دانلود کتاب های راهنمای گردشگری

درباره بارسلونا

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
درباره بارسلونا - 5.0 out of 5 based on 1 vote

درباره بارسلونا

درباره بارسلونا

بارسلونا، دومین شهر بزرگ اسپانیا و قطعا بیشتر شهری توریستی و یکی از شلوغ ترین بنادر مدیترانه ای است. بارسلونا پایتخت کاتالونیا است، که یک منطقه اسپانیایی با زبان مخصوص به خود (کاتالان) است  و فرهنگ و شخصیت خاص خودش را دارد. بارسلونا برای توریست ها، تور اروپا و تور اسپانیا جزو بهترین های جهان به حساب می آید، که در کوستا براوا در ساحل مدیترانه ای اسپانیا واقع شده است، شهر به آرامی از خط ساحلی بالا می رود و رشد میکند و به طیف وسیعی از تپه های جنگلی می رسد.

این شهر به خاطر هنر زمینی، معماری و سرآشپزهای آوانگاردش مشهور می باشد؛ این شهر برای خلاقیت و تفکری جلوتر از زمانه خود، بسیاری از مردم را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

درباره بارسلونا

تاریخ شهر

دو افسانه درباره بارسلونا و تاریخش وجود دارد. یکی از این داستان ها و ویژگی های تاسیس شهر، به هرکول اساطیری در حدود 400 سال قبل از رم بر میگردد. دومین داستان، بنیانگذاری شهر را به قرن 3 قبل از میلاد و به حاکم کارتاگینایی، همیلکار بارسا، پدر هانیبال باز میگرداند.

رومی ها این شهر را بعنوان یک اردوگاه نظامی در نظر گرفتند، اما در آن زمان شهر بارسلونا توسط همسایه اش، تارگرونا احاطه شد. برخی از خرابه های مهم رومی در این شهر به جا مانده است که چند سال پیش در زیر پلازا دل ری ( میدان پادشاهی) یافت شد و به معرض نمایش گذاشته شد. سپس شهر توسط مورها اشغال و پس از آن توسط شماری از افراد بارسلونا فتح شد.

در طول سال های فرانکو منطقه کاتالونیا با زبان کاتالان به شدت سرکوب شد و موسسات کاتالونیایی ناپدید گردید.

درباره بارسلونا

بارسلونا یک شهر پویا و مدیترانه ای است. این شهر برای استراحت، قدم زدن در اطراف و لذت بردن از روش زندگی  منحصر به فرد آن عالی است.

بارسلونا برای بازدیدکنندگان فرهنگی دیدنی های فراوانی دارد. و بسیار جالب است. در هر گوشه ی این شهر جاذبه های دیدنی پیدا میکنید: معماری گوتیک، خیابان مشهور لاس رامبلاس ، پارک گوئل گائودی و کلیسای جامع لا ساگرادا ناتمام، بخش قدیمی راوال، لا ریبرا و لا بارسلونتا، دره ساحلی خیابانهای باریک راهرو مانند که در آن شما می توانید برخی از رستوران ها و بارهای محلی فوق العاده را به دور از منطقه توریستی معمولی پیدا کنید.
چرخیدن و گشت و گذار در شهر بارسلونا آسان است.  شما می توانید تقریبا در کل شهر راه پیمایی کنید. آنها همچنین یک سیستم اجاره دوچرخه روزانه دارند و مترو بسیار خوب و آسان برای استفاده است.

درباره بارسلونا

دیدنی های بارسلونا

بارسلونا در سراسر جهان به عنوان یک شهر فرهنگی با میراث قابل توجه و یک پیشنهاد دائمی، پویا، با میراث معماری و یادگارهای غنی با کارهایی که توسط یونسکو بخشی از میراث جهانی اعلام شده است شناخته شده است.

بارسلونا گائودي است، يا گائودي بارسلونا است. سبک معماری متمایز او در سراسر جهان تحسین می شود و خلاقیت های گوتیک او تا حد زیادی تحت تأثیر شخصیت کلی پوشاننده شهر است. آثار برجسته او شامل معبد معروف ساگرادا فامیلیا، پارک گوئل زیبا و کاسا باتلو است.

لا مرکات د سنت جوزپ د لا بوکیوریا (بازار لا بوکیوریا) به عنوان یکی از بهترین بازارهای اروپا شناخته شده است و صرفا در مورد خرید نیست؛ در واقع لذت بخش ترین دلیل در مورد بازدید از بازار فقط سرگردان در اطراف آن قدم زدن و دیدن مناظر آن، و صداها و بوهای مختلف و صدای گفتگوی مردم لذت بردن است.

لا بوکیوریا، همواره بالای لیست جاذبه های توریستی بارسلونا بوده است. یک خیابان منظم و اصلی 1.2 کیلومتری در مرکز شهر با یک فروشگاه عجیب و غریب پیاده رو است که بخش های گوتیک و ال روال را از هم جدا می کند و پلکا (پلازا) کاتالونیا و بنای یادبود کریستف کلمب در بندر "ول" را به هم متصل می کند.

ال باریو گوتیکو یا ناحیه گوتیک، شناخته شده در کاتالان به عنوان باری گوتیک، مرکز قرون وسطایی شهر است؛ با کوچه های پیچ در پیچ جذاب خود،خیابان ها و کوچه های باریک، که از فروشندگان و تجارهای مختلف پر شده است، یک گوهر گرانبها برای کاوش است آنهم زمانی که شما در بارسلونا هستید.

بارسلونا یک شهر با ساحلی زیبا است. مقاصد گردشگری زیادی را در اروپا نمی توانید پیدا کنید که چنین ساحل تحسین برانگیزی داشته باشد.  اما بارسلونا، واقع در کاستا براوای مدیترانه ای، یکی از آنهاست.

با چهار ناحیه ساحلی اصلی و بیش از 4 کیلومتر از سواحل شنی طلایی که در هر دو طرف شهر گسترش می یابد، بارسلونا ترکیبی کامل از یک شهر فرهنگی و تعطیلات ساحلی را فراهم می کند.

درباره بارسلونا

غذا در بارسلونا

غذای آماده در چند سال گذشته یکی از موارد کلیدی برای اقتصاد کاتالونیا شده است و برخی از بهترین رستورانها و سرآشپزهای برتر دنیا مانند فرن آدریا، سانی سانتاماریا،فرمی پیگ، کارلز گیج، سرجی آرولا، همه بومی این شهر هستند و در همین منطقه کار میکنند.
غذاهای این شهر، ترکیبی پویا از غذاهای سنتی و مدرن اکتشافی هستند؛ شهر بارسلونا بیش از 600 سال فرهنگ غذایی و رتبه بندی شده در کنار گائودی، میراث گوتیک آن، یافته های باستان شناسی متولد شده و تاثیر هنری میرو و پیکاسو، به عنوان انگیزه های اصلی برای گردشگران در شهر محسوب می شود.

فرهنگ آشپزی بارسلونا از فرهنگ های مختلفی که در طول قرن ها در این شهر زندگی می کردند یا آن را فتح کرده بودند تاثیر گرفته است. از جمله این فرهنگ ها میتوان به این موارد اشاره کرد: ایتالیایی، فرانسوی، یونانی، پرووانسال، عرب و یهودی.

محصولات تازه و محلی همیشه ترجیح داده می شود و اگر غذا را در خانه تهیه کنید، باید از بازار لا بوکیوریا، موسسه ای در بارسلونا، جایی که می توانید تازه ترین مواد محلی را برای تهیه یک غذای کاتالونیایی معمولی خریداری کنید.

غذاهای مخصوص عبارتند از سبزیجات اسکودلا، کانلونز ا لا کاتالانا (که به معنب واقعی سبک کانلونی کاتالان است) برای صبحانه هم نوعی نام به نام پا آمب تاماکیوت، که انتخاب مزه آن اختیاری است با گوجه فرنگی که بر روی آن مالیده می شود و با روغن زیتون و نمک تند سرو میگردد و دسر خامه ای کاتالونیایی مشهور نیز هست.

درباره بارسلونا

آب وهوای بارسلونا

با توجه به تنوع جغرافیایی آن، آب و هوای متنوع و بسته به ارتفاع و نزدیکی دریا تغییرات آب و هوایی کمی دارد. به طور کلی، این منطقه دارای آب و هوای معتدل و معتدل مدیترانه ای است که تابستان های گرم و خشک و زمستان های ملایم دارد.

 جهت اطلاع از آفرهای تور اروپا و تور اسپانیا با آژانس سفری دیگر در تماس باشید.       

تلفن  02188851080

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید