دانلود کتاب های راهنمای گردشگری

جاذبه های دیدنی آلمان

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
جاذبه های دیدنی آلمان - 5.0 out of 5 based on 3 votes

جاذبه های دیدنی آلمان

شاید تاریخچه، فرهنگ و زیبایی های طبیعی آلمان بهترین توصیف از آنچه که تعطیلات در آلمان برایتان به ارمغان می آورد باشد. با شهرهای تاریخی و شهرهای بسیار زیبای کوچک، همراه با جنگل ها و کوه های فراوان، بازدید کنندگان انتخاب سختی را پیش رو خواهند داشت. در هر صورت کسانی که به تماشای گالری ها یا تجربه هنر علاقمند هستند باید به مناطق شهری بروند، در حالی که کسانی که به دنبال فعالیت های تفریحی در دامان طبیعت هستند باید از مکان هایی مانند آلپ باواریا، جنگل سیاه یا دره موصل بازدید کنند. کلیساهای قدیمی دوست داشتنی و کاخ های بزرگ در همه جا، حتی در شهرهای کوچک و روستاها پیدا می شود و بسیاری از سنت های قدیمی همچنان ادامه دارد. قلب فرهنگی آلمان، یعنی پایتخت آن برلین، خانه ای است که بسیاری از موزه ها و گالری های زیبا در آن قرار گرفته است، در حالی که دوستداران طبیعت جهانی متفاوت را در خارج از مرزهای این شهر پیدا میکنند.

دروازه براندنبورگ برلین

1-دروازه براندنبورگ برلین

این دروازه از روی مدلی در آکروپولیس در آتن و برای پادشاه فریدریک ویلیام دوم در سال 1791، ساخته شده است، بنای یادبود سنگ مرمر براندنبورگ در ناحیه مرکزی در برلین اولین ساختار نئوکلاسیک شهر بود. با ارتفاع اندازه گیری شده 26 متری – با احتساب ارابه پر زرق و برق دار چهار اسبه بالایی - شش ستون بزرگ در هر طرف ساختار، پنج مسیر چشمگیر را ایجاد می کند: چهارمسیر که برای ترافیک منظم استفاده می شوند، در حالی که مسیر مرکزی برای حمل و نقل های سلطنتی استفاده می شود. همچنین ستون های بزرگ سبک دوریک، دو ساختمان در دو طرف دروازه را تزئین می کنند، که زمانی توسط عوارضی و نگهبان ها استفاده می شد. بدون شک برترین ساختار نمادین شهر است، و زمانی بخشی از دیوار برلین مشهور بود و برای چندین دهه، نماد تقسیم شهر برلین به برلین شرقی و غربی بود.

کلیسای جامع کلن

2- کلیسای جامع کلن

برج های کلیسای جامع سنت پیتر و سنت ماری، گنبد کلنر ، در کناره های رودخانه راین، برجسته ترین منظره شهر کلن است. این شاهکار معماری باستانی گوتیک، یکی از بزرگترین کلیساهای اروپا، در سال 1248 آغاز شد و بلندپروازانه ترین پروژه در دوران قرون وسطی بود. از مشخصات با ابهت آن میتوان به نمای خیره کننده آن، و نمای داخلی زیبایش که مساحتی به وسعت 6166 متر مربع  را پوشش می دهد و دارای 56 ستون بزرگ است. در ارتفاع بالای آن، جعبه عتیقه سه پادشاه، یک اثر هنری قرن دوازدهمی طلاکاری شده که توسط نیکلاس وردن برای خانه ای پر از عتیقه جات طراحی شده است و توسط سه پادشاه از میلان به اینجا آورده شده است. از موارد برجسته این بنا میتوان به دید وسیعی از برجهای جنوبی، پنجره های شیشه ای مربوط به قرن 12 و 13 در کلیسای سه پادشاه و خزانه ای با اشیاء بسیار باارزش نام برد.

جنگل سیاه

3- جنگلسیاه

جنگل زیبای سیاه با فضاهای تاریکش و تراکم زیاد درختان آن یکی از پرطرفدارترین مناطق مرتفع قاره اروپا است. در گوشه جنوب غربی آلمان و در 160 کیلومتری وسیع  شهر فورزیم در شمال والشوت در بالای رودخانه راین در جنوب قرار گرفته است و یک بهشت برای پیاده روی است. در طرف غرب آن، با سراشیببی که به سمت رودخانه راین پایین می آید و ارتفاع این منطقه  را کم کرده و از دره های سرسبز عبور می کند، روبرو می شوید در حالی که در طرف شرق آن، با شیبی بسیار ملایم به بالای دره های نیکار و دانوب می رسید. نقاط عطف تفریحی اینجا شامل قدیمی ترین منطقه اسکی آلمان در تودنو، امکانات حمام آبگرم در بادن-بادن و اقامتگاه جذاب بدلیبنزل می باشد. دیگر جاذبه های برجسته این محل شامل راه آهن مرکزی جنگل سیاه است که در تریبرگ با پاییز مشهورش قرار دارد و در خود شهر تریبرگ، موزه هوای آزاد جنگل سیاه قرار گرفته است.

 نوشوانشتاین

4- قلعه رویایی: نوشوانشتاین

شهر قدیمی فوسن، بین آمرگو و آلگو آلپ، یک اقامتگاه مشهور آلپی و مرکز ورزش های زمستانی، مکان خوبی برای کشف قلعه نئوشوانشتاین  ، یکی از معروف ترین قلعه های سلطنتی اروپا در نزدیکی آن است. از سال 1869-86، پادشاه لودویگ دوم از باواریا این قلعه فانتزی پر از برج و بارو را به همراه دژ مستحکمش - که الهام بخش قلعه های پارک معروف والت دیزنی است-  ساخته است. تورهای مختلفی برای بازدید از این قلعه ارائه می شود، از جمله تورهای برگزار شده بازدید از معماری داخلی مجلل اتاق پادشاه، سالن آواز و برخی از دیدنیهای جذاب روستا می باشد.

سرزمین عجایب مینیاتوری و بندر تاریخی هامبورگ

5 - دنیای عجایب مینیاتوری و بندر تاریخی هامبورگ

در قلب بندر تاریخی هامبورگ، سرزمین عجیب مینیاتوری با شکوه، بزرگترین مدل راه آهن جهان، جاذبه ای است که افراد جوان و پیر را به یک اندازه  جذب میکند. با داشتن بیش از  12،000 متر مسیر، این مدل با مقیاس گسترده شامل بخش هایی است که به ایالات متحده و اسکاندیناوی (و همچنین هامبورگ) اختصاص دارد و شامل 890 قطار، بیش از 300000 چراغ و بیش از 200000 مجسمه انسان است. تا کنون شنیده نشده است که مهمانان بتوانند، ساعت ها در این دنیای شگفت انگیز با فرودگاه های مینیاتوری قابل توجه دقیق (و هواپیمائی که واقعا به پرواز در می آیند!) ، شهرهای شلوغ، صحنه های عجیب و غریب روستایی و شلوغی های بندرگاه به گشت و گذار بپردازند. زیرا این مکان بسیار بزرگ می باشد. صحبت از بندر شد، پس حتما باید بندر بزرگ هامبورگ را در حالی که تا زمنی که آنجا هستید، بگردید. با مساحتی به اندازه 100 کیلومتر مربع، این بندر عجیب و غریب هاربر که به عنوان دروازه ورود به آلمان شناخته می شود، بهترین مکان برای قایقرانی است. پس از آن، از تفرجگاه کنار بندر، که یک مسیر عابر پیاده دوست داشتنی و منطقه بارانداز با خطوط به هم پیوسته آن از انبارهای بلند آجری است بازدید کنید.

دره راین

6- دره راین

راین مهم ترین و زیباترین رودخانه اروپا است. با طول کلی 1320 کیلومتر، این رودخانه با شکوه از سمت سوئیس شروع شده و از آلمان میگذرد تا به هلند می رسد. اگرچه مکان های زیادی در آلمان برای لذت بردن از این رودخانه با شکوه وجود دارد، بخش دوست داشتنی مرتفع در قسمت میانی دره راین احتمالا بهترین مکان برای دیدن آن است. در اینجا، 65 کیلومتر از طول بسیار زیبای رودخانه دیده می شود که دارای بیش از 40 قلعه و حدود 60 شهر زیبا و قرون وسطایی است که منتظر کشف شدن با کشتی کروز یا ماشین هستند. بینجین، جایی که رودخانه قبل از ورود به دره  باچاراچ، از یک گذرگاهی عمیق میگذرد، محل خوبی برای شروع بازدیدتان است.

جزیره موزه در برلین

7- موزه ایسلند در برلین

موزه ایسلند در برلین موزه ای معروف و شناخته شده جهان، یا جزیره موزه، بین رودخانه اسپری و کاپرگ رابن - 400 متر کانال بر روی رودخانه- و شامل بسیاری از قدیمی ترین و مهم ترین موزه های برلین است. در قلب ناحیه عابر پیاده موزه قدیمی قرار گرفته است، که در سال 1830 به عنوان مکانی برای نمایش گنجینه های سلطنتی ساخته شد. بین سال های 1843-55  موزه جدید شکل گرفت و در سال 1876، گالری ملی به موزه اضافه شد، و در پی آن موزه خبر که در سال 1904 ساخته شد و مکانی برای آثار باستانی و قدیمی شد.

بامبرگ و برگرشتات

8- بامبرگ و برگرشتات

در دره رگنیتز جایی که رودخانه به دو شاخه تقسیم می شود، بامبرگ، شهر امپراتوری قدیمی و مهمترین شهر در بالای فرانکونیا قرار گرفته که یکی از بهترین شهرهای جذاب و قدیمی آلمان است.حدود یک چهارم این شهر متعلق به کلیسای مقدس قرن سیزدهمی و قدیمی ترین صومعه بندیکتین میچلزبرگ می باشد. این روستا بین دو شاخه رودخانه است و شما در آن برگرشتات جذابرا پیدا میکنید. این محل یک روستای بسیار کوچک در بامبرگ است که شامل مغازه گرونر، یک منطقه زیبا برای پیاده روی تا کلیسای قرن هفدهمی سنت مارتین مربوط به دوره باروک ودر سمت شمال آن، سالن جدید شهر ، یا نیوس راتاووس قرار گرفته که در سال 1736 ساخته شده است. شاید مهمترین ساختمان شهر، سالن قدیمی شهر باشد که در بالای اوبر بروک ( بالای پل) ساخته شده است.

پارک سنسوکی و کاخ پوتسدام

9- پارک سنسوکی و کاخ پوتسدام

پارک سنسوکی فوق العاده جذاب، بین سال های 1744 و 1756 ساخته شده است و به عنوان نمونه ای جالب از پوتسدام روکوکو یاد می شود.این پارکبازتابی از شخصیت پادشاه فردریک بزرگ است و شامل باغی به سبک باروک با گل های دوست داشتنی، بیش از 3000 درخت میوه و گلخانه های متعدد می باشد. از قدم زدن در اطراف این پارک بزرگ لذت ببرید، مخصوصا خیابان باریک و صاف به طول دو و نیم کیلومتر، که در دو طرفش با پرچین های زیبا، چمن های سرسبز و باغی فوق العاده محصور شده است. ساختمان های باغ ارزش دیدن را دارند.گالری پیکچرز، خانه چینی، یک عمارت در وسط باغ و حمام های رومی.

دیوار برلین

10- دیوار برلین

گرچه مکانی لذت بخش نیست، اما دیوار برلین - و یا آنچه که از آن باقی مانده است - یکی از جاذبه هایی است که هر توریست در برلین باید ببیند، تنها برای اینکه بگوید من دیوار برلین را دیده ام. مشهور ترین نماد ذهنیت جنگ سرد این دیوار بود که در سال 1961 ساخته شد و پس از جنگ جهانی دوم باقی ماند و تا زمان تخریبش در سال 1990 ، حدود 155 کیلومتر گسترش یافت. خوشبختانه، تمام قسمتهایی که از دیوار باقی مانده است، امروزه شامل بخش های کوچکی از دیواری نقاشی شده است که یادآور بیش از 70 نفر آلمانی­ است که در طول سالها برای فرار ازسمت شرق تلاش کرده اند.

 جهت اطلاع از آفرهای تور اروپا و  تور آلمان با آژانس سفری دیگر در تماس باشید.       

تلفن  02188851080

تماشاخانه تصویر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید