگرادا فامیلیا ایجاد کرد. این مدرسه برای کودکان کارگران ساختمانی ساخته شد، در حالی که پدران آنها روز و شب خود را صرف ساخت یکی از باشکوه ترین سازه ها در سراسر اروپا کردند. مدرسه در سال 1909 طراحی شده است و اکنون نمایشگاهی از آثار کلیسای ساگرادا فامیلیا است. به نظر می رسد گائودی یک مرد بسیار متفکر بوده است. هنگامی که ساخت و ساز این کلیسا در اواخر دهه 1800 شروع شد، هیچ کامپیوتری یا انیمیشن دیجیتالی برای بهتر دیدن این پروژه وجود نداشت. در گذشته، سازندگان مجبور بودند بر روی طرح های کاغذی تکیه کنند تا این بنای عظیم را به درستی کنار هم قرار دهند. با این حال، به لطف اختراع کامپیوترها در اواسط قرن بیستم، ساخت به سرعت در حال  پیشرفت بود.

در سال 1984 ای کلیسا به عنوان میراث جهانی یونسکو تعیین شد. این نامگذاری به دلیل معماری منحصر به فرد آن و توانایی گائودی برای ایجاد چیزی نوآورانه و هنری بود. این سختمان جزو 7 ساختمان کائودی است که ثبت میراث جهانی شده است. زمانی که ساخت کلیسا شروع شد، ابتدا به عنوان یک کلیسای ساده کاتولیک رومی شناخته شد. بعدها، به عنوان کلیسای جامع تعیین شد، و سپس در سال 2010، پاپ بندیکت شانزدهم آن را یک باسیلیکا اعلام کرد. برای کسانی که ممکن است از با فرق بین دو آشنایی نداشته باشند، باید گفت که کلیسای جامع محلی است که یک اسقف در آن مینشیند، بنابراین یک افتخار بزرگ برای ساختمان به حساب می آید.

در حالی که 150 سال است که قطعا یک زمان طولانی برای ساختن چیزی است، به این فکر کنید : زمانی که کلیسای ساگرادا فامیلیا تکمیل شود، ساخت آن بیشتر از اهرام مصر و تنها 50  سال کمتر از دیوار بزرگ چین طول کشیده است. این موضوع بسیار شگفت انگیز است.

کلیسای ساگرادا فامیلیا

 معنای ساگرادا فامیلیا

ساگرادا فامیلیا نماد ساختمانی سنگی از ایمان مسیحی است. در این معبد، تمجید خانواده نازارت به عنوان یک الگو برای یک خانواده متحد است که مسیحیان، به ویژه کاتولیک های رومی، می توانند اصول ایمان خود را از روی آن تشخیص دهند. به همین ترتیب، کسانی که ایمان دیگری دارند و یا هیچ ایمانی ندارند، هم می توانند در آن مجسمه ها کلیدی برای درک دین مسیحی پیدا کنند:  تاریخ کلیسا، توصیفات کتاب مقدس، سنت تعهد به قدیسین، اصول مسیحی و پرستش آن را می توانید اینجا پیدا کنید. کلیسای ساگرادا فامیلیا مرکز بین المللی معنویت است که در یک محیط استثنایی، مردم را از همه زمینه ها و ادیان، دعوت می کند تا حس زندگی بر اساس عشق، هماهنگی، خوبی، سخاوت و صلح را به اشتراک بگذارند.

معمار کلیسای ساگرادا فامیلیا

آنتونی گائودی در 25 ژوئن 1852 در شهر ریوز در کمپ بایکس زمانی که شهر دوم کاتالونیا مسوب میشد متولد شد. او در مدرسه اسکولیس پیس حضور داشت، جایی که هندسه و ریاضی را آموخت و تحصیلات سنتی، مذهبی و انسانی را گذراند. او در سال 1860 در کارگاه پدرش شروع به آموزش و یادگیری مهارت های مختلف کرد.

در سال 1868 او به بارسلونا رفت و برای ورود به دانشکده معماری آماده شد، که در سال 1873 پیوست. او مطالعات خود را با کمک دستیار در یک کار معماری، و همچنین در کارگاه های نجاری، شیشه ساز و قفل ساز که در آن او این صنایع دستی را یاد گرفت. در سال 1883 او طراحی ساگرادا فامیلیا را در دست گرفت، در حالی که در پروژه های دیگری نیز کار می کرد. او تا سال 1926 به مدت 43 سال بر روی معبد کار کرد. در سال 1914، او همه کارهای دیگر خود را کنسل کرد تا صرفاً بر روی این پروژه کا کند تا اینکه در 10 ژوئن 1926 بعد از 3 روز بستری به خاطر تصادف تراژیک فوت کرد. مركز مراسم خاكسپاري او كه از بسياري از خیابان های بارسلونا عبور كرده و در کلیسای ساگرادا فامیلیا به پايان رسيد، يكي از بزرگترین مراسم خاکسپاری در شهری بود كه او را به عنوان بزرگترين معمار بارسلونا می شناختند. او اکنون در در کلیسای اور لیدی کوه کرمل در دخمه  کلیسای ساگرادا فامیلیا دفن شده است.

کلیسای ساگرادا فامیلیا

 هنگامی که کلیسای ساگرادا فامیلیا تکمیل شود، 18 برج خواهد داشت. 12 برج آن نمایانگر رسولان خواهند بود، چهار نفر از آنها قدیسان می باشند، یکی برای مریم مقدس تعیین می شود و البته آخرین آنها، که بزرگترین برج در وسط است ، نماد عیسی مسیح خواهد بود. با این حال، در حال حاضر تنها هشت برج وجود دارد. در سال 1936، در میان جنگ داخلی اسپانیا، گروهی از آنارشیست ها به جون ساگرادا فامیلیا افتادند و آن را آتش زدند. اگر چه بسیاری از مصالح مهم ساخت و ساز از بین رفته اند، با این حال تعداد کمی از آنها نجات یافته اند. در طول آن دوره تاریخی، به همین دلیل، ساخت و ساز ساختمان بسیار آهسته پیش میرفت.

سه نما در کلیسای ساگرادا فامیلیا وجود دارد و نمای بیرونی تولد مسیح توسط خود گائودی تکمیل شده است. نمای اشتیاق و نمای عظمت بعدأ ساخته شد، و زمانی که مجسمه های مسیح بر روی صلیب به نمای اشتیاق مسیح توسط جوزپ ماریا سابیراچ اضافه شد، بسیاری از مردم معتقد بودند که آن بیش از حد انتزاعی است و از سبک و سیاق گائودی به عنوان یک هنرمند و معمار بسیار دور می باشد.

 جهت اطلاع از آفرهای تور اروپا و تور اسپانیا با آژانس سفری دیگر در تماس باشید.       

تلفن  02188851080

 

 

 

 

 

 

 

 

تماشاخانه تصویر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید