دانلود کتاب های راهنمای گردشگری

شهر باستانی پمپئی

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
شهر باستانی پمپئی - 5.0 out of 5 based on 1 vote

 

شهر باستانی پمپئی

پمپئی

شهر باستانی پمپئی که در سال 79 میلادی ویران شده است، آن هم زمانی که کوه آتشفشانی بزرگ وسوویوس آن را منفجر کرد - یکی از محبوب ترین جاذبه های توریستی ایتالیا است. تعداد کمی از بازدید کنندگان این شهر می توانند به بالای کوه آتشفشان بلند برسند، اما کسانی که به این نقطه میروند از منظره فراگیر و پانورامیک آن لذت می برند. شما می توانید به منطقه وسوویوس با سفر قطار / اتوبوس یا با پای پیاده بروید. شما میتوانید رفت و آمد خود را با سوار شدن به یک قطار قدیمی اما قابل اعتماد از ناپلس یا سورنتو شروع کنید (این قطار به دور کوه وسوویوس دور می زند). از ایستگاه  پمپئی، یک وانت شاتل شما را به بالای آتشفشان و به انتهای جاده می برد.  از آنجا شما در حدود 30 دقیقه پیاده روی دارید تا به ویرانه های خراب و کمرنگ قله برسید. تا دهانه آتشفشان بالا بروید. دهانه دود، در حالیکه وسوویوس امروز آرام است، این مطلب را به ما یادآوری میکند که این آرامش کوه تنها یک خواب زمین شناسی است . آخرین انفجار کوه در سال 1944 بود، و تنها مسئله زمان نیست بلکه همه می دانند که این کوه، دوباره فوران خواهد کرد. مقامات ایتالیایی هنگامیکه فكر می كنند كه این آتشفشان بسیار شسته و رفته عمل می كند، وسوویوس را به بازدیدكنندگان نزدیک می كند.

شهر باستانی پمپئی

قدم زدن و چرخیدن بر روی دهانه آتشفشان، منظره های جالبی از شهر ناپلس، خلیج پرتلاطم آن و شهر پمپئی را به شما نمایان میکند. کمی بمانید و به صدای باد و سنگ هایی که گاه به گاه به وسط دهانه می افتند گوش دهید. همینطور که بالار فتن حلقه های بخارات سمی دود را تماشا میکنید، صحنه ای مربوط به 2000 سال پیش را، آن هم زمانی که کوه وسوویوس ابری قارچی شکل از خاکستر، گرد و غبار و صخره ها را به آسمان پرتاب کرد، تصور کنید. به مدت 18 ساعت مداوم خاکسترها همانند برفی سنگین در پمپئی از آسمان فرو میریختند. بیشتر 20000 از ساکنان این شهر از روی سقفها و کف های ساختمان ها که در حال سقوط بودند، فرار کردند. اما کمی بعد، ناگهان، فوران تغییر کرد. یک گدازه روان قرمز رنگ بسیار داغ از سنگ و خاکستر با سرعتی  نزدیک به 100 مایل در ساعت به سمت پایین کوهستان حرکت کرد. شهر پمپئی و 2000 نفر ساکنینی که از بی قراری در شهر جا مانده بودند، زمین گیر شدند و بدن آنها در آوار آتشفشانی مدفون شد. همچنان که بدن در طی قرن ها تجزیه شد، فضاهای خالی را در داخل این گدازه ها به فرم و شکل خود به جا گذاشتند. قرن ها بعد، باستان شناسان این فضاها را شناسایی کردند و به آرامی آنها را با گچ پر کردند، و قالب هایی را ساختند که لحظات وحشت زده و آخر مرگ آن اشخاص را نشان می داد. امروزه کاوشهای در شهر پمپئی صورت گرفته است که نشان می دهد این شهر، بهترین مکان برای نشان دادن فرهنگ روم قدیم در بین باقی نقاط به جا مانده از روم باستان می باشد.

شهر باستانی پمپئی

در آن زمان، رم تمام دریای مدیترانه را در اختیار داشت و شهر پمپئی، بندر بزرگی از این امپراتوری بزرگ بود. مردم این شهر نه فقیر و نه ثروتمند بودند،بلکه از طبقه متوسط بودند. و چون یک بندر بود، یک چهارم آن برای ملوانان بود، با تعداد زیادی از بارها، حمام های عمومی، فاحشه خانه ها، رستوران ها و مکان هایی برای سرگرمی بود. بهترین راه برای درک این شهر، این است که در این سایت پیاده روی کنید. هزینه ورود به این شهر، 15 دلار است (برای یک تور صوتی رایگان از سایت). با سبک رومی خوبی، شهر به خوبی سازمان یافته بود، و توسط دیوارهایی که در اطراف ساخته شده بودند، شبکه ای از خیابان ها را پوشش داده و بوجود آورده بودند. در شهر پمپئی، هیچ محله ای شیک و زیبایی وجود نداشت. چه خوب و یا چه ناجور فرض کنید، در اینجا خانه های زیبا در کنار خانه های ساده قرار گرفته بودند. خانه ای که در این شهر بهترین خانه محسوب میشد، خانه ی ویتی، خانه ی مربوط به یک بازرگان ثروتمند بود. در این خانه، اتاق هایی که برای استراحت و سرگرمی ساخته شده بودند، به دور یک حیاط مرکزی ساخته شده بودند. در این حیاط درختانی در اطراف یک حوض کاشته شده بودند و هوای مطبوعی را ایجاد می کردند.

شهر باستانی پمپئی

یکی از جنبه های چشمگیر شهر پمپئی چگونگی آبرسانی در شهر و لوله های آبرسانی نصب شده در زیر خیابان ها و شهر است که جزو عجایب این شهر محسوب می شوند. حمام ها هم در این شهر بسیار پرآب و مهم بوده اند.

برای دوستداران دوران باستان، موزه پمپئی بهترین مکان می باشد. فوران کوه وسوویوس اگرچه همه چیز را در این شهر نابود کرد اما برای باستان شناس امروزه مطالب و نمونه های زیادی را برای شناسایی آن دوران به جا گذاشته است.

 جهت اطلاع از آفرهای تور اروپا و تور ایتالیا با آژانس سفری دیگر در تماس باشید.       

تلفن  02188851080

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید