دانلود کتاب های راهنمای گردشگری

خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 2149

وقت سفارت فرانسه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وقت سفارت فرانسه

وقت سفارت فرانسه یکی از مراحلی است که در هنگام اخذ هر نوع  ویزایی به جهت سفر و یا اقامت در کشور فرانسه برای افراد متقاضی تعیین می شود و حضور شخص در سفارت و در این مدت تعیین شده نیز الزامی است.

دریافت وقت سفارت فرانسه

افراد زیادی هستند که در طول سال به کشورهای خارجه سفر می کنند. اما این نکته را باید به خاطر داشته باشند که کشورهای اروپایی عضو شنگن علاوه بر داشتن پاسپورت، مدارک دیگری را به عنوان مجوز ورود افراد در نظر گرفته اند. متقاضیان سفر به کشور فرانسه جهت دریافت مجوز ورود به این کشور می بایست نسبت به اخذ ویزا اقدام کنند. یکی از مراحل اساسی در هنگام اخذ ویزای کشور فرانسه، دریافت وقت سفارت فرانسه می باشد.

در مرحله ی دریافت وقت سفارت فرانسه زمانی که وقت سفارت برای شما عزیزان تعیین گردید می بایست در زمان مشخص شده به همراه اصل و کپی مدارک معتبر خود و همچنین آن ها به سفارتخانه ی فرانسه مراجعه نموده و مدارک خود را به مأمور کنسولگری ارائه دهید. ممکن است در برخی مواقع تعیین وقت سفارت کشور فرانسه برای برخی اشخاص به تعویق بیافتد که دلیل آن می تواند وجود نقض، کمبود و یا رد صلاحیت مدارک ارائه شده توسط فرد باشد. لازم به ذکر است مشاهده ی هر گونه نقض در مدارک متقاضیان توسط افسر سفارت فرانسه سبب رد تعیین وقت سفارت شما خواهد شد.

یکی از مسائلی که در مورد اخذ تعیین وقت سفارت فرانسه برای برخی اشخاص به وجود می آید لغو وقت سفارت یا تغییر در زمان و تاریخ وقت سفارت می باشد. هنگامی که وقت سفارت تعیین می شود ایمیلی مبنی بر تأیید مدارک شما و روز و ساعت مراجعه ی شخص به سفارتخانه برایش ارسال می شود. اگر شخصی مایل به تغییر در زمان مراجعه اش به سفارت می باشد یا چنانچه می خواهد  وقت خود را لغو کند باید به سایت مشخص شده توسط سفارت وارد شده و تاریخ را لغو نماید. ورود فرد متقاضی به این سایت برای لغو یا تغییر وقت سفارت مستلزم استفاده از تاریخ تولد، شماره گذرنامه و ملیت او می باشد. لازم به ذکر است که برای هر گونه تغییر یا لغو در وقت تعیین شده ی سفارت باید قبل از فرارسیدن تاریخ یا زمان ملاقات اقدام نمایید.

اثبات مدارک در روز مصاحبه و پس از تعیین وقت سفارت فرانسه

زمانی که متقاضیان نسبت به اخذ ویزای فرانسه به سفارتخانه مربوطه مراجعه می کنند و مدارک خود را به افسر سفارتخانه تحویل می دهند، باید برای اثبات درخواست خود جهت اخذ ویزای مورد نظر اقداماتی را انجام دهند. در زمان مصاحبه و رسیدن وقت سفارت فرانسه باید مدارک ارائه شده دارای مهر تأییدیه وزارت خارجه یا دارلترجمه ی رسمی باشند و علاوه بر آن می بایست مدارک ارائه شده ی شما افسر سفارتخانه ی فرانسه را متقاعد نماید که پس از اتمام اعتبار ویزا به کشور خود باز می گردید.

در زمان مصاحبه در سفارت کشور فرانسه باید افسر کنسولگر را از هدف سفر خود به کشور فرانسه با در دست داشتن مدارک خود قانع کنید. به عنوان مثال ممکن است در زمان مصاحبه از شما دلیل سفرتان به این کشور پرسیده شود. حال آن که اگر شما به عنوان یک دانشجو قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های معتبر فرانسه را خواستار هستید؛ باید متعهد شوید که هدف شما از سفر به کشور فرانسه فقط اشتغال به تحصیل است و علاوه بر آن متعهد شوید که پس از اتمام تحصیل به کشور خود باز می گردید.

تعیین وقت سفارت فرانسه از سوی متقاضیان

هنگامی که متقاضیان نسبت به دریافت ویزای شنگن فرانسه اقدام می کنند مستلزم تعیین وقت سفارت فرانسه نیز می باشند. به همین جهت متقاضیان گرامی ابتدا اقدام به تکمیل فرم برای تعیین وقت سفارت فرانسه می کنند سپس فرم تکمیل شده را توسط ایمیل برای مأمور سفارت این کشور ارسال می کنند. از این رو مأمور کنسولگری پس از بررسی های لازم ایمیلی به جهت تعیین وقت مصاحبه برای متقاضیان ارسال می کند.

آیا حضور شخص در زمان تعیین وقت سفارت الزامی است؟

برخی افراد گمان می کنند در زمان تعیین وقت سفارت فرانسه ارسال مدارک معتبر و ترجمه شده کافی می باشد و برخی دیگر گمان می کنند که اگر به صورت خانوادگی برای اخذ ویزای فرانسه مراجعه کرده اند در زمان وقت سفارت فرانسه نیز وجود یک نفر از اعضای خانواده برای مصاحبه کافی می باشد. اما باید توجه داشت که در زمان تعیین وقت سفارت فرانسه وجود هر یک از اشخاص الزامی می باشد و هر یک از آنان باید مدارک معتبر خود را جداگانه به افسر سفارت تحویل داده، مصاحبه و انگشت نگاری شوند.

مدت زمان اخذ وقت سفارت فرانسه

همانطور که قبلاً اشاره شد دریافت وقت سفارت فرانسه مستلزم مراحلی همچون تکمیل فرم و ارسال ایمیل می باشد و تا زمان تأیید صلاحیت مدارک از سوی افسر سفارت نمی توان کاری را از پیش برد. به همین جهت گذراندن تمامی مراحل به خودی خود مدت زمان زیادی را حدود 3 الی 4 ماه در برمی گیرد. بنابراین توصیه می شود کسانی که قصد سفر به کشور فرانسه را در موقعیت خاصی دارند درصدد تعیین وقت فوری سفارت فرانسه باشند.

یکی از نکات حائز اهمیت در مورد گرفتن وقت سفارت فرانسه این است که سفارت زمانی که تاریخی را در جهت مصاحبه برای شما در نظر می گیرد، آن را به راحتی تغییر نمی دهد و چنانچه شما در زمان مشخص شده از سوی سفارت فرانسه مراجعه نکنید می بایست مراحل اخذ وقت سفارت را از ابتدا طی نمایید. شایان ذکر است که زمان مصاحبه با هر یک از افراد در روز مصاحبه حدود چهار الی هشت ساعت به طول می انجامد.

دریافت آنلاین وقت سفارت فرانسه

روش آنلاین امروزه یکی از جدیدترین راه ها برای دریافت وقت سفارت فرانسه است. برخی از مشاوران متخصص در زمینه تعیین وقت سفارت با توجه به تقاضای روز افزون افراد در جهت دریافت آنلاین وقت سفارت فرانسه سایت های معتبری را ایجاد کرده اند که متقاضیان می توانند در کمترین زمان همراه با مشاورین وقت سفارت خود را دریافت کنند.

مدارک لازم برای دریافت وقت سفارت فرانسه

برای دریافت وقت سفارت فرانسه باید مدارکی را به مأمور کنسولگری ارائه دهید که این مدارک شامل کپی از صفحه ی اول پاسپورت، شماره ی تماس برای پیگیری و عکس سه در چهار به تعداد خواسته شده می باشد. لازم به ذکر است برای هر نوع ویزایی که متقاضیان برای درخواست آن اقدام نموده اند باید مدارک جداگانه ای را به افسر سفارتخانه تحویل داد. البته این نکته را یادآور می شویم که در زمان مراجعه شخص برای مصاحبه نیز هر شخص باید با توجه به هدف خود از سفر به کشور فرانسه مدارک خاصی را تهیه کند و به مأمور کنسولگر ارائه دهد. به عنوان مثال کسانی که قصد سفر تجاری به کشور فرانسه را دارند و نسبت به اخذ ویزای تجاری این کشور اقدام می کنند؛ باید در هنگام مصاحبه مدارکی را که حاکی از فعالیت های تجاری شخص می باشد به افسر سفارتخانه ارائه دهد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تجاری

افرادی که قصد سفر تجاری به کشور فرانسه را دارند مسلماً نسبت به دریافت ویزای تجاری کشور فرانسه اقدام می کنند. به همین جهت برای دریافت وقت سفارت فرانسه باید مدارکی را دال بر تجاری بودن سفرش به افسر سفارتخانه تحویل دهند. این مدارک شامل: نامه های بانکی، ارائه ی شناسنامه و ترجمه ی صفحات آن، ارائه اسناد مالکیت و همچنین ارائه ی گواهی اشتغال در یک موقعیت شغلی  خاص می باشد.

ویزای دانشجویی و ارائه ی مدارک لازم برای آن

به دلیل وجود دانشگاه های معتبر در کشور فرانسه، هر ساله دانشجویان زیادی اقدام به دریافت ویزای دانشجویی این کشور می کنند. قبل از اقدام برای اخذ ویزای دانشجویی باید نسبت به تعیین وقت سفارت فرانسه اقدام کرد و در روز مصاحبه مدارکی همچون مدرک دیپلم، مدرک لیسانس و ریز نمرات آن، رزرومه تحصیلی و شغلی به همراه مشخصات شخصی، مدرک لیسانس و یا فوق لیسانس و ریز نمرات آن، تأییده از اساتید دانشگاه در مورد صلاحیت دانشجو، کپی از پاسپورت و شناسنامه و عکس در اندازه های خواسته شده را به افسر سفارت ارائه داد.

هزینه دریافت وقت سفارت فرانسه

متقاضیان عزیزی که قصد دریافت وقت سفارت فرانسه را دارند؛ باید بدانند که پرداخت هزینه های سفارت شرایط مختلفی دارد. به طور مثال چنانچه به صورت خانوادگی نسبت به دریافت وقت سفارت فرانسه مراجعه کرده باشید الزامی است که هزینه ی تعیین وقت سفارت را باید برای هر یک از افراد خانواده به صورت جداگانه بپردازید. چنانچه در زمان معین شده وقت سفارت فرانسه شخصی حضور نیابد وقت سفارت آن باطل می شود و برای دریافت وقت سفارت باید مکرراً اقدام کند و هزینه ی سفارت را مجدداً پرداخت نماید. کودکان زیر 12 سال از پرداخت هزینه نیز معاف هستند.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط فرانسه، وقت سفارت فرانسه، ویزای فرانسه، تور فرانسه و تور اروپا        88851080-021

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید