دانلود کتاب های راهنمای گردشگری

خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 2149

وقت سفارت دانمارک

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وقت سفارت دانمارک

برای مسافرت به هر کشوری باید مراحل خاصی را با توجه به قوانین آن کشور و سفارت آن،برای دریافت ویزا طی کنید.برای مسافرت به کشور دانمارک و دریافت ویزای دانمارک نیز همانند سایر کشور ها ابتدا باید از سفارت دانمارک در ایران وقت بگیرید و برای مصاحبه و تحویل مدارک به سفارت دانمارک در ایران مراجعه کنید. دانمارک یکی از  کشورهای زیبای عضو شینگن است که کشور مناسبی برای مسافرت و یا حتی دریافت گرین کارت است.در ادامه به معرفی آن ،شرایط دریافت ویزای دانمارک و همچنین تعیین وقت سفارت دانمارک خواهیم پرداخت.

وقت سفارت دانمارک

برای دریافت ویزا از هر نوعی مانند ویزای تحصیلی،توریستی،کاری و...ابتدا باید مدارک لازم را که در ادامه به آنها اشاره می شود، به همراه مدارک مخصوص به هر نوع ویزا، به سفارت دانمارک تحویل داده شود.لازم به ذکر است که هر نوع ویزای دانمارک مدارک منحصر به فرد نیز دارد.برای مثال به منظور دریافت ویزای تجاری، به همراه مدارک،دعوت نامه و اطلاعات تماس شرکت درخواست کننده نیز برای سفارت ارسال می شود و یا برای ویزای مسافرتی به منظور دیدار آشنایان و خانواده، حتما باید دعوت نامه از شخص مقیم این کشور به سفارت دانمارک در ایران تحویل دهید.

معرفی کشور دانمارک

کشور دانمارک از جمله کشور های عضو شینگن به پایتختی شهر کپنهاگ است. این کشور جمعیتی نزدیک به 6 میلیون نفر را در مساحت کوچک خود جای داده است که اکثر این مردم به مذهب مسیحیت گرایش دارند. واحد پولی کشور دانمارک، کرون دانمارک است. کشور دانمارک در عین کوچکی دارای اقلیم ها و آب و هوای متفاوتی از شمال تا جنوب می باشد.

این کشور همچنین از معدود کشور های دارای سابقه در تولید فناوری سبز می باشد.عمده ی تحصیلات در این کشور رایگان بوده و دانشگاه های این کشور از سطح علمی بالایی برخوردارند به طوری که در  جهان رتبه های خوبی دارند.

پرچم این کشور نیز با صلیب سفید در میان آن،قدیمی ترین پرچم جهان است.

برای سفر به دانمارک همچون سایر کشور های عضو شینگن دریافت روادید از سفارت دانمارک ضروری است.

مدارک لازم برای ویزای دانمارک

1- اصل گذرنامه ای که حداقل یک سال اعتبار دارد به علاوه کپی از صفحات ویزای قبلی،روادید همراهان و کپی از صفحات عکس دار

2- اصل شناسنامه و کپی از تمام صفحات به همراه ترجمه شده شناسنامه به زبان انگلیسی

3- اصل سند ازدواج یا طلاق به علاوه ترجمه آن به زبان انگلیسی.اگر به دیدار همسر می روید باید کپی رنگی سند را نیز به همراه داشته باشید.

4-گردش حساب متقاضی در سه ماه اخیر به انضمام مهر بانک مربوط

5-یک قطعه عکس رنگی تمام رخ که  80 درصد آن را چهره متقاضی تشکیل داده باشد،با زمینه روشن بوده و چند ماه اخیر گرفته شده باشد.

6- فرم درخواست روادید کاملا صحیح، واضح و با دقت تایپ شده باشد. 

7-مدارکی که نسبت خانوادگی با معرف را اثبات می کند (مثل شناسنامه والدین)

8-دعوتنامه از معرف دانمارک به همراه نام و نام خانوادگی، (شماره پرسنلی CPR)،ایمیل،آدرس،تلفن و ...

همچنین تاریخ و مدت دیدار و طول اقامت نیز باید ذکر شود.

9- کپی از کارت اقامت یا گذر نامه دانمارکی معرف به همراه شماره پرسنلی

10- اگر دعوت نامه آنلاین است،علاوه بر کد حتما آن را پرینت بگیرید.

11- در صورت تغییر نام معرف،گواهی تغییر نام را همراه داشته باشید.

12- اگر شاغل یا محصل هستید،گواهی کار یا تحصیل ترجمه شده،و اگر بازنشسته اید،کارت بازنشستگی به همراه کپی و یا آخرین فیش حقوقی بازنشستگی به همراه ترجمه انگلیسی آن را هنگام تحویل مدارک به سفارت دانمارک در ایران نیاز دارید.

13- برای مسافرت باید بیمه مسافرتی به تعداد روز های اقامت که حداقل 3000یورو را پوشش دهد،به همراه کپی آن را همراه داشته باشید.

14- یک پاکت نامه متوسط به همراه تعداد تمبر کافی که روی آن نام و نشانی متقاضی و کد پستی به طور کامل نوشته شده باشد را هم همراه داشته باشید.

توجه داشته باشید که کپی ها روی برگه A4 تحویل سفارت دانمارک داده شود.

برای ویزای تجاری دعوتنامه باید به طور مستقیم برای سفارت دانمارک ارسال شود،دو قطعه عکس زمینه روشن و تمام رخ از نزدیک لازم است که مو ها باید پشت گوش باشد.

همچنین در رابطه با ارتباط بازرگانی با شرکتی که در دانمارک است باید توضیح دهید.

 هزینه  دریافت روادید

هزینه دریافت ویزای کشور دانمارک برای هر فرد بزرگسال 70 دلار،کودکان بین 6 تا 11 سال 40 دلار و کودکان زیر 6 سال رایگان است.همچنین برای دریافت ویزای دانمارک تجاری باید 100 دلار و برای اقامت  در هر سنی 220 دلار باید به سفارت دانمارک در ایران بپردازید.

دلار ها باید به صورت دلار آمریکا و بدون آسیب دیدگی هایی از قبیل پاره شدگی،مهر خورده و ... باشد که در زمان مراجعه به سفارت دانمارک باید بدان توجه فرمایید.

بیمه مسافرتی چیست؟

برای مراجعه به سفارت دانمارک و مسافرت به این کشور مانند اکثر کشور ها باید بیمه نامه ای با شرایط زیر به همراه داشته باشید:

1-برای یکبار ورود

2-برای کل کشور های عضو شینگن ارائه شود.

3-شرکت بیمه،با شرکت بیمه ای طرف قرارداد باشد که در یکی از کشور های اروپایی محل پرداخت غرامت داشته باشد.

4-حداقل برای  تعداد روز هایی که بلیط رفت و برگشت دارید خدمات ارائه دهد.

5-حداقل 3000 یورو را پوشش مالی بدهد.

6-در صورت فوت متقاضی،جسد را به ایران بازگرداند.

اطلاعات سفارت دانمارک در ایران

آدرس سفارت دانمارک در ایران:خیابان دکتر شریعتی،بعد از پل صدر،کوچه هدایت،کوچه دشتی،شماره 10

تلفن تماس سفارت دانمارک:28155000

فکس:22640007

اطلاعات شرکت کارگزاری دانمارک

شما می توانبد برای امور انگشت نگاری و مصاحبه با شرکت کار گزاری،همانند سفارت دانمارک تماس گرفته و وقت سفارت دانمارک بگیرید و به این شرکت مراجعه فرمایید.

ادرس شرکت کارگزاری: تهران؛خیابان دکتر شریعتی، بعد از تقاطع سهروردی،شماره 145،ساختمان نگین پرداز،طبقه 2

شماره تماس:88178829

شماره فکس:88750745

نحوه ی نوبت گیری: برای مراجعه ی حضوری و نوبت گیری می توانید در روز های دوشنبه تا چهار شنبه از ساعت 9 الی 12 به سفارت دانمارک مراجعه کنید.

همچنین شما می توانید در روز های یکشنبه تا پنج شنبه،با شماره تماس سفارت دانمارک برای طرح سواات خود تماس بگیرید.

نکات مهم هنگام مراجعه به سفارت دانمارک

برای سرعت بخشیدن به کار دریافت روادید به این نکته توجه داشته باشید که حمل موارد زیر به سفارت دانمارک برای رعایت ایمنی ممنوع است.همچنین مکانی برای نگهداری این وسایل در سفارت وجود ندارد پس هنگام ورود از حمل وسایل زیر خود داری کنید.

1- استفاده از وسایل و تجهیزات الکترونیکی

2- انواع سلاح گرم و سرد

3- وسایل سمی،اسیدی و آتش زا

4- باتری و انواع ذخیره ساز الکترونیکی

5- مواد غذایی

6- شوکر،اسپری و وسایل دفاعی

7-چمدان ها و کیف های بزرگ که چک کردن و بازرسی آن پیچیده باشد

انگشت نگاری و مدارک لازم

ابتدا توجه کنید که که برای انگشت نگاری می توانید پس از اخذ وقت سفارت دانمارک به سفارت دانمارک و یا کارگزاری دانمارک مراجعه کنید که البته باید وفت قبلی داشته باشید.اگر درخواست شما به صورت آنلاین است و یا مدارک خود را در دانمارک تحویل داده اید ظرف مدت ده روز باید برای انگشت نگاری اقدام کنید.

مدارک لازم برای انگشت نگاری

1-گذرنامه

2-مبلغ 220 دلار آمریکا که بدون آسیب دیدگی باشد

3-پرینت رسید پرداختی

4-کپی از فرم درخواست online

5-کپی رنگی از تمام صفحات شناسنامه

6-یک قطعه عکس 6 در 4

دقت فرمایید که کپی ها روی برگه A4 قابل قبول است

اخذ گرین کارت و مهاجرت به دانمارک

از دیگر مواردی که باید به سفارت دانمارک در ایران مراجعه کرد و از وقت سفارت دانمارک گرفت،دریافت گرین کارت دانمارک است.با توجه به نیاز کشور دانمارک به نیروی متخصص در برخی مشاغل، متقاضیان می توانند گرین کارت این کشور را طبق امتیاز بندی ها و مشاغل مورد نیاز کشور دانمارک ،دریافت کنند.

افرادی که موفق به دریافت گرین کارت می شوند،باید طی سه سال در این کشور در جست و جوی شغل باشند؛سپس می توانند در صورت پیدا کردن شغل این اقامت را یک سال تمدید کنند.اگر در این 4 سال بیمه و مالیات را پرداخت کرده باشد می توانند درخواست اقامت دائم و کارت شهروندی را داشته باشد.

متقاضی دریافت شغلی از مشاغل مورد نیاز کشور دانمارک با داشتن حداقل 100 امتیاز در امتیاز بندی ها می توانند بعد از گرفتن وقت سفارت دانمارک،در سفارت حضور پیدا کند.

لازم به ذکر است که علاوه بر مصاحبه امتیاز دهی نیز در سفارت دانمارک انجام می شود.

نحوه امتیاز دهی جهت دریافت گرین کارت

برای دریافت گرین کارت طبق شرایط فردی، هنگام مراجعه به سفارت دانمارک پس از اخذ وقت سفارت دانمارک امتیازاتی داده می شود که صلاحیت متقاضی را تعیین می کند.اولین فاکتور امتیاز دهی سن است.که بالای 35 امتیاز پایین تر از زیر 35 سال است.فاکتور دوم تحصیلات متقاضی است که حداقل آن لیسانس با تقریبا 40 امتیاز است و با بالا رفتن مدرک تحصیلی به نسبت امتیاز افزایش می یابد.

یکی دیگر از موارد امتیاز دهی نمره ایلتس است که به نمره بالای 5 تعلق می گیرد و با بالا رفتن نمره افزایش می یابد.اگر شما در یکی از دانشگاه های برتر جهان تحصیل کرده اید دارای نمره اضافی می باشید.همچنین اگر رشته تحصیلی متقاضی با مشاغل مورد نیاز دانماک مطابقت داشته باشد و یا در یکی از این شغل ها فعالیت داشته باشید مشمول امتیاز اضافه می شوید.

هنگام مراجعه به سفارت دانمارک از داشتن امتیاز کافی برای دریافت گرین کارت مطمئن شوید.

موارد زیر نیز امتیاز اضافی دارد

تسلط به زبان دانمارکی

اقامت داشتن در یکی از کشور های اتحادیه اروپا و سوئیس به صورت دو سال متوالی

تحصیل در یکی از کشور های اروپایی و یا سوئیس

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط دانمارک،  تور دانمارک،  وقت سفارت دانمارک، ویزای دانمارک و تور اروپا     88851080-021

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید