دانلود کتاب های راهنمای گردشگری

دنیای عجایب مینیاتوری

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
دنیای عجایب مینیاتوری - 5.0 out of 5 based on 2 votes

دنیای عجایب مینیاتوری

دنیای عجایب مینیاتوری بزرگترین مدل سیستم خطوط ریل قطار در جهان است که در هامبورگ آلمان ساخته شده است و در حقیقت بیشترین گردشگر را در کشور آلمان به خود جذب میکند. بازدیدکنندگان میتوانند کشورهای مختلف و حتی یک فرودگاه در سایز مینیاتوری را دیده و تحسین کنند. در کنار نمونه های مینیاتوری قابل ستایش شهر هامبورگ، منطقه کوهستانی آلمانی ناحیه هارز، آلپ اتریش، فرانسه، ایتالیا، آمریکای شمالی و اسکاندیناوی، چندین سایت ساختمانی کوچک برای علاقمندان و بازدیدکنندگان نیز باز و قابل مشاهده است! تنها ماکت مینیاتوری هامبورگ فضایی بیشتر از 200 متر مربع را در بر میگیرد. این شهر شلوغ خانه ای برای بیش از 50000 واندرلندر (عنوانی است که به  ساکنان آن داده شده است و به معنی ساکنین سرزمین عجایب می باشد.) و شامل مهمترین جاذبه های هامبورگ مانند باغ وحش میشل و هگنبکس تایرپارک است همچنان که هوفتباهنهوف ، که در آن 1500 قطار به طور روزانه می رسد. این تعداد پایه قطار های ورودی به این ترمینال می باشد.

سرزمین عجایب مینیاتوری در دو سال اخیر با دو جاذبه جدید غنی شده است:  یکی سالن فیلارمونیک الب و دیگری هافن سیتی که در یک مراسم افتتاحیه رونمایی شده ند!

دنیای عجایب مینیاتوری

930 قطار با حدود  14450 واگن راه آهن، 228000 درخت، 215000 مجسمه، 8850 اتومبیل، 13000 متر مسیر، 3660 ساختمان و پل این مجموعه را تشکیل می دهد و 230 کارمند با جزئیات دقیق این دو مجموعه را در بیش از 580000 ساعت کاری ساخته اند. در این مدل سایت فوق العاده، شما شاهد عملیات واقعی راه آهن هستنید که حتی با کامپیوتر کاملا کنترل. میشوند. و شما هر 15 دقیقه شاهد روز و شب این مجموعه خواهید بود. کمپانی مینیدور واندرلند در سالهای اخیر یک نمایشنامه کوچک از هافن سیتی و سالن فیلارمونیک الب را معرفی کرده است. به کوچکترین سالن کنسرت در جهان خوش آمدید!

مدل هایی از شهرهای آمریکایی، سوئیس، اسکاندیناوی، اتریش و در سال 2020 شاهد مدل هایی از ایتالیا و فرانسه در این دنیای مینیاتوری خواهید بود.

دنیای عجایب مینیاتوری

در کل 7000 سال تاریخ در این دنیای مینیاتوری بوسیله ساعت ها کار دستی سخت، با جزئیات فراوان ساخته شده است و شامل ساختمان ها و ماکت های انسانی کوچک و باظرافت می باشد.

ساخت این مجموعه چگونه شروع شد

در سال 2000، برادران فردریک و گریت براون تصمیم به ساختن بزرگترین مدل سیستم راه آهن در جهان گرفتند و پس از درخواست وام، آنها در دسامبر سال 2000 شروع به ساخت و ساز کردند. در ماه اوت سال 2001 آنها سه بخش مینیاتوری کامل را ساخته بودند.  امروزه این دنیای مینیاتوری شامل 1000 متر مربع مساحت است و سایت های بیشتری را دنبال خواهد کرد. آخرین طرح های ساخت و ساز شامل مدل های مختلفی از سایت ها و جاذبه های ایتالیا بود. انتظار می رود که نسخه های کوچکی از فرانسه و انگلیس  را در سالهای آینده بسازند. هیچ کم آوردنی در ایده وجود ندارد: مثلا طرح هایی برای یک منظره آفریقایی و حتی سایت چشم اندازی از آینده نیز در دستور کار قرار گرفته است و ساخته خواهند شد.

اطلاعات بلیط و راههای دسترسی به مجموعه

این سرزمین عجایب مینیاتوری ممکن است که در آخر هفته ها  و تعطیلات سال بسیار شلوغ باشد. در نتیجه، برای جلوگیری از انتظار طولانی در صف، از قبل این مورد را در نظر بگیرید یا رزرو کنید. سرزمین عجایب مینیاتوری کتابچه های راهنمایی به زبان های انگلیسی، اسپانیایی، ایتالیایی و روسی چاپ شده اند را ارائه می دهد. میتوانید این کتابچه ها را از سایت خود مجموعه دانلود کنید.

برای رسیدن به این مجموعه میتوانید از اتوبوس های حمل و نقل شهری به نام (اچ وی وی) استفاده کنید و در ایستگاه باوموال (یو3) پیاده شوید.

دنیای عجایب مینیاتوری

ساعات بازدید

دوشنبه، چهارشنبه، پنج شنبه از ساعت 09:30 صبح تا ساعت 06:00 بعد از ظهر

سه شنبه ها از ساعت  09:30 صبح تا ساعت 09:00 شب

جمعه ها از ساعت  09:30 صبح تا ساعت 07:00 شب

شنبه ها از ساعت  08:00 صبح تا ساعت 09:00 شب

یکنبه و روزهای تعطیل از ساعت  08:30 صبح تا ساعت 08:00 شب

برای بازدید از این مجموعه می توانید با شرکت در تور آلمان و بازدید هماهنگ شده از این مجموعه بهای بلیط کمتری بپردازید.زیرا قیمت بلیط این مجموعه برای تعداد افراد بالای 15 نفر 12 یورو می شود در صورتی که برای افراد بزرگسال 13 یورو است. قیمت بلیط برای کودکان با قدی زیر یک متر که با یک بزرگسال همراهی میشوند رایگان است و برای نوجوانان زیر 16 سال قیمت بلیط 6.50 یورو می شود. قیمت بلیط برای افراد ناتوان و کم توانی که از ویلچر استفاده میکنند به 5 یورو کاهش پیدا میکند. اگر گروه های مدارس قصد بازدید از این مجموعه را داشته باشند قیمت بلیط برای معلم رایگان بوده و برای کودکان زیر 18 سال و با تعدادی کمتر از 15 نفر، 6 یورو برای هر فرد خواهد بود. ورودی سالانه به این مجموعه در صورت عضویت بین 25 تا 80 یورو خواهد بود. به یاد داشته باشید که اگر در ساعات اول صبح یا اواخر بعد از ظهر به دین این مجموعه بروید کمتر به شلوغی برخواهید خورد و حتی ممکن است که از تخفیفی 10 درصدی برای بلیط بهره ببرید.

دنیای عجایب مینیاتوری

به هر حال بدانید که هزینه نگهداری این مجموعه مینیاتوری عجیب فوق العاده گران است. به عنوان مثال فرودگاه این مجموعه به تنهایی حدود 4 میلیون یورو هزینه بر میدارد.

 جهت اطلاع از آفرهای تور اروپا و  تور آلمان با آژانس سفری دیگر در تماس باشید.       

تلفن  02188851080

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید