دانلود کتاب های راهنمای گردشگری

خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 2149

وقت سفارت چک

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وقت سفارت چک

بی شک سراسر اروپا، شهر ها و اماکن دیدنی بسیاری دارد. به عنوان مثال کشور کوچکی مانند کشور چک از جاذبه های گردشگری فراوانی برخوردار است. شاید شما هم به فکر سفر به این کشور زیبا افتاده باشید. پس حتماً باید با موضوعاتی از قبیل ویزا و وقت سفارت چک و دیگر مسائل درگیر شوید تا بتوانید به یک سفر مفرح و شاد در دل اروپا بروید. امروز می خواهیم در مورد وقت سفارت چک صحبت کنیم. اگر شما هم به دنبال اطلاعاتی در این مورد هستید خواندن این مقاله را از دست ندهید.

وقت سفارت چیست؟ 

شاید از خود پرسیده باشید وقت سفارت چیست و یعنی چه؟ باید بگوییم وقت سفارت روندی برای دریافت ویزا و روادید برای سفر به کشور چک و یا هر کشور دیگری می باشد. شما پس از درخواست اولیه ویزا به سفارت چک باید برای ادامه مراحل تحویل مدارک و انگشت نگاری های رسمی از سفارت چک وقت بگیرید. در هنگام وقت سفارت چک نیز به سفارت چک در تهران مراجعه کرده و فرآیند های لازم را طی می کنید. به تمام این روال اداری برای دریافت ویزا در سفارت چک اصطلاحاً وقت سفارت گفته می شود.

سفارت چک

برای گرفتن وقت سفارت چک و ادامه کار می بایست به سفارت کشور چک در تهران مراجعه کنید. شما باید از قبل برای سفارت چک وقت گرفته باشید و سپس به سفارت مراجعه کنید. چک از اعضای پیمان شینگن است و باید برای دریافت ویزای شینگن این کشور اقدام کنید. توجه داشته باشید. کشور چک ویزای توریستی صادر کرده و تنها وقت سفارت برای ویزای توریستی به شما می دهد که مدت زمان اعتبار آن محدود و نهایتاً 3 ماه می باشد.

 

آدرس: تهران- خیابان شهید لواسانی یا فرمانیه جدید- خیابان بوستان- کوچه نسترن- پلاک 36

تلفن: 021 2611 8851

 

ساعات کاری

سفارت جمهوری چک همه روزه از روز های یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 8:30 تا 16 مشغول به فعالیت می باشد. و شما می توانید برای کار های مورد نظر تان به این سفارت مراجعه کنید.

بخش کنسولگری سفارت نیز از روز های یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 تا 12 آماده انجام امور اداری شما عزیزان می باشد.

پیش از رفتن به سفارت حتما وقت قبلی گرفته باشید. زیرا در غیر این صورت مطمئن باشید، به هیچ وجه کار ویزای شما انجام نخواهد شد.

آدرس ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید">این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اگر متقاضی ویزای کوتاه مدت بوده اید و وقت قبلی برای سفارت چک گرفته اید در روز های یکشنبه، دوشنبه و پنجشنبه می توانید برای تحویل مدارک و پیگیری اخذ ویزا مراجعه کنید. اگر متقاضی ویزای بلند مدت هستید تنها در روز سه شنبه از ساعت 9 تا 12 می توانید برای انجام امور اداریتان به کنسولگری سفارت چک مراجعه کنید.

درخواست ویزا و گرفتن وقت سفارت چک

برای گرفتن وقت سفارت چک شما ابتدا باید فرم درخواست ویزا را برای سفارت چک پر کرده و به آدرس ایمیلی که در بخش قبل ذکر شد، ارسال کنید. شما در این فرم باید اطلاعاتی نظیر نام و نام خانوادگی، هدفتان از سفر به چک (در صورت لزوم اگر دعوت نامه دارید آن را هم ارسال کنید.)، شماره تلفن، نوع ویزایی که درخواست آن را دارید و مدت زمانی که می خواهید در چک اقامت داشته باشید را درج نمایید.

اگر درخواست شما در مرحله اول مورد موافقت قرار بگیرد به شما وقت سفارت چک داده می شود که باید مدارک اصلی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم را در زمان مقرر با خود به سفارت چک در تهران ببرید. مراحل اداری دریافت ویزا ممکن است 2 تا 3 هفته و یا حتی بیش تر طول بکشد. پس برای مواجه نشدن با هیچ مشکلی سعی کنید کمی زود تر از موعد سفرتان اقدام به درخواست ویزا و وقت سفارت چک بکنید تا به چنین مشکلی برنخورید.

 

هزینه ویزا و وقت سفارت چک

هزینه دریافت ویزا بسته به سن و سال فرد متقاضی متفاوت است. به صورت کلی این گونه است که برای کودکان زیر 6 سال دریافت ویزا کاملاً رایگان است. برای کودکان بین 6 تا 12 سال 35 یورو باید بپردازید و برای افراد بالای 12 سال مبلغ 60 یورو باید پرداخت شود. توجه داشته باشید این مبلغ حتماً باید با واحد پول یورو باشد و هرگونه مبلغی حتی معادل این ارز پذیرفته نیست. برای جلوگیری از هرگونه مشکلی از این بابت سعی کنید ارز مورد نیازتان را از قبل خریداری کنید، تا دچار مشکل نشوید. در وقت سفارت چک نیز پس از تحویل مدارک مربوطه می بایست انگشت نگاری انجام شود. پس این بدان معنی است حضور شخص متقاضی در وقت سفارت چک الزامی می باشد.

مدارک مورد نیاز در هنگام وقت سفارت چک

پس از این که درخواست ویزای چک را به ایمیل سفارت ارسال کردید، اگر سفارت با درخواست شما موافقت کند به شما وقت سفارت چک داده می شود و شما در زمان مشخص شده مدارک مورد نظر سفارت را با خود به همراه می برید. مدارکی که برای وقت سفارت چک مورد نیاز است به شرح ذیل می باشد:

اصل شناسنامه و کپی صفحات آن- اصل گذرنامه (دارای حداقل اعتبار 3 ماهه)- یک قطعه عکس 4*6 رنگی با پس زمینه سفید- اگر دعوت نامه دارید، دعوت نامه تان را به همراه داشته باشید، در غیر این صورت گواهی که نشان دهد شما در کشور چک هتل رزرو کرده اید و مشکل اقامت در چک را ندارید. گواهی بیمه مسافرتی- فیش حقوقی 6 ماهه اخیر- گواهی که نشان دهد شما مشکل مالی نداشته و استطاعت مالی برای این سفر را کاملاً دارا هستید. گواهی اشتغال به کار نیز از دیگر مدارکی است که باید در وقت سفارت چک به همراه داشته باشید.

 

گواهی مشخص کننده هدف سفر

شما بنا به هدفی که برای سفر به کشور چک دارید در وقت سفارت چک باید مدارکی را متناسب با هدف سفرتان به همراه داشته باشید، که به شرح ذیل است:

ویزای تجاری و کاری: برای دریافت این نوع ویزا باید یک دعوت نامه از طرف کارفرما از کشور چک برایتان ارسال شود.

ویزای توریستی: برای دریافت ویزای توریستی بهتر است یک دعوت نامه خانوادگی از خانواده یا دوستانتان از کشور چک برایتان ارسال شود. در غیر این صورت باید مدارکی که نشان دهد در کشور چک مشکل اقامت ندارید را در وقت سفارت چک تحویل دهید.

ویزای تحصیلی: برای دریافت این ویزا در وقت سفارت کشور چک باید گواهی پذیرش در دانشگاه مورد نظرتان را به همراه داشته باشید و در وقت سفارت چک آن را تسلیم کنید.

ویزای پزشکی: برای دریافت ویزای پزشکی باید مدارک مرتبط با بیماریتان و نیز اطلاعات پزشک مورد نظرتان در کشور چک را در وقت سفارت چک تحویل دهید. اطلاعات پزشک شامل نام، شماره تلفن و بیمارستان محل کارش می شود.

ویزای چگ نمایشگاهی: برای دریافت این ویزا بلیطی که برای نمایشگاه تهیه کردید به همراه گواهی هزینه غرفه کافی است.

ویزای خانوادگی: اگر قصد دیدن خانواده تان در چک را دارید می توانید از آن ها بخواهید برایتان دعوت نامه خانوادگی ارسال کنند. البته در بقیه موارد نیز می توان از دعوت نامه خانوادگی استفاده کرد. ولی باید در نظر داشت که زمان اعتبار آن معمولا زیاد نیست.

برای مقاصد دیگر سفر نیز به همین ترتیب عمل کنید.

 

پیکاپ ویزا و پاسپورت

در صورتی که مراحل اخذ ویزا و وقت سفارت چک به درستی و کامل صورت گیرد. پس از مدت چند هفته ایمیلی برای شما ارسال می شود. که با ویزای شما موافقت نهایی صورت گرفته و برای پیکاپ ویزا و پاسپورت اقدام کنید. پیکاپ ویزا و پاسپورت به این صورت است که باید ویزای شما به صفحه پاسپورت تان الصاق شود. این کار باید توسط کشور چک انجام شود. شما برای طی مراحل پیکاپ می توانید انجام این کار را برعهده مراکز تحت نظارت سفارت چک قرار دهید.

نکات مهم در وقت سفارت چک

نکاتی که باید در وقت سفارت چک بدان توجه شود، بدین شرح است: از به همراه داشتن هر گونه دوربین عکاسی، فیلمبرداری و .... در وقت سفارت چک خودداری کنید. هر فرد متقاضی ویزای چک باید خود در وقت سفارت چک حضور یابد. در غیر این صورت عواقب بعدی بر عهده شخص مذکور می باشد. البته کودکان زیر 6 سال نیاز به حضور در وقت سفارت ندارند. عواقب هرگونه عدم صداقت و سوء استفاده از مدارک ارسالی متوجه فرد متقاضی می باشد. ارز مورد نظرتان جهت امورات درخواست ویزا را از قبل تهیه کنید، تا دچار مشکل نشوید. این را نیز در نظر داشته باشید که بدون نوبت قبلی به شما وقت سفارت داده نخواهد شد. و نکته آخر این که سعی کنید تمام مراحل را طبق روالی که ذکر شد انجام دهید تا دچار هیچ گونه مشکلی نشوید و متضرر نگردید.

 

نتیجه گیری

از این که وقت خود را در اختیار مان قرار داده و مقاله فوق را مطالعه کردید، بسیار خرسندیم. امیدواریم این مقاله بتواند به شما در وقت سفارت کشور چک و دریافت ویزا و البته سفری با آرامش و راحت کمکی کرده باشد.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط چک، تور چک، وقت سفارت چک، ویزای چک و تور اروپا   88851080-021

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید