دانلود کتاب های راهنمای گردشگری

خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 2149

ویزای پرتغال

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
ویزای پرتغال - 5.0 out of 5 based on 1 vote

ویزای پرتغال
کشور پرتغال با مساحت 92.000 کیلومتر مربع در جنوب غربی اروپا قرار گرفته است و جمعیت 10 میلیون نفری را در خود جای داده است، تقریبا 20٪ از جمعیت مردم پرتغال در پایتخت، شهر لیسبون زندگی می کنند و سایر مردم در شهرهای دیگری مانند پورتو، براگا، آویرو، لیرا و فارو زندگی میکنند . در کشور پرتغال زبان رسمی پرتغالی است اما حدود 80 درصد از آنها انگلیسی صحبت میکنند. در واقع پرتغال غربی ترین کشور قاره اروپا است. این کشور اروپایی در همسایگی با کشور اسپانیا می باشد و از سمت غرب با اقیانوس اطلس پوشیده شده است. جزیره آزور و مادریا دو جزیره در آبهای اقیانوس اطلس هستند که تحت قلمرو کشور پرتغال می باشد.

ویزای پرتغال
پرتغال یک جمهوری پارلمانی است و رییس جمهور به طور مستقیم هر 5 سال یک بار انتخاب می شود. این کشور پس از پیوستن به اتحادیه اروپا در سال 1986، با رشد و توسعه اقتصادی قابل توجهی رو به رو شد. بودجه ی بهبود زیرساخت که از جانب اتحادیه اروپا به کشور پرتغال تعلق گرفت باعث پیشرفت اقتصادی گردید. در اقتصاد مدرن پرتغال، صنعت خدمات، به ویژه گردشگری به طور چشمگیر نقش مهمی ایفا می کند. امروز کشور پرتغال نیز بخشی از اتحادیه اقتصادی و پولی اروپا قرار گرفته است. خدمات تجاری از صنایع سنتی مانند پارچه، لباس، کفش، چوب پنبه ( درحالیکه پرتغال از تولید کننده های پیشرو در جهان است)، محصولات چوب و نوشیدنی های مخصوص پرتغال پیشی گرفته است. اکثر صنایع، کسب و کار و امور مالی در مناطق شهری لیسبون و پورتو متمرکز هستند .
عمدتا آب و هوای مدیترانه ای در کشور پرتغال حاکم است و یکی از گرم ترین کشورهای اروپایی می باشد. مردم پرتغال در تابستان هوای گرم و خشک و زمستان هایی با سرما و باران های خفیفی را تجربه میکنند. به طور کلی، پرتغال دارای یک آب و هوای نامناسبی است. جزیره آزور آب و هوای معتدل و خوبی دارد اما جزیره مادریا و جزایر اطراف بدلیل اینکه دوره ی نیمه گرمسیری دارند آب و هوای خشکی دارند.   

ویزای پرتغال
بسیاری از مدارس خصوصی پرتغال واقع در شهر ساحلی کاسکیس است که این شهر توسط قطار به پایتخت متصل است و در تمام این مدارس، دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود . بزرگترین دانشگاه پرتغال، دانشگاه پورتو می باشد، که یکی از دانشگاه های برتر اروپا محسوب می شود، این دانشگاه رشته های تخصصی معماری، دندانپزشکی، اقتصاد، مهندسی، هنرهای زیبا، حقوق، پزشکی، داروسازی، علوم و مدیریت و تجارت ارائه می دهد.  
غذاهای دریای در کشور پرتغال از غذاهای منطقه ای مشهور است و این غذا برای گردشگران به شدت مورد استقبال قرار گرفته است. برای سرو این غذاهای به یاد ماندنی به رستوران های سنتی سراسر کشور پرتغال رفته و میل آن  لذت خواهید برد.
سفر به کشور پرتغال یکی از تورهای هیجان انگیزی و به یاد ماندنی خواهد بود. اگر شما یک شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید و میخواهید به مدت 90 روز به کشور پرتغال سفر کنید، با این حال باید پاسپورت شما حداقل 3 ماه از زمان بازگشت تان معتبر باشد و تاریخ انقضا آن تمام نشود. شما در این سفر نیاز به ویزای پرتغال دارید، از آنجایی که این کشور جزء اتحادیه ی اروپا است بنابراین باید ویزای شینگن دریافت کنید.
برای درخواست ویزا باید حداقل یک ماه قبل از تاریخ سفرتان اقدام کنید، زیرا سفارت پرتغال در قبال تاخیر در صدور ویزا برای درخواست های آخرین لحظه هیچ مسئولیتی ندارد. نکته ی مهم دیگر در روند اخذ ویزای شینگن تعیین زمان مصاحبه است، با توجه به اینکه پردازش درخواست ویزا ممکن است تا سه هفته طول بکشد، ضروری است قبل از تعیین وقت مصاحبه با سفارت، درخواست ویزا را اقدام کنید. باید بدانید که ویزای اروپا تنها زمانی که همه اسناد مورد نیاز به سفارت ارائه شود، قابل قبول و پردازش می شوند  البته در موارد خاص، سفارتخانه ها یا کنسول های کشورهای شینگن ممکن است مدارک بیشتری را درخواست کنند.

ویزای پرتغال
انواع ویزای پرتغال
ویزای کوتاه مدت
این ویزا اجازه میدهد که شما حداکثر به مدت 90 روز در کشور پرتغال اقامت داشته باشید. شما برای بازدید از اقوام و خانواده، امور بازرگانی و گردشگری باید ویزای کوتاه مدت درخواست کنید، همچنین اگر شما میخواهید علاوه بر کشور پرتغال به دیگر کشورهای شینگن سفر کنید باید به هنگام درخواست ویزا این مسئله را قید کنید تا یک ویزای شینگن چندگانه صادر شود، برای ویزای شینگن چندگانه باید کشور مقصد را تعیین کنید، کشور مقصد همان کشوری است که مدت زمان بیشتری در آن اقامت دارید.
ویزای توریستی، این ویزا راحت ترین ویزاها می باشد و در فاصله ی زمانی کمتری صادر میشود. برای دریافت ویزای توریستی جز مدارک عمومی مدارک خاص دیگری نیازی نیست.
ویزای دانشجویی، به متقاضی اجازه می دهد تا به منظور مطالعه، تحقیق علمی و سمینارهای پژوهشی وارد پرتغال شود. و شما برای دریافت این ویزا باید دعوتنامه ی مقامات ذیربط با جزئیات مربوط به ماهیت مطالعات یا فعالیت ها ، مدت زمان و محل اقامت در کشور پرتغال را به سفارت ارائه دهید.
ویزای بلند مدت
این ویزا بنا به شرایط و هدفی که درخواست کرده اید، صادر میشود. ممکن است شما با هدف تحقیقات، تحصیل، کار، پزشکی و ازدواج به کشور پرتغال سفر کنید بنابراین باید از سفارت ویزای بلند مدت درخواست کنید.
ویزای کاری، اجازه می دهد که متقاضی برای انجام فعالیت های حرفه ای به کشور پرتغال سفر کند، این ویزا حداکثر سه سال اعتبار خواهد داشت. دعوتنامه ی شرکت پرتغالی از شما، مجوز فعالیت شرکت، آدرس دقیق شرکت پرتغالی، گزارش مالی 6 ماه از حساب اصلی شرکت پرتغالی از مدارک الزامی برای دریافت ویزای کاری می باشد.
ویزای تحصیلی، دانشجویان و کارآموزان زیادی هرساله با ویزای تحصیلی به پرتغال سفر میکنند، با صدور این ویزا دانشجو به پرتغال سفر کرده و شروع تحصیل میکند اما دانشجو باید در اولین فرصت برای کارت اقامت موقت خود اقدام کند تا بتواند ویزای خود را بعد از اتمام اعتبار تمدید کند در غیر اینصورت ویزای دانشجویی تمدید نخواهد شد. برای دریافت ویزای تحصیلی باید گواهی ثبت نام  در دوره های آموزشی، گواهی پایان تحصیلی دوره های قبلی و تاییدیه ی پشتوانه مالی را در کنار دیگر مدارک به سفارت ارائه شود.
ویزای پزشکی، این ویزا در موارد درمانی صادر میشود. افرادی که نیاز به درمان در کشور پرتغال را دارند از این ویزا استفاده میکنند و تا پایان دوره ی درمانی اعتبار خواهد داشت. ویزای پزشکی هم نیاز به مدارک خاصی مانند گزارش تیم پزشکی، گواهی پزشکی از یک بیمارستان پرتغالی و بیانیه ی توانایی پرداخت هزینه های درمانی که باید همراه دیگر مدارکتان باشد در غیر اینصورت مراحل دریافت ویزا دچار نقص میشود.
ویزای ازدواج، این ویزا از ویزاهای بلند مدتی است که اقامت دائم را همراه خود دارد. مدارک اثبات شهروندی همسر (خانم یا آقا)، گواهی تایید ازدواج رسمی، نتایج آزمایش DNA جهت اثبات خواهر و برادر نبودن و سوابق کاری و مالی شخص پرتغالی ( در صورتیکه شوهر تبعه ی پرتغالی باشد. ) از مدارک الزامی این ویزا می باشد.
ویزای ترانزیت
این نوع ویزا را ویزای حمل و نقل هوایی میگویند. مسافرانی که قصد سفر به کشور دیگری دارند که مقصد یا کشورهای عبوری عضو شیگن باشد نیاز به ویزای ترانزیت دارند. این مسافران باید در یکی از ایستگاه های فرودگاهی تغییر مسیر دهند و از یک هواپیما به یک هواپیمای دیگر جابجا شوند، فراموش نکنید که با داشتن ویزای ترانزیت هیچ مسافری حق ندارد که از فرودگاه خارج شود و فقط میتواند درون فرودگاه تردد داشته باشد.

ویزای پرتغال
مراحل دریافت ویزای پرتغال
1.    هماهنگی قرار ملاقات با کنسولگری پرتغال در کشور خود البته در صورتی که در کشور شما سفارت پرتغال نباشد باید به یکی از کشور های همسایه که این سفارت در آنجا شعبه دارد، مراجعه کنید، این درخواست ملاقات باید 1 تا 3 ماه قبل از سفر شما انجام شود.
2.     2 نسخه از فرم درخواست ویزای شینگن را پر کنید. این فرم ها رایگان بوده و به صورت آنلاین قابل دسترس است. شما به راحتی میتوانید دانلود و به طور کامل پر کنید. این فرم ها شامل بخش هایی ازجمله اطلاعات شخصی، آدرس، مقصد سفر، شماره پاسپورت، بیمه و اطلاعات بازگشت است. شما باید به طور کامل و خوانا آنها را پر کنید و یک کپی از آن بگیرید و نزد خود نگه دارید.
3.    تاریخ انقضا گذرنامه خود را بررسی کنید . تاریخ انقاء پاسپورت شما باید حداقل 90 روز پس از تاریخ عزیمت شما به کشور پرتغال باشد و همچنین پاسپورت شما نیز باید 2 صفحه خالی داشته باشد.
4.    گذرنامه شما در 10 سال گذشته صادر شده باشد و اگر بیش از 10 سال باشد در روند صدور ویزا خلل ایجاد میشود.
5.    انتخاب صحیح عکس برای ویزا، عکس شما باید در اندازه ی 3*4 باشد، در این عکس صورت شما باید تقریبا 80 درصد از صفحه ی عکس را بگیرد و باید گوش ها و خطوط مو قابل نمایش باشد.
6.    مدارک  رزرو هتل و اطلاعات پرواز بازگشت و خروج شما از کشور پرتغال باید جداگانه و دقیق باشد، این اطلاعات جهت تضمین بازگشت به کشور مبدا می باشد. در سفر به پرتغال چون یک کشور تحت شینگن است سعی کنید زمان شروع سفرتان یا همان بلیط رفت تان را 3 هفته کاری بعد از اقدام صدور ویزا در نظر بگیرید.
7.    شما که به کشور پرتغال سفر می کنید باید بیمه درمانی داشته باشید، حداقل پوشش هزینه های پزشکی 30،000 یورو میباشد  که باید پرداخت کنید.
8.    بیانیه های بانکی (پرینت حساب اصلی مسافر)، آخرین گزارش از حساب بانکی نهایتا تا 90 روز معتبر میباشد، اگر بیشتر از این مدت باشد از نظر سفارت منسوخ می باشد. این مدارک برای نشان دادن توانایی مالی   شما جهت پرداخت هزینه های سفر و اقامت شما می باشد.
9.          پرداخت مبلغ درخواستی سفارت برای اخذ ویزای پرتغال.
10.    تحویل به موقع مدارک و عکس ها ، پرداخت هزینه ها به سفارت پرتغال
11.    مرحله ی پایانی صبر و شکیبایی است، شما باید 2 هفته تا 2 ماه صبر پیشه کنید که صلاحیت و یا عدم صلایت اخذ ویزای پرتغال از جانب سفارت اعلام شود.

ویزای پرتغال
ویزاهای بومی
این ویزا نوعی ویزای شینگن است برای کسانی صادر میشود که قصد دارند مدت زمان مشخصی در یک کشور تحت شینگن اقامت داشته باشند. این ویزا هم مانند دیگر ویزاها میتواند یکبار ورود و چند بار ورود باشد. این مدت زمان بستگی به هدف اقامت شما دارد، ممکن است هدف سفر پزشکی، آموزشی و تحصیلی یا هر مورد دیگری باشد. برای دانشجویان بین المللی که اهداف نحصیلی یا تحقیقاتی دارند و همچنین بیمارانی که دوره ی درمان مشخصی دارند میتوانند از ویزای بومی استفاده کنند.
مدت اعتبار ویزای پرتغال
مدت زمان اعتبار ویزاهای کشور پرتغال متغیر می باشد که در هر مواردی مدت اعتبار ویزای مربوط به آن توضیح داده شده است، اما در شرایط کلی برای ویزاهای معمولی که تحت عنوان ویزای توریستی هستند به مدت 90 روز اعتبار دارند و مسافران میتوانند 90 روز در پرتغال اقامت داشته باشند.
جهت اطلاع از آفرهای تور اروپا و تور پرتغال با ما در تماس باشید.               02188851080

دیدگاه‌ها

ali hadad
0 ali hadad چهارشنبه, 12 مهر 1396 08:47 پاسخ دادن
ممنون از سایت خوبتون و مطالب مفیدی که دارین پرتغال کشور قشنگ و زیبایی و پارسال هم با تور

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید