دانلود کتاب های راهنمای گردشگری

پارک گوئل بارسلون

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
پارک گوئل بارسلون - 5.0 out of 5 based on 1 vote

پارک گوئل بارسلون -  ادای احترام به طبیعت

پارک گوئل بارسلون
این پارک سخاوتمند توسط گائودی طراحی شده است.

پارک گوئل بارسلون قطعا یکی از معروف ترین دیدنی های بارسلونا است. محل تمرکز سرامیک کاریهای تزئینی و رنگارنگ شکسته فراوان که در جهان شناخته می شود و در بالای معابد مخصوص رومی بوسیله سالن بازاری کپی شده است. گائودی یک جنگل افسانه ای را با این پارک ایجاد کرده است. علاوه بر این، محل پارک در کناره شهر بارسلونا و در رتفاعی به دور از سر و صدا و دیوانگی منطقه کاتالان است. زمانی آرامش بخش را در پارک گوئل تجربه کنید.

گائودی همچنین به دنبال ادغام پارک با محیط طبیعی بود. او ستون های سنگی را در شکل واقعی و اندازه تنه درختان ساخته است، و همچنین سازه هایی مانند قندیل های یخی و غارهای طبیعی ایجاد شده است.

ورودی اصلی پارک گوئل بارسلون

پارک گوئل بارسلون دارای چند ورودی است. قطعا یکی از زیباترین ها، دسترسی اصلی از" کارر دولوت" است. نمونه هایی از کارهای معمول گائودی دو عمارت با کافه در دو طرف ورودی است.
اگر مستقیم از میان این ساختمان ها بگذرید، به یک راه پله میرسید که توسط یک اژدها دوستانه در وسط راه محافظت می شود. علاوه بر دیوارهای اطراف و نیمکت معروف بالای سالن بازار، اژدها نیز با سرامیک های شکسته کوچک تزئین شده است.

از راه پله شما به یک اتاق بسیار غیر معمول می روید. این اتاق، از 86 ستون تشکیل شده است، در ابتدا به عنوان یک بازار محلی مورد توجه قرار گرفت (هدف اصلی پارک گوئل همین بود).

پارک گوئل بارسلون

سالن بازار و کناره پرپیچ و خم

سالن ستون دار، جنگلی از ستون های الهام گرفته از سبک رومی است که از تراس بزرگ چشمگیر اصلی پشتیبانی می کند. در اصل، سالن به عنوان سالن بازار تنها برای منطقه مسکونی محلی در پارک گوئل بارسلون برنامه ریزی شده بود. راه ورودی به  معبد رومی اشاره به جاده رومی است که در اینجا کار شده است.
ستون هایی که تراس را پوشانده اند با یک نرده پر از سرامیکهای تکرار شده بیش از اندازه ای و یک نیمکت احاطه شده اند. این نیمکت در جهان مشهور است. سالوادور دالی این نیمکت را روزگاری، پیشرو سورئالیسم نامیده است.
رنگارنگ مانند اسباب بازی های کودکان این نیمکت همانند خطوط مارمانند پیچ میخورد، یک فرورفتگی کوچکی ایجاد میکند و یک منظره پر زرق و برق از سراسر شهر شهر ارائه می دهد. در آنطرف میدان فضای سبز واقعی شروع می شود.

پارک گوئل بارسلون

فضای سبز پارک گوئل بارسلون، افسانه است

این پارک، در بالای شهر، باید برای گائودی یک گام ویژه باشد. در اینجا او فرصت ساخت و ترکیب هنر طبیعت خودش را درکنار طبیعت واقعی داشت. نتیجه آن، گونه های مارچنج(گونه های تکرارشونده) است که تحت تاثیر جزئیات کوچک قرار دارد. باغ پارک گوئل، با دقت و اصولی در مسیرهای پیاده روی قسمت ها، دیوارها و پل ها پر پیچ و خم تونل مانندی ساخته شده است.
برای تور پارک گوئل در تور اسپانیا، شما باید وقت زیادی را صرف کنید، چرا که جزئیات زیادی برای اکتشاف در این پارک وجود دارد.

پس از پیاده روی در پارک به این نتیجه می رسید که بازدید از موزه ی گائودی در محل اقامت سابقش ارزش خواهد داشت. موزه حدود 200 متر دورتر از ورودی اصلی در شرق آن قرار گرفته است.

پارک گوئل بارسلون تاریخ پارک گوئل

در سال 1885، حامی آنتونی گائودی، " ایسبی گوئل" کارخانه دار، زمینی را در دامنه کوه، با منظره فوق العاده ای از شهر بارسلونا به دست آورد. در سال 1890، گوئل، معمار آنتونی گائودی را برای ساختن یک شهر باغی، که در آن طبیعت و مسکن به شکلی مساوی درکنار هم همزیستی داشته باشند، استخدام کرد. به علاوه معبد ساگرادا فامیلیا، این پارک بزرگترین پروژه گائودی محسوب می شد.

این پارک زمانی که تنها دو ساختمان، جاده ها و پارک وسیع اش ساخته شدند، تکمیل شد و به پایان رسید. در طراحی آن ساخت 60 ویلا هم برنامه ریزی شده بود، اما هیچ کس علاقه مند به ساخت آنها نبود. پارک در سال 1922 افتتاح شد.  در سال 1963، محل سابق اقامت گائودی به عنوان یک موزه باز شد. در سال 1984، پارک گوئل بارسلون در فهرست میراث فرهنگی یونسکو قرار گرفت.

پارک گوئل بارسلون

چگونه به پارک گوئل بارسلون بروید؟

با خط مترو زیرزمینی "ال3" به ایستگاه "لسپس" بروید.. از آنجا، پیاده حدود 10 تا 15 دقیقه طول میکشد تا به پارک برسید. از طرف ایستگاه خیابان اصلی "تراوسرا د دالت" بالا بروید (تابلوی راهنمای خوبی برای هدایت به سمت پارک از این سمت وجود ندارد) به سمت چپ و به جاده ای با نام بسیار سخت " آوینگودا دل سانتوری د سنت جوزف د لا مونتانیا" بروید. این مسیر را تا انتها بروید تا به "کارر دولوت" برسید. اکنون شما ورودی را خواهید دید. با این حال راهنمای ما از طرف آژانس سفری دیگر همراه شما خواهد بود و راه را به شما نشان می دهدو پس نیازی نیست که نگران گم شدن باشید.
اگر از راهنما، نشانه ها و نقشه پیروی کنید، می توانید از طریق ورودی اصلی به پارک گوئل برسید، یک پله برقی شما را تا اول پارک در بالای کوه می برد. و در آخر، پارک را از سمت ورودی اصلی ترک می کنید و به سمت راهی که از همان ابتدا وارد شده اید باز خواهید گشت.

پارک گوئل بارسلون

مبلغ ورودی پارک گوئل بارسلون

تقریبا 95 درصد از قسمت های پارک به صورت رایگان در دسترس هستند، تنها ورود به منطقه یادمان اینطور نیست. این قسمت ورودی با اژدها، نیمکت منحنی و سالن بازار پوشش داده می شود. تنها 400 بازدید کننده در هر نیم ساعت مجاز به ورود به این قسمت هستند. برای ورود به موزه گائودی نیز باید ورودیه پرداخت کنید.
بلیط ها در دفتر اداره یا به صورت رزرو در اینترنت فروخته می شوند. با بلیط شما می توانید در منطقه یادمان در یک دوره زمانی خاص وارد شوید و سپس تا زمانی که دوست دارید در آنجا بمانید. توجه داشته باشید که اگر بلیط های خود را از باجه اداره خریداری کنید، ممکن است زمان زیادی منتظر بمانید تا بلیط دوره زمانی رایگان را دریافت کنید.
بنابراین توصیه میکنیم آنلاین بلیط خود را رزرو کنید یا کاری راحت تر انجام داده و تمام این موارد را به آژانس مسافرتی سفری دیگر و به راهنمای ما بسپارید. مسلما اینگونه قیمت های بلیط برایتان، ارزان تر خواهد بود.

ساعات بازدید از این پارک، در تور اسپانیا از ساعت 8 صبح تا 9 شب که پارک باز است قرار میگیرد.

جهت اطلاع از آفرهای تور اروپا و تور اسپانیا با آژانس سفری دیگر در تماس باشید.       

تلفن  02188851080

تماشاخانه تصویر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید