دانلود کتاب های راهنمای گردشگری

خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 2149

کولوسئوم رم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کولوسئوم رم
آمفی تئاتری عظیم که در شرق رم در کشور ایتالیا قرار دارد . کولوسئوم معروف ترین جاذبه گردشگری رم است ، که سالانه میلیون ها توریست به بازدید از کولوسئوم به شهر رم سفر میکنند ، البته برای سفر به ایتالیا شما نیاز به ویزای شینگن دارید. کولوسئوم نماد پایتخت ایتالیا و یکی از بزرگترین جاذبه های گردشگری جهان است. در واقع امپراطوری روم این آمفی تئاتر را بعد از ساخت به مردم شهرش هدیه داده بود. ساخت و ساز این تماشاخانه ی بزرگ در طول حکومت Vespasian شروع شد درحالیکه یک ساختار مستقل از سنگ و بتن دارد. پس از تقریبا یک دهه ساخت و ساز البته برای چنین پروژه ی بزرگی یک دوره ی نسبتا سریعی بوده است. آمفی تئاتر کولوسئوم نسبت به همتایان خود بیرونی متمایز دارد . دارای سه طبقه از ورودی های بزرگ است که در مجموع حدود 80 ستون به شکل ستون های نیم دایره ای دارد. هر یک از ستون های کولوسئوم بر اساس یک داستان و حادثه ای ساخته شده است ، به عنوان مثال در نزدیکی ورودی اصلی ، قوس کنستانتین ساخته شده ، که به افتخار پیروزی کنستانتین احداث شده است.کولوسئوم روم با ارتفاع بیش از 50 متر ، بزرگترین آمفی تئاتر در جهان بود . کولوسئوم رم محل برگزاری مبارزه ی گلادیاتورها با یکدیگر و جنگ های آنها با حیوانات وحشی ، بود. همچنین برای مجازات و اعدام جنایتکاران به روش حمله حیوانات وحشی به جان آنها انجام میشد.
کولوسئوم رم شاهد چهار قرن فعالیت تاریخی بود، تا زمانی که مبارزات امپراطوری غربی روم و تغییرات تدریجی در سلیقه و فرهنگ های عمومی باعث پایان دادن به مبارزه های گلادیاتور و دیگر سرگرمی های عمومی توسط قرن ششم هجری شمسی شد. تا آن زمان کولوسئوم رم شاهد اتفاقات رنج آوری بود .
با اینکه کولوسئوم آسیب های زیادی دیده است و تا قرن ها، کولوسئوم به طور کامل رها شده بود و به عنوان یک معدن مصالح ساختمانی برای پروژه های ساختمانی متعدد، از جمله کلیساهای سنت پیتر و سنت جان لاترن و پالازو ونیز استفاده می شد . در قرن بیست و یکم، ترکیبی از آب و هوا، بلایای طبیعی، بی توجهی و خرابکاری تقریبا دو سوم کولوسئوم اصلی، از جمله تمام صندلی های سنگ مرمر و عناصر تزئینی آن را نابود کرده است . تلاش های بازسازی در دهه 1990 آغاز شد و در طول سال ها ادامه داشته است، زیرا کولوسئوم همچنان یکی از جاذبه های مهم گردشگران از سراسر جهان است. شما میتوانید برای دریافت ویزای اروپا و سفر به شهر تاریخی رم همین امروز اقدام کنید.

در این قسمت به برخی از حقایق جالب در مورد کولوسئوم رم، که به عنوان یکی از بزرگترین هنر معماری و مهندسی رومی معرفی شده است و کولوسئوم نماد پایتخت ایتالیا و یکی از بزرگترین جاذبه های گردشگری جهان است ، میپردازیم:
1-    کولوسئوم توسط یک طراح توانا و معمار برجسته طراحی شده بود، گفته می شود که در طول قرون وسطی توسط ویرجیل شاعر باستان رومی طراحی شده است.  
2-    کولوسئوم توسط امپراطور Vespasian، بنیانگذار سلسله  Flavian، برای  تیتوس، جانشین او ساخته شده است.
3-    کولوسئوم یک ساختمان بیضوی است که طول آن 189 متر و عرض 156 متر با مساحت 24000 متر مربع و ارتفاع بیش از 48 متر است.
4-     کولوسئوم دارای بیش از 80 ورودی است و می تواند حدود 50،000 تماشاچی را در اختیار داشته باشد.
5-    تصور می شود که بیش از 500،000 نفر زندگی خود را از دست داده و بیش از یک میلیون حیوانات وحشی در طول کولوسئوم میزبان مردم در مقابل بازی های جانور کشته شده اند.
6-    جشنواره ها و همچنین بازی ها می توانند تا 100 روز در کولوسئوم ادامه داشته باشند.
7-     کولوسئوم فقط 10 سال طول کشید تا به طور کامل ساخته شود و شروع به کار کند و در سال 80 میلادی با استفاده از بیش از 60،000 بردگان یهودی تکمیل شد.
8-    نمای ساختمان سنگ مرمر و برخی از نقاط کولوسئوم برای ساختن کلیسای سنت پیتر و بناهای تاریخی دیگر مورد استفاده قرار گرفت.
9-    بسیاری از بلایای طبیعی، ساختار کولوسئوم را ویران کرد، اما زمین لرزه های 847 و 1231 میلادی باعث شد امروز بیشتر آسیب ببیند.
10-     نام اصلی کولوسئوم، آمفی تئاتر فلاویان بود.
11-    کولوسئوم محبوب ترین بنای تاریخ رم به سه دلیل ساخته شد،  مهمترین دلیلش این بود که امپراطوری روم از سلسله Flavian یک هدیه به شهروندان رم داده باشد تا محبوبیت خود را افزایش دهد. دلیل دوم وجود یک مکان تفریحی و سرگرمی در رم ، و آخرین دلیلش به نمایش گذاشتن تکنیک های مهندسی روم به جهان است.


12-     کولوسئوم برای مسابقات گلادیاتور و عکاسی عمومی ، جنگ های دریایی ، نمایش جنگ های معروف ، اعدام ها و نمایش های درام مورد استفاده قرار میگرفت.
13-     در طی بازی های افتتاحیه کولوسئوم در سال 80 میلادی توسط تیتوس، حدود 9000 حیوان وحشی مورد کشتار قرار گرفت.
14-    در سال 107 میلادی، امپراتور تراجان در پی پیروزی های خود در داشیا با رقابت های 11،000 حیوان و 10،000 گلادیاتور در طی 123 روز در کلوسئوم جشن گرفته است.
15-     برآورد شده است که بازی هایی که در صدها سال گذشته در کولوسئوم انجام شده اند حدود 500،000 نفر و بیش از یک میلیون حیوانات وحشی شرکت داشته است.
16-     آخرین مبارزه های گلادیاتورها در سال 435 میلادی رخ داد و آخرین شکار حیوانات در 523 میلادی، انجام شد که بعد از آن متوقف شد.
17-    یکی از دلایلی که مبارزات گلادیاتورها و حیوانات متوفق شد ، در درجه اول به دلیل هزینه های زیادی که صرف خرید حیوانات و گلادیاتورها  میشد و حفظ امکانات و مکان های گران قیمت رم بود.
18-    بیش از 100،000 متر مکعب سنگ تراورتن برای دیوار بیرونی کولوسئوم استفاده شده است که بدون ملات نصب شده که توسط 300 تن چاقو نصب شده است.
19-    کولوسئوم در نزدیکی مجسمه غول پیکر کولوسوس که بخشی از پارک نرو بود ساخته شد . نام فعلی از مجسمه کولوس گرفته شده است.
20-    براساس شواهد تاریخی، نشان می دهد که 200 چرخ دستی برای حمل و نقل سنگ مرمر به محل ساخت و ساز استفاده شده است.
21-    کل مبلغ سنگ مرمر مورد استفاده برای ساخت کولوسئوم در حدود 100 هزار متر مکعب بود.
22-     دریافت میلیون ها نفر از بازدید کنندگان هر سال، کولوسئوم معروف ترین جاذبه گردشگری رم است.
23-    با وجود ریشه های وحشیانه زبان بشری، کولوسئوم در طول قرن ها به عنوان یک مکان عبادت توسط مسیحیان مورد استفاده قرار گرفته است.
24-    گلادیاتورها در جامعه رومی، بدون حقوق شهروندی و اساسا به عنوان برده ها، افراد منزوی شده بودند. گلادیاتورها توسط رومیان مورد تحسین و ستایش قرار گرفتند.
25-    جنگ حیوانات در کولوسئوم شامل حیواناتی همچون شیرها ، ببرها و جگوارها بود که از سراسر جهان آورده میشدند به طوری که برخی گونه های حیات وحش آفریقا و مدیترانه از بین رفتند.
26-     پس از یک مجموعه ی از جنگ های ویژه ی وحشیانه ای که در آن 9000 حیوان در کولوسئوم کشته شدند ، هیپوپ از رود نیل ناپدید شد. موجودات مانند فیل آفریقای شمالی، که همواره به عنوان یک فیل جنگی در طول زمان مورد استفاده قرار می گرفتند، به طور کامل از زمین نابود شدند.
جهت اطلاع از آفرهای تور اروپا و تور ایتالیا با ما در تماس باشید.     02188851080

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید